Групова збагачувальна фабрика «Дзержинська»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Збагачувальна фабрика «Дзержинська»

Групова збагачувальна фабрика «Дзержинська» — споруджена за проектом «Південдіпрошахту». Призначена для збагачення коксівного вугілля. Введена в дію у 1952 році з виробничою потужністю 1530 тис. тон на рік.

Технологічна схема передбачала збагачення місцевого та привізного вугілля до глибини 0 мм трьома машинними класами: 25-125, 6-25 та 0-6 мм у відсаджувальних машинах. Шлам та частина пилу. Що відділявся від класу 0-6 мм на відцентрових знепилювачах, збагачувався у флотаційних машинах. В подальшому кількість машинних класів була зменшена до двох (13-50 та 0,5-13 мм), а в 1960-і роки відсадку було переведено на збагачення некласифікованого вугілля. Операцію знепилювання було скасовано, а схему обробки шламів модернізовано. Проведені зміни та перехід на удосконалені режими з заміною устаткування забезпечили підвищення виробничої потужності до 2700 тис. тон на рік по переробці рядового вугілля. Однією з нагальних проблем у роботі фабрики залишається зниження наднормативних втрат вугілля з відходами збагачення, зумовлене, перш за все, обмеженими можливостями існуючої технології по збагаченню рядового вугілля з надмірним вмістом природних фракцій.

Місце знаходження: м. Торецьк, Донецька обл., залізнична станція Кривий Торець; тел. 590-77-42-79 (через Донецьквугілля).

Джерела[ред. | ред. код]