Груп-кептен

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
RAF-Badge.svg
Груп-кептен
Повітряні сили Великої Британії
UK-Air-OF5.svg
Погони Військове звання
Існування з 1919
Категорія звань Старший офіцерський склад
Сухопутні війська Полковник
Військово-морські сили Капітан
НАТО
еквівалент
OF-5

Груп-кептен (англ. Group captain, Gp Capt.; голова групи)  чи Капітан групи — військове звання Королівських повітряних сил Великої Британії, а також держав, які використовують британську систему військових звань (Австралія, Нова Зеландія, Пакистан та інші). З'явилося у 1919 році, при заснуванні ВПС. За класифікацією держав членів НАТО відноситься до рангу OF-5.

В Великій Британії де ВПС окремий вид збройних сил, наряду з сухопутними силами і військово-морськими силами, кожен з видів збройних сил має свої особливі військові звання. Груп-кептен відповідає полковнику у сухопутних силах і морській піхоті, та капітану у ВМС.

Груп-кептен старше за рангом від вінг-командера, та молодше від комодора повітряних сил.

Історія[ред. | ред. код]

Королівські повітряні сили (RAF) ведуть свою історію з початку офіційного формування 1 квітня 1918 року. Через рік після заснування нового виду збройних сил була затверджена нова система ієрархії власного зразка.

З 1 квітня 1918 по 31 липня 1919 у Королівських ВПС існувало звання полковник. Знаками розрізнення полковника ВПС були чотири смужки на рукаві, як у капітана флоту, але з орлом та короною над смужками[1]. З 1919 року у Королівських повітряних силах вводяться власні військові звання, полковник авіації стає груп-кептом[2].

Знаки розрізнення[ред. | ред. код]

В Королівських ВПС існують свої знаки розрізнення, не пов'язані зі знаками розрізнення Сухопутних сил і побудовані на комбінації смужок різної ширини, які схожі на знаки розрізнення Військово-морського флоту.

Знаками розрізнення груп-кептена є чотири смужки середнього розміру, розміщенні на погоні чи рукаві.

Авіація Військово-морських сил використовує знаки розрізнення, як і інші військовослужбовці ВМС (з додаванням емблеми авіації над смужками).

Молодше звання
Вінг-командер
Вінг-командер
Повітряні сили Великої Британії
Повітряні сили Великої Британії

Груп-кептен
Старше звання
Комодор повітряних сил
Комодор повітряних сил

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Barrass, M. B. (2015). Commissioned Ranks of the Royal Air Force, April 1918 – August 1919: Initial Uniform Design. Air of Authority - A History of RAF Organisation. Процитовано 17 April 2016. 
  2. Barrass, M. B. (2015). Commissioned Ranks of the Royal Air Force 1919 – Present: Final Uniform Design. Air of Authority - A History of RAF Organisation. Процитовано 17 April 2016. 


Посилання[ред. | ред. код]