Грушевський Лев Григорович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лев Григорович Грушевський
Народився 16 травня 1894(1894-05-16)
Мордва, Чигиринський повіт, Київська губернія, Російська імперія
Помер невідомо
Громадянство
(підданство)
СРСР СРСРFlag of Russia.svg Російська імперія
Національність українець
Місце проживання Алчевськ
Діяльність юрист
Alma mater Златопільська чоловіча гімназія, Київський Імператорський Університет Святого Володимира
Батько Григорій Миколайович Грушевський
Мати Ольга Володимирівна Ранцова
У шлюбі з Лідія Вікторівна Радзімовська, Тетяна Тимофіївна

Лев Григо́рович Груше́вський (нар.16 травня 1894, Мордва, Чигиринський повіт, Київська губернія, Російська імперія — пом.?), юрист, рідний брат Сергія та Василя і далекий небіж Михайла Грушевського.

Докладніше: Грушевські

Життєпис[ред. | ред. код]

Батько — Григорій Грушевський, священик на Черкащині. 1921 року перейшов в юрисдикцію Української автокефальної православної церкви. Після арешту 1937 року Г. Грушевський відбував покарання у сибірських таборах, де й був репресований.

Мати — Ольга Володимирівна (у дівоцтві Ранцова) (нар.14 квітня 1867 — 1945, Німеччина), донька Петербурзького губернського титулярного радника. Закінчила в Петербурзі гімназію княгині Оболенської з золотою медаллю та Петербурзькі вищі педагогічні курси.

Закінчив Златопільську чоловічу гімназію (випуск 1913 року, атестат № 608[1]), потім юридичний факультет Університету Святого Володимира з дипломом I ступеня. Відразу ж потрапив кандидатом на судову посаду при Київському окружному суді, де працював до 1920 року.

Після переїзду в Алчевськ працював у юридичній консультації, був під постійним наглядом НКВС. 17 листопада 1937 року звинувачений в тому, що є «рідним братом заарештованого Грушевського Сергія — члена проводу української контрреволюційної повстанської організації, яка готувала на Україні й Кубані збройне повстання проти СРСР, і до дня арешту підтримував з ним тісний зв'язок»[2], а 22 листопада цього ж року засуджений до 10 років позбавлення волі. Відбував термін покарання у Дубровинському табірному пункті Санкінського відділення «СевУралЛагу» НКВС СРСР, що у Туринському районі Свердловської області, Російська Федерація[3].

16 січня 1963 року за клопотанням дружини Тетяни Тимофіївни президія Луганського обласного суду винесла ухвалу:Постанову «трійки» УНКВС по Донецькій області від 23 листопада 1937 року стосовно Л. Г. Грушевського скасувати, а справу провадженням припинити за недоведеністю висунутого обвинувачення.

Родина[ред. | ред. код]

  • Дружина — Лідія Вікторівна Радзімовська — донька священика.
  • Дружина — Тетяна Тимофіївна (нар.1912).
  • Донька — Ірина (нар.1933).
  • Донька — Лариса (нар.1937).

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Державний архів Кіровоградської області. Список учнів і сторонніх осіб, які витримали іспит зрілості в 1913 році. Ф.499 оп.1 спр.511 С.57(рос.)
  2. Архів Управління Служби безпеки України в Луганській області, спр. 7889-р. C.11 зв.
  3. Архів Управління Служби безпеки України в Луганській області, спр. 7889-р. C.15 — 16 зв.

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]