Гульбадан Бегам

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Гульбадан Бегам
Народилася 1523
Кабул
Померла 1603
Агра
Діяльність Історик
Конфесія іслам
Рід Тимуриди
Батько Бабур
Мати Ділдар Бегам
Брати, сестри
Чоловік Хизр Ходжа
Діти 1 син та 1 донька

Гульбадан Бегам (*1523 —1603) — представниця династії Великих Моголів, історик, письменниця.

Життєпис[ред.ред. код]

Була донькою Бабура, засновника династії Моголів в Індії. Змалку супроводжувала батька разом з іншими членами родини під час численних походів. У 1540 році вийшла заміж за Хизра Ходжу. Того ж року після повалення влади її брата Хумаюна разом з родиною втекла до іншого брата Камрана, намісника Кабула. У 1558 році, незабаром після відновлення влади Моголів в Індії Гульбадан Бегам переїздить до Агри на запрошення свого небожа Акбара.

Після цього здебільшого приділяла час написаню своєї історичної праці. а також іншим літературним заняттям. У 1575–1582 роках здійснила подорож до Мекки. У 1603 році сприяла замиреню падишаха акбара з його сином Салімом 9майбутнім Джаханґіром). Померла того ж року в Агрі.

Історик[ред.ред. код]

Єдиною відомою на тепер працею Гульбадан бегам є «Хумаюн-наме», що писана перською мовою. Збереглися лише окремі частини, де Гульбадан описує життя тюрків, походи Бабура та Хумаюна, життя у гаремі, також подається розповідь про її подорож до Мекки.

Джерела[ред.ред. код]

  • Rebecca, Gould "How Gulbadan Remembered: The Book of Humāyūn as an Act of Representation, " Early Modern Women: An Interdisciplinary Journal, Vol. 6, pp. 121–127, 2011