Гульбадан Бегам

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гульбадан Бегам
Gg8u382h.png
Народилася 1523
Кабул, Кабул
Померла 7 лютого 1603(1603-02-07)
Аґра, Уттар-Прадеш, Індія
Поховання Багх-Е Бабур
Діяльність Історик
Знання мов перська
Титул принцеса
Конфесія іслам
Рід Тимуриди
Батько Бабур
Мати Ділдар Бегам
Брати, сестри Gulchehra Begumd, Fakhr-un-Nissad, Камран Мірза, Altun Bishikd, Askari Mirzad, Хумаюн і Mirza Hindal
У шлюбі з Хизр Ходжа
Діти 1 син та 1 донька

Гульбадан Бегам (1523 —1603) — представниця династії Великих Моголів, історик, письменниця.

Життєпис[ред. | ред. код]

Була донькою Бабура, засновника династії Моголів в Індії. Змалку супроводжувала батька разом з іншими членами родини під час численних походів. У 1540 році вийшла заміж за Хизра Ходжу. Того ж року після повалення влади її брата Хумаюна разом з родиною втекла до іншого брата Камрана, намісника Кабула. У 1558 році, незабаром після відновлення влади Моголів в Індії Гульбадан Бегам переїздить до Агри на запрошення свого небожа Акбара.

Після цього здебільшого приділяла час написаню своєї історичної праці. а також іншим літературним заняттям. У 1575—1582 роках здійснила подорож до Мекки. У 1603 році сприяла замиреню падишаха акбара з його сином Салімом 9майбутнім Джаханґіром). Померла того ж року в Агрі.

Історик[ред. | ред. код]

Єдиною відомою на тепер працею Гульбадан бегам є «Хумаюн-наме», що писана перською мовою. Збереглися лише окремі частини, де Гульбадан описує життя тюрків, походи Бабура та Хумаюна, життя у гаремі, також подається розповідь про її подорож до Мекки.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Rebecca, Gould "How Gulbadan Remembered: The Book of Humāyūn as an Act of Representation, " Early Modern Women: An Interdisciplinary Journal, Vol. 6, pp. 121—127, 2011