Гундемар

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гундемар
22-GUNDEMARO.JPG
Народився невідомо
Помер 612
Толедо
Національність вестгот
Діяльність король вестготів
Титул король
Посада король вестготівd
Термін 610—612
Попередник Віттеріх
Наступник Сісебут
Конфесія католицтво
У шлюбі з Хілдоара

Гундемар (Gunþimers; ? — 612, Толедо, Королівство вестготів) — король вестготів в Іспанії, Септиманії та Галеції у 610-612.

Життєпис[ред. | ред. код]

Внутрішня політика[ред. | ред. код]

Походив з вестготської знаті. Про його батьків немає відомостей. також мало даних щодо діяльності Гундемара до 610 року. У квітні цього року він влаштував змову проти короля Віттеріха, якого було вбито. Новим володарем Вестготської держави став Гундемар.

Прийшовши до влади, Гундемар нагородив своїх прихильників. Було піднесено графа Булгара, вірного прихильника Гундемара ще з часу протистояння з Віттіріхом. Він став герцогом Септіманії, з розширеними повноваженнями, оскільки сам вів всю дипломатичну роботу з сусідніми франками, але не всупереч загальної політики короля.

Повернувся до церковної політики короля Рекареда I. Для Гундемара важливо було забезпечити собі підтримку церкви, особливо столичної. У 610 році він зібрав у Толедо собор провінції Карфагенская Іспанія, на якому було затверджено декрет, справжність якого досі викликає суперечки. Декрет оголошував Толедо митрополією усієї Карфагенської Іспанії, зокрема тієї її частини, яка перебувала під владою візантійців. Гундемар виступав як послідовник ортодоксально-нікейської віри, остаточно затвердив панування цієї конфесії. Вона перестала бути «римської вірою» і стала вірою всієї держави.

Помер у 612 в Толедо. Після нього новим королем було обрано Сісебута.

Зовнішня політика[ред. | ред. код]

Із самого початку стикнувся з набігами басків у долині річок Ебро та Дуеро. Король рішучі виступив проти нападників, завдавши їм низки поразок, змусивши зачаїтися у горах. Після цього намагався продовжувати політику попередників щодо вигнання візантійців з півострова, але його похід 611 року не досяг успіху.

Вестготський король твердо підтримував союзницькі відносини з Теодебертом II, франкським королем Австразії, і посилав своєму союзнику встановлені за договором субсидії, тим більше що до нього доходили чутки, ніби Теодоріх II, король Бургундії, і Брунгільда ​​закликали до себе на допомогу аварів, щоб нацькувати їх на Теодеберта II.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Edward A. Thompson: The Goths in Spain. Oxford 1969, S. 159—161 (англ.)
  • Isidore of Seville, Historia de regibus Gothorum, Vandalorum et Suevorum, chapter 59. Translation by Guido Donini and Gordon B. Ford, Isidore of Seville's History of the Goths, Vandals, and Suevi, second revised edition (Leiden: E. J. Brill, 1970), p. 27. (лат.)
  • Roger Collins, Visigothic Spain, 409—711. Blackwell Publishing, 2004. (англ.)