Гусарська балада

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гусарська балада
рос. Гусарская баллада
Оригінальний постер до фільму
Жанр кінокомедія
музичний фільм
Режисер Ельдар Рязанов
Продюсер Олександр Гладков
Ельдар Рязанов
Сценарист Aleksandr Gladkovd і Рязанов Ельдар Олександрович
На основі п'єси «Давним-давно» О. Гладкова
У головних
ролях
Лариса Голубкіна
Юрій Яковлєв
Ігор Ільїнський
Миколай Крючков
Оператор Леонід Крайненков
Композитор Тихон Хрєнников
Художники Михайло Богданов, Геннадій М'ясников
Костюмер Ольга Кручиніна
Кінокомпанія Кіностудія «Мосфільм»
Дистриб'ютор Мосфільм
Тривалість 96 хв.
Мова російська
Країна СРСР СРСР
Рік 1962
IMDb ID 0056045

«Гусарська балада» (рос. «Гусарская баллада») — радянська лірична кінокомедія, поставлена Ельдаром Рязановим за п'єсою Олександра Гладкова «Давним-давно» на кіностудії «Мосфільм» в 1962 році.

Сюжет[ред. | ред. код]

Влітку 1812 в маєток відставного штаб-майора Азарова приїжджає гусарський поручик Дмитро Ржевський. Він заочно заручений з племінницею штаб-майора, Шурочкою, і не дуже радий майбутній зустрічі з нареченою. Але вихованка майора відмінно тримається в сідлі та вміє фехтувати. Бажаючи показати маскарадний костюм для майбутнього балу, вона вибігає в сад, одягнена корнетом, і стикається з майбутнім нареченим. Останній приймає Шурочку за родича своєї нареченої та намагається з'ясувати, наскільки та дурна і манірна.

Таке упереджене ставлення обурює дівчину і вона вирішує злегка помститися поручику: при їх наступній зустрічі Шурочка щосили й з явним задоволенням грає роль недалекої дівиці, яка думає про модні романи та вишивання. Ржевський у жаху: його хочуть обкрутити з дурепою! При першій же нагоді він поспішає вибігти з кімнати, неабияк розвеселивши тим молоду пустунку. Проте, схоже їй подобається поручик, хоч вона не зізнається в цьому навіть собі.

Починається війна з Наполеоном, оголошення про її початок приходить у розпал балу і майор Азаров дає розпорядження припинити свято. Гості роз'їжджаються. Чоловіки готуються виїхати на передову, а жінки обговорюють, чим зможуть допомогти війську. Шурочка залишається одна і вирішує втекти з дому в мундирі корнета, щоб зі зброєю в руках захищати свою Батьківщину. Дядько Іван погоджується бути її ординарцем.

У ролях[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]