Густина струму

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Зв'язок між струмом і щільністю струму

Густина електричного струму[ред.ред. код]

Густина електричного струму — визначається як величина заряду, що протікає через одиничну площу за одиницю часу.

Густина струму — векторна величина, напрямок якої визначається напрямком потоку заряду. Вона позначається латинською літерою .

де I — сила струму через поперечний переріз провідника площею S.

У системі СІ сила струму вимірюється в амперах. Відповідно, густина струму вимірюється в A/м².

Густина електродного струму[ред.ред. код]

Для випадку нехтувано малого заряджувального струму та однієї електродної реакції— густина електричного струму(j), що проходить через електрод, пов’язана з густиною потоку частинок В рівнянням:

J= nF(NB)/νB,

де n— зарядове число електродної реакції, (NB) — нормальна компонента вектора NB на границі електрод-розчин, νB— стехiометричне число компонента В.

Густина обмінного струму[ред.ред. код]

Термін стосується рівноважних електродних реакцій. Протікання струму через електрод при рівноважному потенціалі не фіксується, однак рівновага є динамічною, отже електродні реакції відбуваються з однаковими швидкостями в прямому та зворотному напрямках, даючи в результаті нульовий“чистий” струм. Густина обмінного струму реакції є власне тією густиною струму, що в умовах рівноваги однаково протікає в обох напрямках. Швидкість електродної реакції можна виразити через густину струму Велика густина обмінного струму вказує на швидку електродну реакцію, а мала — на повільну.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • І. М. Кучерук, І. Т. Горбачук, П. П. Луцик Загальний курс фізики: Навчальний посібник у 3-х т. Т.2. Електрика і магнетизм, Київ: Техніка, 2006.
  • Сивухин Д. В. Общий курс физики. т III. Электричество, Москва: Наука, 1977.
  • Глосарій термінів з хімії // Й.Опейда, О.Швайка. Ін-т фізико-органічної хімії та вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка НАН України, Донецький національний університет — Донецьк: «Вебер», 2008. — 758 с. — ISBN 978-966-335-206-0

Посилання[ред.ред. код]


Електрика Це незавершена стаття про електрику.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Фізика Це незавершена стаття з фізики.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.