Гутман Наталія Григорівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Гутман Наталія Григорівна
Основна інформація
Дата народження 14 листопада 1942(1942-11-14)[1] (74 роки) або 14 червня 1942(1942-06-14)[2] (74 роки)
Місце народження Казань, Татарська Автономна Радянська Соціалістична Республіка, Російська РФСР, СРСР
Країна Росія
Професія віолончеліст[d], музичний педагог[d] і викладач університету
Освіта Московська консерваторія
Співпраця Емануїл Красовський, Ісаак Стерн

Наталія Григорівна Гутман (14 листопада 1942, Казань, СРСР) — радянська, російська віолончелістка. Народна артистка СРСР (1991).

Навчалась в московській Центральній музичній школі при консерваторії, закінчила Московську консерваторію, по класу професора Галини Козолупової та аспірантуру у Мстислава Ростроповича. Вирішальний вплив на її формування як музиканта зробили Святослав Ріхтер, з яким Гутман дружила й багаторазово виступала, і Олег Каган (1946–1990) що був її чоловіком.

Творчість[ред.ред. код]

Репертуар Гутман включає широке коло композиторів від Й. С. Баха і Боккеріні до Д. Шостаковича та В. Лютославского. Вона виступала з філармонічними оркестрами Відня, Берліну, Мюнхену, Санкт-Петербургу, Лондонським симфонічним оркестром, філадельфійським оркестром, грала в ансамблях зі С. Ріхтером, І.Стерном, Олегом Каганом, Елісо Вірсаладзе, М.Аргеріх, О.Любімовим, Ю.Башметом та іншими. Їй присвячені твори Шнітке, Денисова, Губайдуліної.

Регулярно бере участь як музикант-виконавець у міжнародному фестивалі камерної музики імені Олега Кагана у місті Крейт (ФРН) та аналогічному фестивалі «Присвята Олегу Каганові» в Москві. Бере також участь у найбільших міжнародних фестивалях. 2006 року вела майстра-клас у Російській консерваторії Сергія Рахманінова в Парижі.

Наталія Гутман — лауреат третьої премії на Міжнародному конкурсі Чайковського (1964), першої премії на Міжнародному фестивалі Дворжака (1966), золотої медалі на конкурсі ARD в Мюнхені (1967). Нагороджена Хрестом ФРН за заслуги (2005). Святослав Ріхтер назвав Гутман «втіленням дійсності в музиці».

Сім'я[ред.ред. код]

Діти Наталії Гутман:

  • Святослав Мороз — скрипаль, часто виступає солістом ансамблів за участю Н.Гутман
  • Марія Каган — скрипалька, працює в оркестрі в Португалії
  • Олександр Каган — скрипаль, студент консерваторії

Нагороди[ред.ред. код]

Дискографія[ред.ред. код]

  • CD: Дм. Шостакович. Концерт для віолончелю з оркестром. № 1 Es-dur op. 107; № 2 G-dur op. 126 (Диригент: Юрій Темірканов) / Rca Red S. (Sony BMG)- Запис 01.10.1990); ASIN: B000026H2V

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]