Гутман Наталія Григорівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гутман Наталія Григорівна
Основна інформація
Дата народження 14 листопада 1942(1942-11-14)[1] (76 років) або 14 червня 1942(1942-06-14)[2] (76 років)
Місце народження Казань, Татарська АРСР, Російська Радянська Федеративна Соціалістична Республіка, СРСР
Країна Росія
Професії віолончеліст, музична педагогиня, викладачка університету
Освіта Московська консерваторія
Співпраця Емануїл Красовський, Ісаак Стерн
Нагороди
орден «За заслуги перед Вітчизною» IV ступеня орден Пошани
народний артист СРСР Заслужений артист РРФСР
офіцерський хрест ордена «За заслуги перед Федеративною Республікою Німеччина»
nataliagutman.com

Наталія Григорівна Гутман (14 листопада 1942, Казань, СРСР) — радянська, російська віолончелістка. Народна артистка СРСР (1991).

Навчалась в московській Центральній музичній школі при консерваторії, закінчила Московську консерваторію, по класу професора Галини Козолупової та аспірантуру у Мстислава Ростроповича. Вирішальний вплив на її формування як музиканта зробили Святослав Ріхтер, з яким Гутман дружила й багаторазово виступала, і Олег Каган (1946–1990) що був її чоловіком.

Творчість[ред. | ред. код]

Репертуар Гутман включає широке коло композиторів від Й. С. Баха і Боккеріні до Д. Шостаковича та В. Лютославского. Вона виступала з філармонічними оркестрами Відня, Берліна, Мюнхена, Санкт-Петербурга, Лондонським симфонічним оркестром, філадельфійським оркестром, грала в ансамблях зі С. Ріхтером, І.Стерном, Олегом Каганом, Елісо Вірсаладзе, М.Аргеріх, О.Любімовим, Ю.Башметом та іншими. Їй присвячені твори Шнітке, Денисова, Губайдуліної.

Регулярно бере участь як музикант-виконавець у міжнародному фестивалі камерної музики імені Олега Кагана у місті Крейт (ФРН) та аналогічному фестивалі «Присвята Олегу Каганові» в Москві. Бере також участь у найбільших міжнародних фестивалях. 2006 року вела майстра-клас у Російській консерваторії Сергія Рахманінова в Парижі.

Наталія Гутман — лауреат третьої премії на Міжнародному конкурсі Чайковського (1964), першої премії на Міжнародному фестивалі Дворжака (1966), золотої медалі на конкурсі ARD в Мюнхені (1967). Нагороджена Хрестом ФРН за заслуги (2005). Святослав Ріхтер назвав Гутман «втіленням дійсності в музиці».

Сім'я[ред. | ред. код]

Діти Наталії Гутман:

  • Святослав Мороз — скрипаль, часто виступає солістом ансамблів за участю Н.Гутман
  • Марія Каган — скрипалька, працює в оркестрі в Португалії
  • Олександр Каган — скрипаль, студент консерваторії

Нагороди[ред. | ред. код]

Дискографія[ред. | ред. код]

  • CD: Дм. Шостакович. Концерт для віолончелю з оркестром. № 1 Es-dur op. 107; № 2 G-dur op. 126 (Диригент: Юрій Темірканов) / Rca Red S. (Sony BMG)- Запис 01.10.1990); ASIN: B000026H2V

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]