Гігієна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Гігіє́на — практика підтримки чистоти з ціллю забезпечення доброго здоров'я. Науковий термін «гігієна» означає наукову галузь, яка займається дослідженням факторів навколишнього середовища, що впливають на здоров'я людини. Термін може використовуватися в більш вузьких значеннях залежно від контексту, наприклад у фразах «особиста гігієна», «гігієна праці» та ін., часто також термін використовується у зв'язку з охороною здоров'я. Слово походить від імені Гігіеї, грецької богині здоров'я, чистоти і санітарії.

Гігієна з біологією в Росії злились в одному підручнику в ХІХ столітті, а до того, гігієну більше зв'язували з етикою.[1]

Гігієна комунальна[ред.ред. код]

Гігієна населених місць — галузь гігієни, що вивчає вплив на організм людини природних і соціальних факторів в умовах населених місць та розробляє гігієнічні нормативи і санітарні заходи для створення найсприятливіших умов життя. Гігієна планування містобудування, охорони повітря, водопостачання та пов'язана з нею санітарна охорона водойм, ґрунту населених місць, гігієна житлових і громадських будівель, зокрема лікувальних і профілактичних закладів — основні розділи Г. к. Використовуючи різноманітні методи дослідження — експериментальні, метод обстеження, статистичний та ін., Г. к. опрацьовує широке коло питань. Вона експериментально обґрунтовує гранично допустимі концентрації численних хімічних речовин, що використовуються промисловістю або є її відходами, у воді, атмосферному повітрі, синтетичних матеріалах. Результати широких обстежень стають основою оздоровчих заходів, здійснення яких передбачається проектами планування окремих районів, міст і сіл. Проблеми, пов'язані з Г. к., в СРСР досліджували науково-дослідні інститути гігієнічного профілю, зокрема Інститут загальної і комунальної гігієни ім. О. М. Сисіна і Науково-дослідний інститут ім. Ф. Ф. Ерісмана (Москва) та інститут ім. О. М. Марзєєва (Київ).

Примітки[ред.ред. код]

  1. Кандидат педагогических наук Р. Д. Маш. О должностях человека и гражданина / Химия и жизнь. Научно-популярный журнал Академии Наук СССР. — 1990, № 1. ISSN 0130-5972 (с.: 81)

Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Гигиена детей и подростков. Допущено Главным управлением учебных заведений Министерства здравоохранения СССР в качестве учебника для учащихся санитарно-фельдшерских отделений медицинских училищ / Под редакцией академика АМН СССР Г. Н. Сердюковской. — Москва : «Медицина», 1989. — 320 с. — (Учебная литература. Для учащихся медицинских училищ). — 100 000 прим. — ISBN 5-225-00313-3. (рос.)

Посилання[ред.ред. код]

Медицина Це незавершена стаття з медицини.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.