Гідравлічний розтискач-різак

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Гідравлічний розтискач-різак Комбінований інструмент (розтискачі-різаки) є універсальним аварійно-рятувальним інструментом, який поєднує у собі функції розтискача (спредера) та різака (ножиць). Проте, з причини поєднання цих функцій, знижуються технічні характеристики комбінованого інструменту. Так само, як і в випадку з розтискачами, разом з цим обладнанням може використовуватись тягове приладдя та різноманітні насадки. В залежності від конструктивних рішень заводів-виготовників, загальне будова розтискачів-різаків може несуттєво відрізнятись. Проте, як правило, комбінований інструмент складається з гідроприводу та ріжучого вузла. Корпус різака закритий захисним кожухом, до якого кріпиться ручка. Гідропривод складається з гідроциліндру зі штоком, керуючого клапана та напірного і зворотного шлангів. Ріжучий вузол складається з двох важелів та щоки, шарнірно з'єднаних між собою. На вільних кінцях важелів установлюються ріжучі губки. На кінцях ріжучих губок встановлюються змінні наконечники.

Загальна будова гідравлічного розтискача-різака


Гідравлічний розтискач-різак
1 – рукоятка;
2 – напірний шланг;
3 – зворотний шланг;
4 – керуючий клапан;
5 – гідроциліндр приводу;
6 – переносна ручка;
7 – захисний кожух;
8 – щока;
9 – важіль;
10 – ріжучі губки;
11 – наконечник

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

1. Конспект лекцій з дисципліни «Пожежна та аварійно-рятувальна техніка» кафедри «Пожежної та аварійно-рятувальної техніки» Львівського державного університету безпеки життєдіяльності. [Електронний ресурс]. – Доступний з https://web.archive.org/web/20140201212906/http://ubgd.lviv.ua/moodle/course/category.php?id=14
2. Ренкас А.Г. Сичевський М.І. Придатко О.В. Гідравлічне аварійно-рятувальне обладнання: Навчальний посібник. – Львів: Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, 2008. – 180 с.