Гілл (родовище)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«Гілл» (англ. Hill) — велике родовище і однойменна копальня в Австралії у фосфатоносному басейні Джорджина на північному заході штату Квінсленд. Один з найбільших проектів 1990-х років. Ресурси родовища — 2 млрд т фосфоритів.

Історія[ред. | ред. код]

Компанія Western Mining Corp. (WMC), якій на родовищі Гілл належав невелий рудник з видобутком до 100 тис. т руди на рік, у 1990-х роках запланувала довести виробництво фосфорного концентрату до 2.24 млн т на рік, для чого була організована дочірня компанія WMC Fertilizers Ltd., яка дорозвідала родовище.

До здійснення проекту компанія Western Mining Corp. (WMC) приступила у 1997 р. і закінчила його в 1999 р.; у 2000 р. почато випуск продукції. У 2000 р. комплекс працював на 60% потужності. На повну потужність — у 2001 р.

Характеристика[ред. | ред. код]

Підтверджені запаси родовища на 2000 р. — 103 млн т руди з сер. вмістом Р2О5 23%.

Технологія розробки[ред. | ред. код]

Проект освоєння родовища передбачає спорудження рудника, заводу фосфорної кислоти річною потужністю 400 тис. т, сірчаної кислоти потужністю 1.2 млн т і діамофосу/амофосу потужністю 1 млн т на рік. Сірчистий газ надходитиме з мідеплавильного заводу компанії MIM Exploration Pty Ltd. в м. Маунт-Айза, за 150 км на півночі від родовища. Для виробництва аміаку буде використано природний газ компанії South West Queensland Unit Producers. Отже, «Гілл» з самого початку задумувався як проект підприємства, на якому буде здійснюватися весь процес переробки фосфатів аж до отримання добрив.

Джерела[ред. | ред. код]