Гіперпростір

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Гіперпростір (англ. Hyperspace) в науковій фантастиці — це вигаданий спосіб переміщення в просторі. Гіперпростір, як правило, описується як альтернативна область простору, що співіснує з нашим всесвітом, куди можна потрапити за допомогою енергетичного поля або спеціального пристрою. Подорож через гіперпростір часто зображується як швидша, ніж зі швидкістю світла в нормальному просторі.

Астрономічні відстані і неможливість швидших за швидкість світла подорожей являють собою виклик для більшості авторів наукової фантастики. Вони можуть бути вирішені декількома способами: прийняття їх як такого (анабіоз, кораблі поколінь, уповільнення часу), відкриття способу рухатися швидше за світло (двигун деформації, варп-двигун), «згорнути» простір для досягнення миттєвого переміщення (наприклад, ефект Хольцмана у всесвіті Дюни), доступ до кротові нори, або обхід проблеми в альтернативному просторі — гіперпросторі.

Детальні описи механізмів для подорожей через гіперпростір часто надаються в оповіданнях, використовуючи сюжетний хід, іноді включаючи деякі фізичні терміни, такі як відносність або теорія струн, щоб створити ілюзію правдоподібного пояснення. Тим не менш гіперпростір залишається вигадкою.

Автори можуть розробляти альтернативні назви для гіперпростору в своїх роботах, такі як Імматеріум чи Варп (використовується в Warhammer 40000), Z-простір в ANIMORPHS, або «Підпростір» (Underspace, U-простір), як в «Зоряній Брамі».

Посилання[ред.ред. код]

Who Invented Hyperspace? Hyperspace in Science Fiction, by Sten Odenwald