Гіпертекстовий протокол управління кавоваркою (HTCPCP-TEA)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Сервер за адресою http://134.219.188.123/, який реалізовує даний протокол.
Реалізація протоколу HTCPCP на сайті http://error418.org/.

Hyper Text Coffee Pot Control Protocol (HTCPCP) — жартівливий протокол для управління, моніторингу та діагностики кавників. Цей протокол зазначений в стандарті RFC 2324, що був опублікований 1 квітня 1998[1] , як витівка до Дня Дурнів. До протоколу був опублікований додаток RFC 7168 на 1 квітня 2014[2], що описує додаткові положення для реалізації можливості взаємодії з чайниками.[3]

Команди і відповіді[ред.ред. код]

HTCPCP є доповненням до протоколу HTTP. HTCPCP запити здійснюються за допомогою схеми URI coffee: (або відповідним словом будь-якою іншою мовою з наведених 29 мов у списку) і містить декілька додаткових методів HTTP:

BREW або POST Посилає HTCPCP серверу команду варити каву. Для цієї мети не рекомендується використовувати метод POST. Запропоноване нове поле заголовку HTTP запитів «Accept-Additions», яке дозволяє включити додатки такі як: Збита піна, Молоко, Ваніль, Малина, Віскі, Аквавіт та ін.
GET Робить запит на отримання кави з HTCPCP сервера.
PROPFIND Дозволяє дізнатися метадані про каву.
WHEN Повідомляє «коли», HTCPCP сервер перестане лити молоко в каву (якщо воно було застосоване).

Стандарт визначає також два статус-коди для відповіді:

406 Not Acceptable Сервер HTCPCP не може по якійсь причині надати додаток, який був зазначений в запиті; у відповіді сервер має вказати список наявних на даний момент додатків. RFC зазначає що «на практиці, більшість автоматизованих кавоварок не можуть одночасно забезпечити всі доповнення.»
418 I'm a teapot HTCPCP сервер може повернути цей код помилки, при намаганнях приготувати каву за допомогою чайника. HTCPCP сервер повідомляє що він — чайник; Існують демонстрації такої поведінки.[4][5]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Request for Comments 2324. Network Working Group. IETF. .
  2. DeNardis, Laura (30 September 2009). Protocol Politics: The Globalization of Internet Governance. MIT Press. с. 27–. ISBN 978-0-262-04257-4. Процитовано 8 May 2012. 
  3. Request for Comments 7168. Independent Submission. IETF. 
  4. Plain implementation of Error 418.
  5. Raspberry Pi based implementation of Error 418.