Гіпертекстовий протокол управління кавоваркою (HTCPCP-TEA)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Сервер за адресою http://134.219.188.123/, який реалізовує даний протокол.
Реалізація протоколу HTCPCP на сайті http://error418.org/.

Hyper Text Coffee Pot Control Protocol (HTCPCP) — жартівливий протокол для управління, моніторингу та діагностики кавників. Цей протокол зазначений в стандарті RFC 2324, що був опублікований 1 квітня 1998[1] , як витівка до Дня Дурнів. До протоколу був опублікований додаток RFC 7168 на 1 квітня 2014[2] для, що описує додаткові положення для реалізації можливості взаємодії з чайниками.[3]

Команди і відповіді[ред.ред. код]

HTCPCP є доповненням до протоколу HTTP. HTCPCP запити здійснюються за допомогою схеми URI coffee: (або відповідним словом на будь-якій іншій мові з приведений 29 мов у списку) і містить декілька додаткових методів HTTP:

BREW або POST Посилає HTCPCP серверу команду варити каву. Для цієї мети не рекомендується використовувати метод POST. Запропоноване нове поле заголовку HTTP запитів «Accept-Additions», яке дозволяє включити додатки такі як: Збита піна, Молоко, Ваніль, Малина, Віскі, Аквавіт та ін.
GET Робить запит на отримання кави з HTCPCP сервера.
PROPFIND Дозволяє дізнатися метадані про каву.
WHEN Повідомляє «коли», HTCPCP сервер перестане лити молоко в каву (якщо воно було застосоване).

Стандарт визначає також два статус коди для відповіді:

406 Not Acceptable Сервер HTCPCP не може по якійсь причині надати додаток, який був зазначений в запиті; у відповіді сервер має вказати список наявних на даний момент додатків. RFC зазначає що «на практиці, більшість автоматизованих кавоварок не можуть одночасно забезпечити всі доповнення.»
418 I'm a teapot HTCPCP сервер може повернути цей код помилки, при намаганнях приготувати каву за допомогою чайника. HTCPCP сервер повідомляє що він — чайник; Існують демонстрації такої поведінки.[4][5]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Request for Comments 2324. Network Working Group. IETF. .
  2. DeNardis, Laura (30 September 2009). Protocol Politics: The Globalization of Internet Governance. MIT Press. с. 27–. ISBN 978-0-262-04257-4. Процитовано 8 May 2012. 
  3. Request for Comments 7168. Independent Submission. IETF. 
  4. Plain implementation of Error 418.
  5. Raspberry Pi based implementation of Error 418.


Комедія Це незавершена стаття про гумор, комедію або сатиру.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.