Теорія африканського походження людини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Гіпотеза африканського походження людини — гіпотеза, згідно з якою ареал виникнення людини знаходиться у Африці. Засновники даної гіпотези відомі археологи — Лікі (англ. Leakey). Гіпотеза заснована на знахідках в Олдувайській ущелині на півночі Танзанії, що дали назву Олдувайської культури і у Кообі-Фора, Ефіопія.

Концепції африканського походження протиставляються гіпотези мультирегіонального походження та позатропічного походження людства. Концепція мультирегіонального походження людини передбачає, що предковий вид Homo erectus перетворився на Homo sapiens в різних точках земної кулі незалежно.

Багато експертів вважають, що сучасне позаафриканське людство в основному походить не від тієї популяції, яка проникла в Азію «північним шляхом» по нільському коридору близько 120 тисяч років тому, а від іншої групи вихідців з Африки, яка покинула рідний материк «південним шляхом», тобто перетнула Баб-ель-Мандебську протоку до Південної Аравії і потім розселялися вздовж узбережжя Індійського океану на схід[1].

Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

Ресурси Інтернету[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Марков А. В. [1] Знайдено нове підтвердження раннього виходу сапієнсів з Африки «південним шляхом» // Елементи.Ру [2]