Гірнича промисловість Лівії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Гірнича промисловість Лівії

Загальна характеристика[ред. | ред. код]

Місце Лівії в світовий добувній промисловості визначається виключно нафтогазовою галуззю, яка на початку XXI ст. забезпечує бл. 95% експортних надходжень країни. Спостерігається бум нафтовидобутку: в 2000 — 1.41 млн бар./добу, прогноз на 2003 — 2,0 млн бар./добу [Mining Annual Review 2002].

Нафтова промисловість[ред. | ред. код]

Осн. промисли розташовані на південь та півд.-схід від затоки Великий Сирт. Друга група родов. розташована в зах. частині країни, що межує з Алжиром і Тунісом. Глибина залягання продуктивних горизонтів від 1500 до 3000 м. Використовуються як первинні, так і повторні методи видобутку. Найбільш великі родов., що експлуатуються — Серір, Насер (Зельтен), Джалу і Амаль. Важливі також родов. Дефа, Дахра, Ауджіла, Рагуба, Ваха, Інтісар з дебітом свердловин до 600 т/добу. У районі багатих нафтових родовищ на південь від затоки Сидру на основі концесій в 1990-х роках діяло понад 30 нафтових компаній.

У Л. розвинута нафтопереробна галузь. Нафт. пром-сть Л. носить яскраво виражену експортну спрямованість. На зовн. ринки поставляється бл. 90% видобутої нафти.

На початку XXI ст. в нафтовій промисловості задіяні г.ч. компанії: National Oil Co. (NOC), led by Repsol (Іспанія), including OMV (Австрія), Total Fina Elf (Франція), Norsk Hydro (Норвегія).

Відвантаження нафти на експорт здійснюється через п'ять терміналів для нафтоналивних танкерів, розташованих в середземноморських портах Ес-Сідер, Расах-ель-Ануф, Марсі-ель-Бурейка, Марсі-ель-Харіга і Ез-Зувайтіна. Транспорт нафти — трубопровідний. Значний розвиток в Л. одержав і видобуток газу. Станом на 1990-і роки розвідано понад 30 родовищ газу, з яких 26 експлуатується. Залізо. Лівія має металургійне підприємство в Місурата (Misurata), яке працює на імпортній сировині. Розглядається проект побудови відкритої копальні Wadi Shatti з ресурсами 795 млн т руди з вмістом 51.7% Fe, але з високим вмістом фосфору. Руди представлені магнетитом і сидеритом. Річна продуктивність рудника — до 10 млн т/рік. Вітчизняні руди розглядаються урядом, як потенційна сировина для металургійної галузі.

Інші корисні копалини[ред. | ред. код]

Тверду мінеральну сировину в Лівії добувають г.ч. для виробництва цементу. Видобувають 150 тис.т/рік гіпсу, вапняк і глини. Приблизно 30 тис.т/рік солі виробляється за допомогою випаровування на берегових установках біля Бенгазі та Триполі і приблизно 13 тис.т/рік сірки видаляється з нафти і газу [Mining Annual Review 2002].

Мінеральний потенціал країни ще не залучений до експлуатації включає родовища мармуру, бентоніту, піску кремнезему, золота і базових металів.

Контактна інформація[ред. | ред. код]

Libya. Geological Research and Mining Department, Industrial Research Center, P.O. Box 3633, Tripoli. Phone: +218-21-691512; Fax: +218-21-691510.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]