Гірнича промисловість Нігеру

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Known and exploited Mineral resources of Niger, data derived from US Geological Survey. Colored circles represent current mining centers. Unexploited but proved resources in parentheses. * Gold: Au * Coal: C * Diamond: Dm * Iron ore: Fe * Limestone: Ls * Phosphate: P * Petroleum, crude: Pet * Tin: Sn

Гірнича промисловість Нігеру.

Загальна характеристика[ред.ред. код]

Мінерально-сировинний сектор економіки Нігера в кінці ХХ ст. спирався на уранову пром-сть з виробництвом приблизно 3 тис. т U на рік. Частка гірничодобувної промисловості у ВВП бл. 10-12%.

Окремі галузі[ред.ред. код]

Кар'єр COMINAK з видобутку уранових руд. Підприємство "Арлі"

Уранова промисловість. Видобуток уранових руд ведеться з 1970. В 1990-х роках діяли два підприємства – «Арлі» і «Акута». Розробка руд на «Арлі» ведеться відкритим способом на глиб. 20-25 м, вміст оксиду в руді 0,25%. Збагачуються руди купчастим вилуговуванням. Вміст оксиду в концентраті 70%. Підприємство «Акута» діє з 1978. Руди, що містять 0,4% U3O8, розробляються підземним способом на глиб. бл. 250 м, система розробки – камерно-стовпова. Збагач. ф-ка працює за тією ж схемою, що і «Арлі». З 1979 з руд попутно добувають молібден (бл. 400 т на рік). Перспективи розвитку уранодоб. промисловості пов'язані з розробкою нових родов. Арні, Імурарен, Вест-Афасто і Азелік.

В 1971 почався видобуток уранової руди в Арліте на плато Аїр. Її вели спільна франко-нігерська і декілька приватних компаній. У кінці 1970-х років в районі Аїра франко-нігерський консорціум за участю японської компанії побудував ще одну уранодобувну шахту. В 1970-х роках урановий експорт формував 70% національного бюджету. Але надалі ця частка зменшилася внаслідок зменшення цін на уран. У 1995 на частку уранових концентратів припадало 60% прибутків від експорту.

У 1997 р. експорт U забезпечив 70% загальних експортних надходжень і бл. 40% надходжень до бюджету.

У 1999 р виробництво природного урану склало 2960 т (3-є місце у світі після Канади та Австралії), 2001 – 2919 т, 2002 р – 2654 т [World Nuclear Association]. На початку XXI ст. декілька компаній контролюють урановий та інш. видобуток в основному регіоні Ліптако (Liptako): AGMDC, Carlin, Geoservice, Managem, Onarem і Sati. Є дві уранові копальні – Akouta І Arlit, на півночі Нігера, оператор яких – французька компанія Cogema.

Вугілля. В 1980 поблизу Агадеса розпочалася розробка кам'яного вугілля. На межі ХХ-XXI ст. в Нігері експлуатується одна шахта продуктивністю 150 тис. т вугілля на рік.

Відкритим способом на копальні Anou-Anarem, на заході краю Air Massif видобувають вугілля (163 275 т у 2001, оператор – Sonichar).

Золото. Компанії Etruscan і Placer Mining на початку XXI ст. ввели в експлуатацію золотодобувне підприємство Samira Hill продуктивністю 2080 кг/рік. Компанія Etruscan планує будівництво підприємства Koma Bangou на родов., запаси якого оцінюються в 10,3 млн т руди з сер. вмістом Au 2,47 г/т.

Фірми AGMDC, Etruscan, Semafo, Managem (Morocco’s ONA Group) на початку XXI ст. здійснюють золотовидобувний проект. На родовищі Koma Bangou у 2001 р вироблено перших 920 унцій золота.

Інші корисні копалини. В Н. добувають невелику к-ть олов'яної руди (родов. Тарауаджі, Адрар-ель-Меккі в р-ні Аїр. У 1978 поблизу Ніамея почалася розробка фосфоритів. Їх видобувають також і в р-ні Тахуа. Кухонну сіль добувають з підземних розсолів (Тегіддан-Тесум і інш.).

Імпорт[ред.ред. код]

Імпортуються нафтопродукти, сірка, алюмінієва сировина і інш. види корисних копалин.

Геологічна служба.[ред.ред. код]

Питання пошуку і видобутку мінер. сировини курує Мін-во гірн. справи і промисловості. На початку XXI ст. ліцензію дослідження на дорогоцінні камені має компанія Gem Vest, на золото – компанія Geoafrica; на олово – Secomi, на уран – Cominak, Irsa-Onarem і Onarem, на нафту – Exxon, Petronas, Algerian Sonatrach and Niger.

Контактна інформація[ред.ред. код]

Niger. Bureau de Recherches Ge'ologiques et Minie'res, B.P. 11458, Niamey Geological Survey Department, Ministry of Petroleum and Mineral Resources, P.M.B. 2007, Kaduna South, Kaduna State; Phone: +234-62-232828.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]