Гірнича промисловість Панами

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Гірнича промисловість Панами

Загальна характеристика[ред. | ред. код]

Гірнича промисловість нерозвинена і на початку XXI ст. активності в цьому секторі не спостерігається. Питання пов'язані з мінерально-сировинним сектором економіки координує Міністерство комерції та індустрії. Найважливішими для країни на початку XXI ст. залишаються мідні рудники Cerro Colorado, Cerro Petaquilla і Cerro Quema.

Окремі галузі[ред. | ред. код]

Мідь. Уряд розробив план будівництва мідного рудника в Серро-Колорадо, мідеплавильного заводу і морського порту на Тихоокеанському узбережжі, однак цей проект (Cerro Colorado project) вартістю в 2 млрд дол. довелося заморозити через великі фінансові витрати і нестабільні світові ціни на мідь.

Нафта. Нафту Панама закуповує в Еквадорі, Мексиці, Венесуелі. Діє нафтопереробний завод. У 1982 уряд схвалив проект будівництва нафтопроводу із затоки Чиріки на тихоокеанському узбережжі до Бокас-дель-Торо на узбережжі Карибського моря, де мається намір звести термінал для завантаження танкерів. Вартість проекту 250 млн дол.

Золото. Фірма Empresa Minera Remance SA. Romance розробляла в 1990—1998 рр. золото-срібне родовище. Залишкові запаси мають згодом бути повторно оцінені. Золото- і срібловидобувний проект Santa Rosa, здійснювався компанією Empresa Minas de Santa Rosa SA в 1995—2000 рр, але збанкрутував.

Контактна інформація[ред. | ред. код]

Panama. Direccion General de Recursos Minerales, Ministerio de Comercio e Industria, Apartado Postal 8515, Panama 5; Phone: +507-36-1825/1823; Fax: +507-36-3173

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Гірничий енциклопедичний словник : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Д. : Східний видавничий дім, 2004. — Т. 3. — 752 с. — ISBN 966-7804-78-X.