Гірнича школа Парижа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук


engineering school, Grande école
École Nationale Supérieure des Mines de Paris
EMP-Paris-J.jpg
Засновано 1778
Членство у Conférence des Grandes Écoles[d], Paris Sciences et Lettres – Research University[d], ParisTech[d], Institut Mines-Télécom[d] і Couperin Consortium[d][1]
Президент Denis Ranque
Ректор Benoit Legait
Веб-сайт: ensmp.fr/Accueil/
Юридична адреса: 60, Boulevard Saint-Michel 75272 PARIS cedex 06

CMNS: École Nationale Supérieure des Mines de Paris на Вікісховищі

floatГірнича Школа Парижа (фр. École des Mines de Paris)

Історія[ред.ред. код]

Гірнича Школа Парижа веде свою історію від 1778 року, коли при фр. Hotel des Monnaies (Монетний двір) король Луї XVI вирішив ввести посаду голови мінералогії і металургії. Це поклало початок Школи гірничої промисловості, яка відкрилася п'ять років потому (1783) і була влаштована на кшталт шкіл з будівництва доріг і мостів, які діяли в Парижі з 1747 року і мали великий успіх.

Перший керівник Гірничої школи — Балтазаром Саж, член Королівської Академії наук.

У 1802 Перший Консул — Наполеон Бонапарт, розділив Гірничу школу на дві установи: Geislautern — відділення по вивченню заліза і вугілля, та Peisey Nancroix — відділення по вивченню міді, срібла і джерел високої енергії. З 1816 і до сьогодні Гірнича школа Парижа перебуває в Hotel de Vendome.

Сучасність[ред.ред. код]

Декілька науково-дослідних лабораторій переміщено в Еврі (1967), Фонтенбло (1969) і Софія Антиполіс (район Ніцци) (1976).

Сьогодні Гірнича школа Парижа вивчає, розвиває і викладає широкий діапазон наук для гірничих інженерів, включаючи економічні і соціальні науки. Працює аспірантура.

Джерела[ред.ред. код]

Гірничий енциклопедичний словник : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Д. : Східний видавничий дім, 2004. — Т. 3. — 752 с. — ISBN 966-7804-78-X.

Веб-сайт закладу

  1. http://www.couperin.org/presentation/notre-organisation/les-membres-de-couperin/items?cid=162id=221lang=fr