Гірнича школа Парижа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Гірнича школа Парижа
P1250413 Paris VI bd St-Michel ecole des Mines rwk.jpg
?координати: пошук у Nominatim
Тип engineering school[d],
Grande école
Країна Flag of France.svg Франція
Розташування Париж
Засновано 1783
Членство у
Мова викладання французька
Адреса Париж
Сайт mines-paristech.eu
mines-paristech.fr
CMNS: Гірнича школа Парижа на Вікісховищі

Гірнича Школа Парижа (фр. École des Mines de Paris)

Історія[ред.ред. код]

Гірнича Школа Парижа веде свою історію від 1778 року, коли при фр. Hotel des Monnaies (Монетний двір) король Луї XVI вирішив ввести посаду голови мінералогії і металургії. Це поклало початок Школи гірничої промисловості, яка відкрилася п'ять років потому (1783) і була влаштована на кшталт шкіл з будівництва доріг і мостів, які діяли в Парижі з 1747 року і мали великий успіх.

Перший керівник Гірничої школи — Балтазаром Саж, член Королівської Академії наук.

У 1802 Перший Консул — Наполеон Бонапарт, розділив Гірничу школу на дві установи: Geislautern — відділення по вивченню заліза і вугілля, та Peisey Nancroix — відділення по вивченню міді, срібла і джерел високої енергії. З 1816 і до сьогодні Гірнича школа Парижа перебуває в Hotel de Vendome.

Сучасність[ред.ред. код]

Декілька науково-дослідних лабораторій переміщено в Еврі (1967), Фонтенбло (1969) і Софія Антиполіс (район Ніцци) (1976).

Сьогодні Гірнича школа Парижа вивчає, розвиває і викладає широкий діапазон наук для гірничих інженерів, включаючи економічні і соціальні науки. Працює аспірантура.

Джерела[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Ця сторінка має Властивість Вікіданих P910: основна категорія теми сторінки із значенням "Q26259959", але не має назви українською мовою, яку треба додати за посиланням d:Special:SetLabelDescriptionAliases/Q26259959/uk. Докладніше Вікіпедія:Проект:Вікідані.
  2. http://www.couperin.org/presentation/notre-organisation/les-membres-de-couperin/items?cid=162id=221lang=fr