Гіршман Леонард Леопольдович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Леонард Гіршман

Леона́рд Леопо́льдович Гі́ршман (*25 березня 1839, Тукум, Латвія — †3 січня 1921,Харків) — вчений-офтальмолог, лікар, педагог. Почесний громадянин міста Харкова

Життєпис[ред.ред. код]

Закінчив Харківський університет, пізніше навчався у відомих вчених — Дюбуа-Раймона, Гельмгольца, Грефе та ін. У 1868 році отримав звання приват-доцента з очних хвороб, а в 1872 році сав завідувачем однойменної кафедри. У 1905 році покинув університет і зайнявся лікуванням. Протягом 19081921 рр. працював у Харківській офтальмологічній клініці.

Наукові роботи Л. Л. Гіршмана присвячені фізіології кольоросприймання, лікуванню трахоми та інших очних хвороб.

Л. Л. Гіршман започаткував окулярну оптику в Харкові. Але перш за все він прославився своїм безкористям і відданістю справі лікаря. Він не тільки безкоштовно лікував бідних, але й матеріально допомагав їм. За словами його учня, професора Є. Браунштейна, в кабінеті Гіршмана нужденним роздавалися суми, що в багато разів перевищували його гонорар за день. За своє життя професор Л. Л. Гіршман прийняв близько мільйона хворих. Його девізом були слова: «У мене немає останньої години роботи, а є останній хворий» .

Пам'ятник на могилі Л. Л. Гіршмана в Харкові

11 березня 1914 р. на засіданні Харківської міської думи професору Гіршману було присвоєно звання Почесного громадянина міста Харкова.

Вшанування пам'яті[ред.ред. код]

Ім'ям Гіршмана названо вулицю Харкова і Харківську міську клінічну офтальмологічну лікарню.