ДТЕК

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ТОВ «ДТЕК»
Тип Товариство з обмеженою відповідальністю
Форма власності товариство з обмеженою відповідальністю[d]
Галузь енергетика
Засновано 2005
Засновник(и) System Capital Management
Штаб-квартира Україна Київ
Ключові особи Тімченко Максим Вікторович (Генеральний директор)
Продукція вугілля, газ, теплова, вітрова, сонячна електроенергія, послуга зарядки електромобілів
Виторг $4 366 млн (2015, МСФЗ)
Чистий прибуток -$1 916 млн (2015, МСФЗ)
Власник(и) Систем кепітал менеджмент
Співробітники 70 тис.
Холдингова компанія System Capital Management
Дочірні компанії Ботієвська вітрова електростанція
dtek.com

ДТЕК (англ. DTEK) — найбільша приватна вертикально-інтегрована енергетична компанія України [1].

Група розвиває бізнеси з видобутку природного газу і вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів. Напрямок Innovation DTEK реалізує проєкти у сфері технологічної та цифрової трансформації енергетики. Компанія також управляє освітньою бізнес-платформою Academy DTEK [2].

Головний офіс компанії знаходиться у Києві [3].

Напрямки бізнесу[ред. | ред. код]

Відновлювальна енергетика[ред. | ред. код]

Один з вітряків Орлівської ВЕС, з розміщеною на ньому емблемою ДТЕК

ДТЕК ВДЕ виробляє електроенергію на вітрових і сонячних електростанціях. Компанія керує двома ВЕС і двома СЕС загальною потужністю 510 МВт, що складає 15% ринку потужностей ВДЕ України. До 2020 р. ДТЕК ВДЕ планує збільшити потужність своїх станцій до 1 ГВт, інвестувавши більше 1 млрд євро [4].

Видобуток природного газу і газового конденсату[ред. | ред. код]

ДТЕК Нафтогаз (англ. DTEK Oil&Gas) — операційна компанія, яка відповідає за нафтогазовий напрям у структурі енергетичного холдингу ДТЕК [5].

У портфель активів входять «Нафтогазвидобування» і «Нафтогазрозробка», що здійснюють розвідку та видобуток вуглеводнів на трьох ліцензійних ділянках у Полтавській та Харківській областях [6].

У 2017 році видобуток природного газу склав 1,65 млрд куб. м.[7]

Видобуток вугілля і генерація електроенергії[ред. | ред. код]

ДТЕК Енерго забезпечує замкнений цикл виробництва електроенергії з вугілля. Встановлена потужність в генерації електроенергії перевищує 13 ГВт. У вуглевидобутку створено повний виробничий цикл: видобуток і збагачення вугілля, сервісне обслуговування шахтного устаткування [8] [9].

Розподіл електроенергії[ред. | ред. код]

ДТЕК Мережі розвиває бізнес з розподілу електроенергії й експлуатації електромереж в Києві, Дніпропетровській і Донецькій областях. Підприємства обслуговують 3,5 млн домогосподарств і 90 тис. підприємств [10].

Компанія забезпечує стратегічне управління створеними внаслідок анбандлінгу операторів системи розподілу - «ДТЕК Київські електромережі», «ДТЕК Дніпровські електромережі» і «ДТЕК Донецькі електромережі», а також «ДТЕК Високовольтні мережі» і «ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля» [11].

Постачання електроенергії[ред. | ред. код]

D.Solutions («Д.Солюшнс») відповідає за роздрібне постачання електроенергії, послуги у сфері енергоефективності та зарядки електромобілів. Компанія керує компаніями-постачальниками електроенергії, створеними в результаті анбандлінгу: Київські енергетичні послуги, Дніпровські енергетичні послуги, Донецькі енергетичні послуги. Також D.Solutions керує бізнесом у сфері енергоефективності ДТЕК ЕСКО і мережею швидкісних зарядних станцій STRUM (станом на травень 2019 р. в Києві функціонує 10 зарядок потужністю 50 кВт кожна). [12]

Трейдинг енергоресурсами[ред. | ред. код]

D.Trading — компанія, що відповідає за розвиток оптової торгівлі енергоресурсами в Україні і на зовнішніх енергоринках, працює з великими клієнтами. [13]

Бізнес освіта[ред. | ред. код]

Academy DTEK — відкрита освітня бізнес-платформа, яка застосовує у своїй діяльності інноваційні HR-практики. Партнер провідних міжнародних бізнес-шкіл і організацій — INSEAD, IE Business School, Thunderbird, HRCI, Києво-Могилянської бізнес-школи. За дев'ять років роботи фахівці Academy DTEK розробили понад 2 тисячі авторських освітніх програм і стандартів, навчили 220 тисяч представників бізнесу, державних органів, громадських організацій. [14]

Історія компанії[ред. | ред. код]

 • ДТЕК створено у 2005 році для управління енергетичними активами групи СКМ[1]. Основою стали: «Павлоградвугілля», «Шахта Комсомолець Донбасу», «Східенерго», «Сервіс-Інвест». У 2006 р до складу компанії увійшли: «ПЕМ-Енерговугілля», ЦЗФ «Павлоградська» та «Курахівська». У наступному році приєдналися ЦЗФ «Добропільська», «Октябрська» і Моспинське ВПП[2]. Також в 2007 була розпочата масштабна програма модернізації всіх енергоблоків «Східенерго»[3], а рейтингові агентства Moody's і Fitch вперше присвоїли компанії міжнародні кредитні рейтинги[2].
 • У 2008 р. для реалізації проєктів у вітроенергетиці створена компанія «Винд Пауер»[4]. Надалі вона увійшла до складу операційної компанії ДТЕК ВДЕ, що управляє сьогодні всіма активами ДТЕК у сфері відновлюваної енергетики[5].
 • У 2009 р. компанія вперше виконала експорт електроенергії в Угорщину, Румунію і Словаччину, отримавши відповідне право на аукціоні з доступу до міжнародних мереж[2].
 • З 2010 р ДТЕК є членом європейських галузевих асоціацій EURACOAL і EURELECTRIC, а також Альянсу Глобального договору ООН в Україні. З 2011 р. — CSR Europe[2]. У тому ж році, ДТЕК став найбільшим приватним акціонером ПАТ «Київенерго», що володіє 71,8 % акцій компанії[6]. Також Фонд державного майна і ДТЕК уклали договори оренди і концесії державних підприємств «Добропіллявугілля», «Ровенькиантрацит» і «Свердловантрацит»[7]. У травні 2011 року був створений «ДТЕК Нафтогаз» для розвитку проєктів в нафтогазовій галузі[8].
 • У 2012 р. запущені турбіни першої черги Ботієвської ВЕС, що став першим інвестиційним проєктом у відновлюваній енергетиці. ВЕС вийшла на проєктну потужність в 2014 р., ставши найбільшим в Україні вітропарком[9].
 • Перше придбання вугільних активів за межами України відбулося в 2012 р. До складу ДТЕК увійшли "Шахтоуправління «Обухівська», «Донський антрацит» і «Сулінантрацит» (РФ)[10].
 • У 2013 р. ДТЕК почав поставки газу з Європи[11] і придбав пакет акцій Нафтогазвидобування — найбільшої приватної газодобувної компанії України[12].
 • У 2014 р. ДТЕК завершив процес реформування системи управління бізнесом, розпочатий в 2011 р. Створена керуюча компанія ДТЕК і три операційні компанії: ДТЕК Енерго, що забезпечує управління активами в вуглевидобутку, тепловій енергетиці і дистрибуції електроенергії, ДТЕК ВДЕ — в альтернативній енергетиці та ДТЕК Нафтогаз — у видобутку природного газу[2]. Наступного року створена четверта операційна компанія для надання комплексних послуг з енергоефективності — ДТЕК ЕСКО[2].
 • В 2016 р. «Нафтогазвидобування» видобула рекордні 1,6 млрд м³ природного газу[13]. У 2017 р. введено в експлуатацію перший об'єкт в геліоенергетиці — Тріфанівську СЕС в Херсонській області[14].
 • Також в 2017 р. ДТЕК втратив контроль над своїми підприємствами, які розташовані в окремих районах Донецької і Луганської областей (ОРДЛО). Серед них: «ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу», «Моспинське ВПП», «ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля», «ДТЕК Східенерго» (ВП «Зуївська ТЕС»), «ДТЕК Донецькобленерго», «Техремпоставка», «ДТЕК Свердловантрацит», «ДТЕК Ровенькиантрацит», «Електроналадка», «ДТЕК Високовольтні мережі» та «ДТЕК Сервіс»[15].
 • У 2018 р. в рамках реформи ринку електроенергії завершив поділ (анбандлінг) функцій поставки і розподілу електроенергії. Внаслідок анбандлінга на базі «Київенерго», «Дніпрообленерго» та «Донецькобленерго» створені оператори систем розподілу - «ДТЕК Київські електромережі», «ДТЕК Дніпровські електромережі» і «ДТЕК Донецькі електромережі». Незалежно від них почали роботу три компанії-постачальники: «Київські енергетичні послуги», «Дніпровські енергетичні послуги», «Донецькі енергетичні послуги». Стратегічне управління створеними ОСР, а також «ДТЕК Високовольтні мережі» і «ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля» здійснює операційний холдинг «ДТЕК Мережі».
 • Для координації роботи компаній-постачальників створений незалежний операційний холдинг D.Solutions (ТОВ "Д.Солюшнс").
 • Також створена компанія D.Trading (ТОВ "Д.Трейдінг"), яка відповідає за розвиток оптової торгівлі енергоресурсами в Україні і на зовнішніх енергоринках.[15]

Соціальне партнерство[ред. | ред. код]

Програма соціального партнерства ДТЕК охоплює 22 населених пункти і 10 районів у 8 областях України, де працюють підприємства компанії.

Ключові напрямки соціального партнерства компанії: [17]

Енергоефективність у комунальному секторі − проєкти підвищення енергоефективності комунального сектора, підвищення якості послуг енерго- і теплозабезпечення

Охорона здоров'я − підвищення якості та доступності медичних послуг, розширення телемедичної мережі. Формування культури здорового способу життя

Розвиток бізнес-середовища − створення сприятливих умов для розвитку малого і середнього бізнесу, нових робочих місць і можливостей для підприємництва

Розвиток соціально значущої інфраструктури − підвищення якості та доступності освітніх та соціальних послуг, розвиток об'єктів дозвілля, культури і спорту

Підвищення активності громад − залучення населення до вирішення проблем і розвиток місцевих громад, формування громадянської активності, відповідальності та компетентності в питаннях місцевого самоврядування

З 2007 до 2017 року в рамках ПСП було реалізовано близько 2000 проєктів, в які ДТЕК інвестував понад 1 млрд грн. [18]

Громада своїми руками[ред. | ред. код]

«Громада своїми руками» — це щорічний конкурс міні-проєктів, спрямованих на активізацію суспільства та вирішення актуальних соціально-економічних проблем міста.[16]

Метою конкурсу є сприяння розвитку громадської активності та ініціативності серед жителів через проведення відкритого конкурсу грантів і міні-грантів «Громада своїми руками» для громадських організацій, органів самоорганізації населення, об'єднань співвласників багатоквартирних будинків та ініціативних груп активістів, спрямованих на вирішення локальних проблем та перетворення суспільного простору територіальних громад.[17]

З 2007 по 2013 рік у рамках ПСП було реалізовано більше 747 проєктів, в які ДТЕК інвестував більше 249 млн грн.[18]

Енергоефективні школи[ред. | ред. код]

Інноваційний Проєкт «Енергоефективні школи: нова генерація»  є одним із найуспішніших освітніх проєктів з енергоефективності в Україні.  Головна мета Проєкту — пропагування серед школярів, їхніх батьків та вчителів дбайливого ставлення до енергоресурсів, формування особистої відповідальності за тепло та комфорт у своїх помешканнях, виховання свідомого екологічно-орієнтованого споживача житлово-комунальних послуг.

Серед завдань Проєкту — сприяння розширенню можливостей зацікавлених сторін для ефективного інвестування в енергоощадні проєкти в секторі житлових та громадських будівель, розповсюдження кращих практик реалізації заходів з енергозбереження, застосування нових енергоефективних технологій, обладнання та матеріалів.

Програму «Енергоефективні школи» розроблено Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку» (ІМР) у 2009 р. за Проєктом USAID «Реформа міського теплозабезпечення в Україні» (РМТ) та реалізовано у 24 школах восьми міст-партнерів Проєкту РМТ.   Подальше впровадження програми відбувалося на якісно новому рівні в рамках Проєкту ДТЕК «Енергоефективні школи» впродовж останніх п'яти років.  За цей час удосконалено структуру та оновлено навчально-методичне забезпечення Проєкту. Зокрема, для курсу за вибором «Основи енергопостачання та енергозбереження», що є основною складовою Проєкту, розроблено програму та навчальний посібник «Про енергопостачання та енергозбереження для майбутнього споживача» для учнів 6-8 класів, які отримали гриф МОНУ.[19]

Мета Проєкту:

 • виховання свідомих споживачів, які розуміють технічні та фінансові проблеми виконавців житлово-комунальних послуг та своїми діями підтримують їх: економно споживають енергетичні та інші ресурси, своєчасно за них сплачують;
 • формування відповідальних власників своєї квартири та будинку, лідерів енергоефективності, активних та мотивованих знавців житлово-комунальної грамоти.
 • Переваги Проєкту:
 • необмежене покриття через дистанційний формат навчання;
 • цілодобовий безкоштовний доступ до онлайн-платформи, що дозволяє навчатися у зручний для користувачів час;
 • можливість застосування для інклюзивної освіти;
 • актуальність інформаційних матеріалів за рахунок систематичного оновлення відповідно до змін у законодавстві та державній політиці;
 • різноманітність форм навчальних занять (у тому числі авторська онлайн-гра «Розумний будинок») та методик їх проведення;
 • можливість у режимі реального часу спостерігати за засвоєнням учнями тем навчальних курсів;
 • можливість участі учнів у низці конкурсів та змагань, які мотивують їх до енергозбереження та енергоефективної поведінки тощо.[20]

У рамках конкурсу на зменшення споживання електроенергії ЗНЗ-учасникам вдалося заощадити 482 тис. кВт·год.  Крім того, у 125 школах реалізовані енергоефективні заходи вартістю від 10 тис. грн до 180 тис. грн. Більшість — за проєктними пропозиціями, розробленими школярами за результатами проведених ними енергетичних аудитів шкільних приміщень.[21][22]

Телемедицина[ред. | ред. код]

В наш час зростає кількість видів захворювань та їх модифікацій, що ускладнює встановлення точного діагнозу кожного пацієнта. Але завдяки використанню інноваційних технологій цей процес значно спрощується, оскільки консультація експерта у віддаленому режимі тепер можлива. Крім того, в процесі консультацій лікарі можуть отримувати нові знання та вдосконалювати свої навички, що позитивно відображається на розвитку медицини в цілому. В Україні дистанційний нагляд за пацієнтами особливо важливий у віддалених районах, де спостерігається дефіцит висококваліфікованих спеціалістів та відсутнє нове обладнання.

Консультації висококваліфікованих лікарів в наш час важкодоступні. Це відомо кожному пацієнту, який хоч раз намагався потрапити до хорошого спеціаліста — запис здійснювався мінімум за місяць. Однак, завдяки консультуванню в онлайн режимі цей процес стає значно простішим та доступнішим, а також це дає можливість економити кошти пацієнтам віддалених районів на поїздки до районних/обласних лікарень. В той же час, з допомогою відеозв'язку та відеоапаратури медики вільно можуть обмінюватись досвідом, як безпосередньо один з одним, так і з більшою аудиторією під час наукових конференцій, семінарів, тренінгів, навчати велику кількість спеціалістів, не залежно від їх територіального місцезнаходження. Телемедицина також дозволяє транслювати хід операцій в реальному часі, що є надзвичайно важливим, як за необхідності встановлення діагнозу у випадку рідкісного захворювання, так і для дистанційного навчання медиків.

Найсильніші сторони відеоконференцій в медицині — підвищення якості діагностики, оперативність та економія коштів. Так, консультація по відеоконференцзв'язку обійдеться медичним співробітникам значно дешевше, ніж відрядження. Пацієнтам в свою чергу не потрібно буде витрачати додаткові кошти на дорогу з регіонів до обласних медичних центрів. Варто також зазначити про можливість організувати відео консультацію з лікарем на будь-якій відстані та передати практично всю необхідну для кваліфікованого висновку медичну інформацію (виписку із історії хвороби, рентгенограми, комп'ютерні томограми, знімки УЗД та інше) захищеними каналами зв'язку.

Цілі і завдання

Метою проєкту є підвищення якості діагностики та раннього виявлення захворювань, забезпечення доступності своєчасної високоспеціалізованої медичної допомоги для співробітників ДТЕК і членів їхніх сімей, а також усіх мешканців територій діяльності компанії.

Проєкт «Телемедицина» передбачає обладнання та підключення медичних установ міст діяльності ДТЕК у єдину національну телемедичну мережу для забезпечення доступності, якості та безпеки медичної допомоги для населення в момент необхідності незалежно від територіального знаходження пацієнта.

Заходи по реалізації

 • Здійснення ознайомчих поїздок представника ДТЕК та Центру телемедицини в міста діяльності компанії з метою вивчення ситуації в лікарнях, складання переліку виконання робіт після обговорення основних питань з головними лікарями медичних закладів.
 • Складання рекомендацій, планів-графіків та етапів реалізації проєктів.
 • Будівництво оптоволоконної «останньої милі» до лікувальних закладів для надання доступу до VPN-каналів передачі даних і каналів Інтернет-зв'язку.
 • Будівництво внутрішньої мережі в лікарнях.
 • Закупівля, встановлення, тестування необхідного телемедичного устаткування.
 • Навчання лікарів роботі з системою телемедицини: організація їхньої участі в конференціях, семінарах, майстер-класах.
 • Організація ефективної експлуатації телемедичної системи в лікувально-профілактичних установах.
 • Організація взаємодії ЛПУ міст діяльності ДТЕК між собою і з провідними ЛПУ і науковими центрами України.

Результати та перспективи

У 2012—2013 роках до національної телемедичної мережі завдяки ініціативі та фінансовій підтримці ДТЕК були підключені 9 медичних установ:

 • Львівська обласна клінічна лікарня
 • Львівська міська дитяча клінічна лікарня
 • Комунальна міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова
 • Бурштинська міська лікарня
 • Ладижинське міське територіальне медичне об'єднання
 • КУ «Павлоградська міська лікарня № 4»
 • КУ «Павлоградський пологовий будинок»
 • Добротвірська міська лікарня
 • Добропільська центральна міська лікарня

В рамках реалізації проєкту в цих лікарнях було проведено наступні роботи:

 • побудована «остання миля» для надання послуги доступу до мережі Інтернету та каналу доступу до VPN-мережі в лікарнях;
 • побудована внутрішня мережа в медичних закладах, проведена інсталяція, налагодження обладнання та програмного забезпечення, а також підключено до мережі заплановану кількость робочих місць, серверів та іншого мережевого обладнання. Проведена закупівля необхідного та узгодженого з лікарнями обладнання для ефективного впровадження проєкту телемедицина (наприклад, УЗД, флюрографу та ін. з можливістю цифрування та передачі даних безпосередньо з апарату);
 • був проведений період тестового використання системи, а саме: використання всіх систем під наглядом та контролем виконавців робіт, виявлення питань та проблем у використанні, а також забезпечення оперативного вирішення виявленого недоліку в разі потреби;
 • проведено навчання технічного персоналу, лікарів ЛПЗ з користування системою телемедицини з технічної та практичної сторони, медичний персонал ЛПЗ взяв участь в навчальних семінарах, конференціях, тренінгах.

Крім того, у Ладижинському міському територіальному медичному об'єднанні (ЛМТМО) проведена інформатизація лікарні, відбулась інсталяція та налаштування системи «Доктор Елекс» на 60 робочих місцях лікарів, а також дана система була впроваджена під час інформатизації Львівської міської дитячої клінічної лікарні.

28-29 листопада 2013 року у Львові було проведено 1-й науковий Симпозіум з міжнародною участю «Телемедицина та інформаційні технології». Генеральним партнером даного заходу виступив ДТЕК.

Участь у Симпозіумі взяли представники: ДТЕК; Міністерства охорони здоров'я України; ДУ «Медичного центру телемедицини МОЗ України»; головні лікарі ЛПЗ міст діяльності ДТЕК, де проходить реалізація проєкту; керівники обласних управлінь охорони здоров'я, ДУ «Інституту педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України», Інституту теледерматологіі доктора Богомолець, Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика, Університетської клініки м. Фрайбурга (Німеччина), Норвезького центру телемедицини р. Тромсе, Голова ради директорів науково-виробничого об'єднання Національного телемедичного об'єднання (м. Москва, Росія).

У 2014 році були підключені ще 3 лікувальні заклади до національної телемедичної системи:

 • КЗ «Тернівська центральна міська лікарня» Дніпропетровської обласної ради
 • КЗ «Першотравенська центральна міська лікарня»
 • КЗ «Зеленодольський центр первинної медико-санітарної допомоги»

В рамках організації навчання для медичного персоналу лікарень територій діяльності ДТЕК у 2014 році лікарі мали змогу скористатись перевагами проєкту, завдяки чому були проведені:

 • телемедичні консультації лікарів в українських клініках — 86;
 • телемедичні консультації лікарів у закордонних клініках — 3;
 • наукові конференції — 6;
 • тренінги, семінари — 40;
 • кількість пацієнтів, які пройшли огляд та отримали телемедичні консультації — 51.

Завдяки реалізації американської програми «Open World» («Відкритий світ») у жовтні

2014 року найактивніші представники впровадження проєкту «Телемедицина» у лікарнях на територіях діяльності ДТЕК (лікар-кардіолог Бурштинської міської лікарні Тарас Сопільняк та завідувач приймального відділення Павлоградської міської лікарні № 4 Максим Фадєєв) увійшли до 7-ки представників із України, які взяли участь у міжнародній програмі з обміну досвідом телемедичного консультування в штаті Монтана (США) та відвідали телемедичні центри лікарень Бентон (м. Грейт Фолс), лікарні Нортерн (м. Гавр), амбулаторії м. Форт Бентон, коледжу Грейт Фолс, коледжу Керол.

На 2015 рік запланована реалізація проєкту у лікувальних закладах міст Запоріжжя та Енергодару, а також у Петропавлівському та Павлоградському районах через впровадження єдиної системи ЕКГ у Первинних центрах медико-санітарної допомоги та амбулаторіях загальної практики-сімейної медицини.[23]

«Телемедицина» дійсно відкриває нові можливості для обміну досвідом із закордонними колегами. Он-лайн семінари, лекції, конференції, які можна проводити завдяки новим технологіям, дозволять нашим фахівцям обирати найпрогресивніші методики лікування захворювань. Всього в Україні, завдяки фінансовій підтримці ДТЕК, до проєкту вже підключено 20 медичних закладів, 5 із них — у Львівській області. За останні 5 років компанія вклала майже 8 мільйонів гривень у розвиток медичних проєктів — адже в ДТЕК знають, інновації відкривають нові можливості для розвитку української системи охорони здоров'я.[24]

Історія досягнень компанії[ред. | ред. код]

2007

2008

 • Генеральний директор ДТЕК Тімченко М. В. другий раз поспіль посідає перше місце[25] у рейтингу «ТОП-100. Найкращі ТОП-менеджери України»[26].

2009

 • ДТЕК увійшов у ТОП-10 компаній з найвищим доходом в Україні в 2009 р.

2010

2011

 • ДТЕК увійшов до складу найбільшого європейського об'єднання лідерів корпоративної соціальної відповідальності CSR Europe
 • ДТЕК з проєктом «Енергія ЗРОСТАННЯ — Академія ДТЕК» отримав золоту премію в номінації «Україна», проєкт зі співпраці Компанії з цільовими вузами «Покоління ДТЕК» — срібну в номінації «Регіони» в конкурсі «HR-бренд», який проводить HeadHunter
 • Всеволод Старухін, директор з фінансів ДТЕК, очолив професійний рейтинг «10 Найкращих фінансових директорів України, 2011», який щорічно проводить журнал «Компаньйон. Фінансист».
 • Тимур Хасанов-Батиров, Комплаєнс-офіцер ДТЕК, став переможцем Першої щорічної премії «Комплаєнс 2011» у номінації «Найкращий комплаєнс-менеджер виробничої компанії в Росії та СНД», яка організована Міжнародною Комплаєнс-асоціацією (ICA) спільно з The Moscow Times та Dow Jones (аудит «Ernst & Young»).
 • Генеральний директор ДТЕК Тімченко М. В. займає перше місце в рейтингу «ТОП-100. Найкращі Топ-менеджери України» 2011 року в категорії «Енергетика».

2012

 • ДТЕК став переможцем IV Міжнародного конкурсу «Найкращий ризик-менеджмент — 2012», який пройшов у Москві в 2012 р., в номінації «Найкраща система страхового захисту»

2013

 • Генеральний директор ДТЕК Тімченко М. В. увійшов до ТОП-10 найуспішніших гендиректорів України згідно з рейтингом Forbes.Україна «25 ТОП СЕО» та став найкращим топ-менеджером України у рейтингу журналу Компаньон
 • ДТЕК — найбільш динамічна з росту доходів компанія Центральної та Східної Європи у рейтингу ТОП-500 Найбільших компаній ЦСЄ — 2013, згідно з оцінкою компанії Deloitte

2014

Звітність[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. ДТЕК майже в 1,5 рази збільшив експорт електроенергії. 
 2. а б в г д е Історія. dtek.com. Процитовано 2018-04-26. 
 3. НКРЕ передбачила для «Східенерго» інвестнадбавку 209 млн. грн. (uk). Процитовано 2018-04-26. 
 4. «Вінд Пауер» (ДТЕК) інвестує в розвиток інфраструктури Запорізької області 6,4 млн. грн. | Спільнота СВБ. www.svb.ua (uk). Процитовано 2018-04-26. 
 5. Про компанію. renewables.dtek.com. Процитовано 2018-04-26. 
 6. Киевэнерго. Процитовано 2018-04-26. 
 7. ДТЕК отримав у концесію «Ровеньки-» та «Свердловантрацит» (uk). Процитовано 2018-04-26. 
 8. ДТЕК вийшла на нафтогазовий ринок (uk). Процитовано 2018-04-26. 
 9. Ботієвська ВЕС повністю введена в експлуатацію - Новини  |  УВЕА. uwea.com.ua (ru). Процитовано 2018-04-26. 
 10. ДТЕК придбав у Росії три вугільних підприємства (uk). Процитовано 2018-04-26. 
 11. ДТЭК Ахметова начал поставлять газ из Польши. 
 12. Rbc.ua. ДТЕК домовився про отримання контрольного пакету акцій "Нафтогазвидобування". РБК-Украина (uk). Процитовано 2018-04-26. 
 13. Видобуток-2016: галузь контрастів — «НафтоРинок» (uk). Процитовано 2018-04-26. 
 14. ДТЕК ВДЕ ввела в експлуатацію Тріфанівську СЕС в Херсонській області. 
 15. ДТЕК повністю втратив контроль над 11 підприємствами Донбасу. 
 16. Конкурс «Громада своїми руками» | Офіційний сайт Павлограда. pavlogradmrada.dp.gov.ua (ru-RU). Процитовано 2018-05-10. 
 17. Редактор. Стартував конкурс міні-грантів «Громада своїми руками»!. mrd.gov.ua (en-gb). Процитовано 2018-05-10. 
 18. ltd, Cutting Edge. Про програму - DTEK SPP. DTEK SPP (uk-UA). Процитовано 2018-05-10. 
 19. Про проект. reg.energyschool.org.ua. Архів оригіналу за 2018-05-11. Процитовано 2018-05-10. 
 20. Інноваційний освітній Проект «Енергоефективні школи: нова генерація». rosvita.rv.ua (uk-ua). Архів оригіналу за 2018-05-11. Процитовано 2018-05-10. 
 21. Про проект. reg.energyschool.org.ua. Архів оригіналу за 2018-05-11. Процитовано 2018-05-10. 
 22. Проект «Енергоефективні школи: нова генерація».pdf. Google Docs. Процитовано 2018-05-10. 
 23. Телемедицина - Найкращі соціальні проекти України. forum.o2.ua (en). Процитовано 2018-05-10. 
 24. Zaxid.net. Проект «Телемедицина», нещодавно затверджений на законодавчому рівні, розширюється завдяки ДТЕК. ZAXID.NET. Процитовано 2018-05-10. 
 25. http://www.ukrrudprom.ua/digest/Nazvani_luchshie_menedgeri_strani.html
 26. Архівована копія. Архів оригіналу за 24 вересня 2015. Процитовано 11 квітня 2013. 

Посилання[ред. | ред. код]