ДТЕК

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ТОВ «ДТЕК»
Тип Товариство з обмеженою відповідальністю
Форма власності товариство з обмеженою відповідальністю
Галузь енергетика
Засновано 2002
Засновник(и) System Capital Management
Штаб-квартира Україна Київ
Попередні назви Асоціація «Донбаська паливно-енергетична компанія»
Корпорація «Донбаська паливно-енергетична компанія»
Ключові особи Тімченко Максим Вікторович (директор)
Продукція електроенергія на сонячних, вітрових та теплових електростанціях, вугілля, природній газ, трейдинг енергопродуктів, розподіл та постачання електроенергії, мережа швидкісних зарядних станцій
Власник(и) Ахметов Рінат Леонідович[1]
Співробітники 60 тис.
Холдингова компанія System Capital Management
dtek.com/ua

ДТЕК (раніше — Донбасская топливно-энергетическая компания[2]; укр. Донбаська паливно-енергетична компанія[3]) — найбільший приватний інвестор енергетичної галузі України[4].

Компанія виробляє електроенергію на сонячних, вітрових та теплових електростанціях, видобуває вугілля та природний газ, здійснює трейдинг енергопродуктів, розподіляє електроенергію та має мережу зарядних станцій[5][6][7][8].

Головний офіс компанії знаходиться в Києві.  ДТЕК входить до складу SCM, власником якої Рінат Ахметов[9][10].

Історія компанії[ред. | ред. код]

2005—2010[ред. | ред. код]

ДТЕК створено у 2005 році[11] До складу компанії увійшли підприємства «Павлоградвугілля», «Шахта Комсомолець Донбасу», «Східенерго» та «Сервіс-Інвест»[12].

У 2006 році приєдналися «ПЕМ-Енерговугілля», ЦЗФ «Павлоградська» та «Курахівська», а в 2007 році — ЦЗФ «Добропільська», «Октябрська» і Моспинське ВПП.[13]

У 2007 році ДТЕК приєднався до Глобального договору ООН[14]. Розпочата програма модернізації всіх енергоблоків «Східенерго», а рейтингові агентства Moody's і Fitch вперше присвоїли компанії міжнародні кредитні рейтинги[15][16].

У 2008 році Створена компанія «Вінд Пауер»[17]. Надалі вона увійшла до складу операційної компанії ДТЕК ВДЕ, що управляє сьогодні всіма активами ДТЕК у сфері відновлювальної енергетики[18][19].

У 2009 році компанія вперше виконала експорт електроенергії в Угорщину, Румунію і Словаччину, отримавши відповідне право на аукціоні з доступу до міжнародних мереж[13].

У 2010 році ДТЕК приєднався до європейських галузевих асоціацій EURACOAL і EURELECTRIC[13][20][21][22].

2011—2016[ред. | ред. код]

У 2011 році розпочалося членство ДТЕК у CSR Europe. У тому ж році ДТЕК став найбільшим приватним акціонером ПАТ «Київенерго»[23]. Також Фонд державного майна України і ДТЕК уклали договори оренди і концесії державних підприємств «Добропіллявугілля», «Ровенькиантрацит» і «Свердловантрацит»[24].

У травні 2011 року був створений «ДТЕК Нафтогаз» для розвитку проєктів в нафтогазовій галузі[25].

2012 року запущено турбіни першої черги Ботієвської ВЕС[26]. Відбулося перше придбання вугільних активів за межами України — до складу ДТЕК увійшли Шахтоуправління «Обухівська», «Донський антрацит» і «Сулінантрацит» (РФ)[27]. В 2021 році стало відомо про продаж активів кіпрській структурі Valleyton Investments Limited[28].

У 2013 році ДТЕК почав поставки газу з Європи і придбав пакет акцій Нафтогазвидобування[29].[30]. Розміщено другий випуск єврооблігацій у розмірі $750 млн.

У 2014 році ДТЕК відновив електропостачання для 1,4 млн жителів у 600 населених пунктах, знеструмлених внаслідок бойових дій на сході України. Також, ДТЕК завершив процес реформування системи управління бізнесом.  Було створено керуючу компанію ДТЕК і три операційні компанії: ДТЕК Енерго, що забезпечує управління активами в вуглевидобутку, тепловій енергетиці і дистрибуції електроенергії, ДТЕК ВДЕ — в альтернативній енергетиці та ДТЕК Нафтогаз — у видобутку природного газу[13]. Наступного року створена четверта операційна компанія для надання комплексних послуг з енергоефективності — ДТЕК ЕСКО[13]. Ботієвська вітроелектростанція вийшла на проєктну потужність, стала найбільшою в Україні та ввійшла до п'ятірки найбільших вітропарків Центральної та Східної Європи[31][32][33].

У 2015 році «Нафтогазвидобування» ввело в експлуатацію найглибшу у Східній Європі газову свердловину (6750 м) і досягло найвищого показника з приватного газовидобутку України[34].

У 2016 році «Нафтогазвидобування» видобуло 1,6 млрд м³ природного газу[35].

2016—2023[ред. | ред. код]

У 2017 році ДТЕК втратив контроль над своїми підприємствами, які розташовані в окремих районах Донецької і Луганської областей. Серед них: «ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу», «Моспинське ВПП», «ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля», «ДТЕК Східенерго» (ВП «Зуївська ТЕС»), «ДТЕК Донецькобленерго», «Техремпоставка», «ДТЕК Свердловантрацит», «ДТЕК Ровенькиантрацит», «Електроналадка», «ДТЕК Високовольтні мережі» та «ДТЕК Сервіс»[36][37]. Крім того, в цьому ж році було введено в експлуатацію перший об'єкт в геліоенергетиці — Трифанівську СЕС в Херсонській області[38]. ДТЕК Придніпровська ТЕС перевела енергоблоки № 7-8 з антрацитових марок вугілля на газові[39][40][41] ДТЕК Енерго придбав ТОВ «Корум Дружківський машинобудівний завод», ТОВ "ІТЦ «Гірничі машини» та 61,2 % акцій ПрАТ «Світло Шахтаря»[42][43].

У 2018 році, в рамках реформи ринку електроенергії завершив процедуру анбандлінгу, внаслідок чого на базі «Київенерго», «Дніпрообленерго» та «Донецькобленерго» були створені оператори систем розподілу — «ДТЕК Київські електромережі», «ДТЕК Дніпровські електромережі» і «ДТЕК Донецькі електромережі». Почали роботу компанії-постачальники: «Київські енергетичні послуги», «Дніпровські енергетичні послуги», «Донецькі енергетичні послуги». Управління створеними ОСР, а також «ДТЕК Високовольтні мережі» і «ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля» здійснює холдинг «ДТЕК Мережі». Також створена компанія D.Trading (ТОВ «Д.Трейдінг»), яка відповідає за гуртову торгівлю енергоресурсами[44]. ДТЕК ВДЕ уклав контракт з General Electric на будівництво двох черг Приморської вітроелектростанції, розпочав будівництво Нікопольської СЕС у партнерстві з китайською компанією СМЕС та  будівництво Орлівської ВЕС у партнерстві з данською компанією Vestas[45][46][47].

Також у 2018 році ДТЕК запустив мережу швидкісних зарядних станцій для електромобілів STRUM[48], яку в 2019 році було перейменовано на YASNO E-mobility[49][50].

У 2019 році ДТЕК ВДЕ розпочав будівництво Покровської СЕС. Також було придбано контрольні пакети акцій Одесаобленерго та Київобленерго[51]. У тому ж році компанія завершила будівництво Орлівської та Приморської ВЕС, Нікопольської та Покровської СЕС, а портфель проєктів ДТЕК у відновлюваній енергетиці досягнув 1 ГВт[52][53][54].

18 вересня 2020 року, Окружний суд Амстердама на вимогу Сбербанку Росії запровадив обмеження на DTEK Energy B.V на $45,1 млн стосовно деяких активів компанії у Нідерландах[55]. Також у 2020 році ДТЕК приєднався до нової глобальної Платформи Всесвітнього економічного форуму із боротьби з коронавірусом COVID-19. Окрім того, ДТЕК ВДЕ отримав від Climate Bond Initiative нагороду Green Bond Pioneer Award за дебютний випуск зелених облігацій[56].

У 2021 році ДТЕК ВДЕ починає будівництво першої черги Тилігульської ВЕС у співпраці з данською компанією «Vestas»[57]. Також в 2021 ДТЕК придбав 24,5 % «Кіровоградобленерго» у VS Energy[58].

За підсумком 2021 року ТЕС компанії наростили виробництво до 25 млрд кВт·годину, не допустивши дефіциту електроенергії. ДТЕК в умовах світової енергетичної кризи імпортувала в Україну рекордні 1,2 млн тонну вугілля[59][60].

Станом на 14 січня 2022 року, на складах знаходилося 734,1 тисячі тонн вугілля. Рік тому запаси складали 711,1 тисячі тонн[61]. В 2022 році компанія «ДТЕК Енерго» планує збільшити видобуток вугілля на 0,5 млн тонн до 17,5 млн тонн для забезпечення потреб теплової генерації[62][63].

У 2022 році, на шахті Ювілейна з метою підвищення безпеки шахтарів компанія ДТЕК Енерго вперше в Україні застосувала низку цифрових технологій і відкрила першу в Україні «цифрову шахту»[64].

21 вересня 2023 року, згідно повідомлення офіційного сайті ДТЕК «Енерго», машинобудівники ДТЕК виготовили новий прохідницький комбайн RH110. Ця модель стане найуніверсальнішою на вугільних підприємствах компанії та допоможе шахтарям видобувати вугілля для теплоелектростанцій. Маса комбайну — майже 55 тонн, що на 20 % більше за попередні моделі[65][66].

Напрямки бізнесу[ред. | ред. код]

Відновлювальна енергетика[ред. | ред. код]

Один з вітряків Орлівської ВЕС

У вітроенергетиці ДТЕК ВДЕ представлена Ботієвською та Приморською ВЕС та Орлівським вітропарком потужністю 100 МВт.

У 2017 році було реалізовано пілотний проєкт в сонячній енергетиці — будівництво Трифонівської СЕС потужністю 10 МВт; 2019 року введені в  експлуатацію Нікопольська та Покровська сонячні електростанції сумарною інверторною потужністю 440 МВт[67][52][53].

Видобуток вугілля і генерація електроенергії[ред. | ред. код]

ДТЕК Енерго забезпечує замкнений цикл виробництва електроенергії з вугілля. У вуглевидобутку створено повний виробничий цикл: видобуток і збагачення вугілля, сервісне обслуговування шахтного устаткування[68].

Видобуток природного газу і газового конденсату[ред. | ред. код]

ДТЕК Нафтогаз (англ. DTEK Oil&Gas) відповідає за нафтогазовий напрям у структурі енергетичного холдингу ДТЕК[69]. Основний актив — «Нафтогазвидобування», що видобуває газ і газовий конденсат в Полтавській області на ділянках Семиренківського та Мачухського родовищ[70].

Також компанія проводить геологічну розвідку на п'яти нових ліцензійних ділянках — Будищансько-Чутівській, Світанково-Логівській, Хорошівській, Зіньківській та Ковалівсько-Сулимівській.

Розподіл електроенергії[ред. | ред. код]

ДТЕК Мережі розвиває бізнес з розподілу електроенергії й експлуатації електромереж в Києві, Київській, Дніпропетровській, Донецькій та Одеській областях. Підприємства обслуговують всього 5,6 млн клієнтів[71].

Компанія забезпечує стратегічне управління створеними внаслідок анбандлінгу операторів системи розподілу — «ДТЕК Київські електромережі», «ДТЕК Дніпровські електромережі» і «ДТЕК Донецькі електромережі», а також «ДТЕК Високовольтні мережі» і «ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля»[72].

Постачання електроенергії[ред. | ред. код]

D.Solutions відповідає за роздрібне постачання електроенергії, послуги у сфері енергоефективності та зарядки електромобілів. Компанія керує компаніями-постачальниками електроенергії, створеними в результаті анбандлінгу: Київські енергетичні послуги, Дніпровські енергетичні послуги, Донецькі енергетичні послуги, об'єднавши їхню діяльність під брендом YASNO. Також D.Solutions  розвиває мережу швидких зарядних станцій YASNO Е-mobility (раніше проєкт мав назву STRUM)[73][74][50].

Трейдинг енергоресурсами[ред. | ред. код]

D.Trading — компанія, що відповідає за розвиток оптової торгівлі енергоресурсами в Україні на внутрішніх та зовнішніх енергоринках, працює з  з великими споживачами та постачальниками ресурсів[73].

Академія[ред. | ред. код]

Див. також: Академія ДТЕК

Academy DTEK — відкрита освітня бізнес-платформа. Проєкт виступає партнером українських та міжнародних бізнес-шкіл і організацій, зокрема INSEAD, IE Business School, Thunderbird, HRCI, Києво-Могилянської бізнес-школи, ПУМБ, Київстар, VISA  та ін.[75][76]

Енергетична трансформація[ред. | ред. код]

Стратегія ДТЕК-2030[ред. | ред. код]

У стратегії до 2030 року ДТЕК зобов'язався трансформувати бізнес в  більш екологічний, ефективний і  технологічний, який у своїй діяльності керується принципами ESG. Мета  ДТЕК — досягти вуглецевої нейтральності до 2040 року[77][78]. ДТЕК бере участь у наступних ініціативах:

 • Глобальний договір ООН[79];
 • Valuable 500 (міжнародна соціальна ініціатива)[80];
 • Бізнес без бар'єрів (ініціатива Першої Леді)[81];
 • Women's Empowerment Principles.

У 2020 році ДТЕК інвестував у сталий розвиток 3 млрд грн.[82]

Інновації та цифрова трансформація[ред. | ред. код]

Одним з головних проєктів дирекції з інновацій в 2021 році стало відкриття першої в Україні промислової літій-іонної системи накопичення енергії (СНЕ) потужністю 1 МВт і ємністю 2.25 МВт⋅год[83].

Прокладення підземного Wi-Fi зв'язку на шахті «Ювілейна» (проєкт MODUS) на глибині 510 метрів увійшло до Книги рекордів України як перша та найглибша підземна інфраструктура зв'язку в країні[84].

На початку 2021 року ДТЕК заявив про створення інвестиційного хабу нової української енергетики у Великій Британії[85].

Розслідування[ред. | ред. код]

2017 року Генеральна прокуратура України порушила два кримінальних провадження щодо завищення податкового кредиту з ПДВ підприємствами групи компаній ДТЕК: ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» (ЄДРПОУ 00178353), ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» (ЄДРПОУ 37014600), ТОВ «Техремпоставка» (ЄДРПОУ 31366910), ТОВ «Інтеренергосервіс» (ЄДРПОУ 34063592), ТДВ "Шахта «Білозерська» (ЄДРПОУ 36028628) шляхом придбання неіснуючої сільськогосподарської продукції (макухи, шрота соняшникового та олії соняшникової нерафінованої) у фіктивних підприємств[86][87].

У 2020 році Антимонопольний комітет оштрафував «ДТЕК Західенерго» і «Д.Трейдінг» з групи ДТЕК Ріната Ахметова на 275,2 млн грн за зловживання монопольним становищем[88].

У другій половині холодної зими 2021 року, у період з 1 січня по 9 лютого 2021 року на енергоблоках ТЕС генеруючих компаній відбулося 92 аварійні зупинки енергоблоків, їх основною причиною стали порушення в діях персоналу та керівництва, а не техногенні чинники. До такого висновку прийшла державна інспекція з енергетичного нагляду України, за підсумками аварійних зупинок енергоблоків за цей період комісіями з розслідування технологічних порушень вже розслідувано і складено 75 актів технологічних порушень. Подібні відключення призвели до виходу 6270 МВт генеруючої потужності[89]. Очільник відомства Валерій Тарасюк вже заявив, що ТЕС допустили грубі порушення при формуванні складських запасів вугілля перед початком опалювального сезону[90].

Проєкти корпоративної соціальної відповідальності[ред. | ред. код]

Бізнес без бар'єрів[ред. | ред. код]

27 листопада 2020 року ДТЕК приєднався до ініціативи Першої Леді «Бізнес без бар'єрів». Окрім цього, ДТЕК є учасником міжнародних ініціатив — Глобальний договір ООН, Valuable 500, Women's Empowerment Principles.

Громада своїми руками[ред. | ред. код]

«Громада своїми руками» — це щорічний конкурс проєктів для громадських організацій, органів самоорганізації населення, об'єднань співвласників багатоквартирних будинків та ініціативних груп активістів, спрямованих на вирішення локальних проблем та перетворення суспільного простору територіальних громад[91][92].

З 2013 по 2020 рік ДТЕК профінансував 1468 проєктів в рамках конкурсу «Громада своїми руками»[93].

У 2021 році проєкт «Громада своїми руками» отримав нагороду Глобального договору ООН Partnership for Sustainability Award 2020[94][95][96].

Енергоефективні школи. Restart[ред. | ред. код]

Цей проєкт націлений на популяризацію ідеї раціонального використання енергоресурсів, виховання екологічних цінностей, залучення учнів та їх батьків, співробітників навчальних закладів та волонтерів в екологічні заходи[97][98].

Географія проєкту в 2021 році — 1994 зареєстрованих школи з усієї України[99][100][101][102][103].

«Давай, грай!»[ред. | ред. код]

Це спільний проєкт із футбольним клубом «Шахтар», націлений на розвиток масового дитячого аматорського футболу та популяризацію ідей інклюзивності та здорового способу життя[104].

Також у рамках ініціативи розвитку спільноти ДТЕК було започатковано Молодіжний рух ДТЕК та ID.Community[105].

ДТЕК Громадам[ред. | ред. код]

Спільно з органами місцевої влади, експертами та громадськістю ДТЕК розробляє Програми соціального партнерства і проєкти, щоб підвищувати рівень життя цих територій.

У рамках соціального партнерства групою ДТЕК у 2007—2020 роках було реалізовано 2 392 проєкти на загальну суму 1 349,5 млн грн.[106][107]

Птахи України[ред. | ред. код]

У 2021 році ДТЕК Мережі запустив проєкт #Лелеченьки, який став наймасштабнішим еколого-просвітницьким проєктом із захисту птахів в Україні.  Компанія встановила рекордну в Україні кількість спеціальних захисних платформ для гнізд лелек — 122, протягом одного місяця (вересень — жовтень, 2021), в результаті захищено близько 600 лелек. Також в рамках проєкту встановлено 2 скульптури сім'ї лелек у Києві та Одесі. Окрім того у 2021 році енергетики ДТЕК Мережі встановили 2372 птахозахисних пристроїв на лініях електропередачі (кожухи та світловідбиваючі маркери)[108].

Компанія ДТЕК Мережі з 2013 року реалізує програму з орнітологічної безпеки ліній електропередачі. Заходи розроблені відповідно до найкращих світових практик за рекомендаціями UNEP (програми ООН з охорони навколишнього середовища) та BirdLife International на виконання вимог європейських директив 2009/147/ЄС «Про охорону диких видів птахів» та 92/43/ЄЕС «Про збереження довкілля диких видів флори та фауни». Їхня реалізація дозволяє не тільки захистити птахів, але й підвищити надійність електропостачання. За 9 років загалом встановили 370 платформ для гнізд лелек, майже 5600 птахозахисних пристроїв, 122 штучних гніздівлі для птахів.  

ДТЕК ВДЕ веде безперервний моніторинг популяцій птахів і тварин, що живуть на території сонячних та вітрових електростанцій. Зокрема, на Приморській ВЕС-2 гніздиться майже 100 різновидів птахів. Також ДТЕК ВДЕ став ініціатором екропроєкту для Тилігульського регіонального ландшафтного парку — Острови птахів. Мета — зберегти та за сприятливих умов примножити популяцію птахів, що гніздяться у Тилігульскому ландшафтному парку, що знаходиться в Миколаївській області.

Для досягнення цієї мети ДТЕК ВДЕ побудував штучні острови для гніздування птахів. «Мешканці» островів — 50 тис.птахів, 270 видів пернатих під час сезонних міграцій, понад 40 видів з Червоної книги України і Європейського червоного списку.

Проект реалізовується компанією з Тилігульским ландшафтним парком, працівники якого провели орнітологічний моніторинг на території парку та вже отримали перші результати. Успішність виведення потомства птахів в 2021 році на штучних платформах склала 90 %, в той час як у природних умовах цей показник становить від 30 % до 50 %.  

ДТЕК Енерго допомагає вченим-орнітологам вивчати диких птахів Бурштинського півострова: спільно з нідерландською компанією Silence TV Europe і Галицьким національним природним парком було встановлено 4 лайв-камери, які транслюють життя водоплавних птахів. На сьогодні на водоймі зафіксовано до 100 різних видів птахів, 19 з яких занесені в Червону Книгу України. У 2020 році енергетики ДТЕК Бурштинська ТЕС ініціювали проєкт #StayHomeWatchBirds, у якому закликали всіх українців дотримуватися карантину, залишатися вдома та спостерігати за птахами, а свої спостереження передавати орнітологам[109][110].

ДТЕК під час російського вторгнення в Україну 2022 року[ред. | ред. код]

Stop Bloody Energy[ред. | ред. код]

З початку російського вторгнення ДТЕК з НАК «Нафтогаз України» та НЕК «Укренерго» ініцюювали проєкт Stop Bloody Energy, закликаючи компанії припинити співпрацю з Росією у сфері енергетики. На сайті проєкту зібрана інформація про газові, вугільні (трейдингові), нафтосервісні та машинобудівельні компанії[111]. Ініціатива була підтримана Офісом Президента України та Президентом Зеленським[112][113]. Проєкт підтримали міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк, посол України в Німеччині Андрій Мельник, а також відомі українські футболісти, телеведучі та артисти[114][115][116].

Один з найбільших у світі виробників спецтехніки японська компанія Komatsu перестала працювати з Росією, після того як компанія потрапила до списку Stop Bloody Energy. В рамках ініціативи Stop Bloody Energy понад 100 українців на початку травня 2022 р. зібралися під головним офісом французької компанії Engie з вимогою розірвати газові контракти з Росією. Також активісти з України та Європи в межах ініціативи Stop Bloody Energy провели в Давосі під час Всесвітнього економічного форуму акцію проти енергетичного бізнесу, який продовжує працювати в РФ[117][118][119].

Гуманітарна допомога та підтримка ЗСУ[ред. | ред. код]

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Група ДТЕК закуповує засоби захисту для військових, медикаменти та продуктові набори для українців, а також підтримує вимушених переселенців[120].

Станом на червень 2022 р., Група ДТЕК направила на підтримку ЗСУ, сил територіальної оборони та гуманітарну допомогу понад 500 млн гривень[121].

Компанія надала ЗСУ та громадам понад 50 тис. літрів пального та 450 тонн вугілля для евакуаційних потягів, понад 20 тис. одиниць медикаментів. Придбано та передано партії портативних рацій та систем зв'язку, партії джгутів-турнікетів, генератори та дрони[122].

Компанія ДТЕК забезпечила евакуацію близько 5 тис. своїх співробітників та членів їх сімей з зон бойових дій[123][124].

Загалом за період повномасштабної війни компанія передала з власного автопарку 158 транспортних засоби, серед яких позашляховики та мікроавтобуси, які використовуються для виконання завдань з захисту населення[125].

Безкоштовна електроенергія для лікарень та військових[ред. | ред. код]

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Група ДТЕК безкоштовно надає електроенергію установам критичної інфраструктури — державним та комунальним медичним установам, військовим та силовим структурам. За чотири місяці Група ДТЕК надала безкоштовну електроенергію на 160 млн грн близько 100 закладам. Зокрема: Інститут травматології та ортопедії АМН України, Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І. І. Мечникова, Дніпропетровський обласний центр екстреної медицини та медицини катастроф, Курахівська міська лікарня тощо[126][127][128][129][130].

Позиція акціонера компанії[ред. | ред. код]

В інтерв'ю Ахметов зазначив, що перемога для України — це «повне припинення вогню, відведення російських солдатів з України і повне відновлення в міжнародно визнаних кордонах України. Включно з Донбасом і Кримом»[131].

Досягнення[ред. | ред. код]

 • ДТЕК отримав золото премії Eyes & Ears Awards 2021 у категорії спеціальних крос-медійних комунікацій, представивши кейс по презентації Нової Стратегії ДТЕК 2030[132]. На корпоративному сайті ДТЕК втілена можливість голосового пошуку інформації, що поліпшує доступність інформації для людей з вадами слуху. Також введений додатковий функціонал щодо адаптації візуального відображення інформації з урахуванням потреб людей з вадами зору. Крім цього ДТЕК озвучує новини і публікації на своєму сайті.
 • У 2014 році ДТЕК побудував найбільшу вітрову електростанцію України наземного типу — Ботієвську ВЕС потужністю 200 МВт[133].
 • У 2016 році шахтарі ДТЕК вперше в історії України за допомогою інноваційних технологій подолали унікальну геологічну аномалію «Богдановський скид»[134].
 • З 2018 року ДТЕК активно використовує дрони. Приміром, за допомогою лазерного сканування дрони вимірюють обсяг запасів вугілля на ТЕС і роблять це з високою точністю[135].
 • У 2019 році ДТЕК ввів в експлуатацію найбільшу в Україні і другу за потужністю сонячну електростанцію в Європі — Покровську СЕС потужністю 240 МВт[136].
 • У 2019 ДТЕК почав навчати енергетиків за допомогою Teslasuit — розумного костюма з функцією передачі тактильних відчуттів у віртуальній і додатковій реальності[137].
 • У 2019 році ДТЕК почав проводити ремонтні роботи електромереж без відключення клієнтів в Дніпропетровській області[138].
 • Цифрова трансформація ДТЕК: Для цього в компанії була створена програма MODUS[139].
 • У 2020 році компанія ДТЕК вперше в історії України проклала підземний Wi-Fi зв'язок — на шахті «Ювілейна» (Дніпропетровська область)[140].
 • ДТЕК у 2020 році інвестував 3,2 млрд грн в сталий розвиток[141].
 • У 2020 році ДТЕК впровадив на Ладижинській ТЕС систему розпізнавання порушень правил безпеки праці «Farseer», яка працює з використанням комп'ютерного зору і нейронних мереж[142].
 • В травні 2021 року ДТЕК запустив першу в Україні промислову літій-іонну систему накопичення енергії (Energy Storage) потужністю 1 МВт і ємністю 2.25 МВт⋅г[143].
 • ДТЕК Нафтогаз пробурив найглибшу експлуатаційну свердловину в Європі (6750 м)[144].
 • Компанія ДТЕК Нафтогаз першою в Україні реалізувала масштабну 3D-сейсморозвідку родовищ[145].
 • На ДТЕК Приморській вітроелектростанції використана інноваційна технологія — Цифрова підстанція (ЦПС)[146].

Звітність[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. ТОВ "ДТЕК" Код ЄДРПОУ 39307323 — Опендатабот. opendatabot.ua (укр.). Процитовано 22 серпня 2023. 
 2. * ДТЭК решил прекратить с 22 декабря электроснабжение предприятий, поставляющих воду в Донбасс. nv.ua (рос.). Процитовано 22 серпня 2023. 
 3. Фірма Ахметова закрила офіси в Донецьку. 24tv.ua (укр.). 24 Канал. Процитовано 22 серпня 2023. 
 4. Новости мира. Свежие интересные новости со всего мира | ubr.ua. ubr.ua. Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 5. Из золошлаков "ДТЭК Кураховской ТЭС" производятся строительные материалы. reform.energy (рос.). Архів оригіналу за 14 травня 2019. Процитовано 25 листопада 2020. 
 6. How digital innovation is supporting Ukraine’s infrastructure and logistics. BBC Future (англ.). Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 7. Individual news. ICIS Explore (амер.). Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 8. Maxim Timchenko: Ukraine must work with leading nations to build sustainable energy markets - KyivPost - Ukraine's Global Voice. KyivPost. Архів оригіналу за 20 січня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 9. ДТЕК заявив, що їх 7 енергоблоків перебувають в резерві, а не на ремонті. kosatka.media (рос.). Архів оригіналу за 14 лютого 2021. Процитовано 8 лютого 2021. 
 10. СИСТЕМ КЕПІТАЛ МЕНЕДЖМЕНТ. youcontrol (укр.). 07.12.2021. Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 08.12.2021. 
 11. ДТЕК майже в 1,5 рази збільшив експорт електроенергії. Архів оригіналу за 27 квітня 2018. 
 12. НКРЕ передбачила для «Східенерго» інвестнадбавку 209 млн. грн. (укр.). Архів оригіналу за 26 квітня 2018. Процитовано 26 квітня 2018. 
 13. а б в г д Історія. dtek.com. Архів оригіналу за 27 квітня 2018. Процитовано 26 квітня 2018. 
 14. ДТЕК | Global Compact. globalcompact.org.ua (ru-RU). 25 жовтня 2017. Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 15. Moody's присвоило "ДТЭК" корпоративный рейтинг на уровне "B2".. РБК-Украина (рос.). Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 16. Fitch присвоило облигациям ДТЭК рейтинг АА-. Экономическая правда (рос.). Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 17. «Вінд Пауер» (ДТЕК) інвестує в розвиток інфраструктури Запорізької області 6,4 млн. грн. | Спільнота СВБ. www.svb.ua (укр.). Архів оригіналу за 26 квітня 2018. Процитовано 26 квітня 2018. 
 18. Про компанію. renewables.dtek.com. Архів оригіналу за 18 квітня 2018. Процитовано 26 квітня 2018. 
 19. ТОВ "ВІНД ПАУЕР" - Smida. smida.gov.ua. Процитовано 8 грудня 2021. 
 20. Our Members - Eurelectric – Powering People. www.eurelectric.org (амер.). Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 21. Members. the voice of coal in Europe (англ.). 14 вересня 2014. Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 22. Генеральний директор ДТЕК увійшов до наглядової ради Мережі Глобального договору ООН в Україні. European Business Association (укр.). 2 березня 2020. Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 23. Киевэнерго. Архів оригіналу за 27 квітня 2018. Процитовано 26 квітня 2018. 
 24. ДТЕК отримав у концесію «Ровеньки-» та «Свердловантрацит» (укр.). Архів оригіналу за 26 квітня 2018. Процитовано 26 квітня 2018. 
 25. ДТЕК вийшла на нафтогазовий ринок (укр.). Архів оригіналу за 27 квітня 2018. Процитовано 26 квітня 2018. 
 26. Ботієвська ВЕС повністю введена в експлуатацію - Новини |  УВЕА. uwea.com.ua (рос.). Архів оригіналу за 18 квітня 2018. Процитовано 26 квітня 2018. 
 27. ДТЕК придбав у Росії три вугільних підприємства (укр.). Архів оригіналу за 26 квітня 2018. Процитовано 26 квітня 2018. 
 28. Ахметов продає вугільні шахти у Росії — росЗМІ. biz.nv.ua (укр.). Архів оригіналу за 20 лютого 2022. Процитовано 8 грудня 2021. 
 29. ДТЭК Ахметова начал поставлять газ из Польши. Архів оригіналу за 30 грудня 2021. 
 30. Rbc.ua. ДТЕК домовився про отримання контрольного пакету акцій "Нафтогазвидобування". РБК-Украина (укр.). Архів оригіналу за 26 квітня 2018. Процитовано 26 квітня 2018. 
 31. 65 вітрогенераторів. Найбільша ВЕС України (укр.). Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 32. [ua:]Вітроенергетика в Україні[ru:]Ветроэнергетика в Украине[en:]Wind energy in Ukraine (укр.). 8 серпня 2018. Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 33. https://getmarket.com.ua/ua/news/top-7-najpotuzhnishih-vitrovih-elektrostancij-ukrayini. getmarket.com.ua (англ.). Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 34. Обласна влада налагоджує співпрацю з нафтогазовими компаніями, що працюють на Полтавщині. Інтернет-видання «Полтавщина» (укр.). Архів оригіналу за 6 січня 2022. Процитовано 6 січня 2022. 
 35. Видобуток-2016: галузь контрастів — «НафтоРинок» (укр.). Архів оригіналу за 26 квітня 2018. Процитовано 26 квітня 2018. 
 36. ДТЕК повністю втратив контроль над 11 підприємствами Донбасу. Архів оригіналу за 26 квітня 2018. 
 37. Welle (www.dw.com), Deutsche. "ДТЕК" Ахметова втратив усі підприємства в ОРДЛО | DW | 15.03.2017. DW.COM (uk-UA). Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 38. ДТЕК ВДЕ ввела в експлуатацію Тріфанівську СЕС в Херсонській області. Архів оригіналу за 26 квітня 2018. 
 39. Перехід з антрациту на газове вугілля: як ДТЕК проводить переобладнання. Mind.ua (укр.). Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 40. Вугільний порятунок: чому ТЕС переходять на газове вугілля замість антрациту. Mind.ua (укр.). Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 41. Чи є життя без антрациту. tyzhden.ua. Архів оригіналу за 9 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 42. Підсумки-2017: електроенергія перетворюється на дороге задоволення. Mind.ua (укр.). Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 43. Ахметов об’єднав енергетичний та машинобудівний бізнес | Громадське телебачення. hromadske.ua (укр.). Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 44. ДТЭК завершил разделение поставки и распределения электроэнергии. economics.segodnya.ua (рос.). Архів оригіналу за 1 листопада 2020. Процитовано 8 грудня 2021. 
 45. ДТЕК та General Electric будуватимуть другу чергу Приморської вітроелектростанції. www.ukrinform.ua (укр.). Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 46. "ДТЕК" побудував найбільшу в Україні Нікопольську СЕС на 246 МВт. Інтерфакс-Україна (укр.). Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 47. PressReader.com - Digital Newspaper & Magazine Subscriptions. www.pressreader.com. Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 48. ДТЭК запустил сеть скоростных зарядок для электромобилей Strum. Интерфакс-Украина (рос.). Архів оригіналу за 14 травня 2019. Процитовано 25 листопада 2020. 
 49. ДТЭК запустил сеть скоростных зарядок для электромобилей Strum. Интерфакс-Украина (рос.). Архів оригіналу за 14 травня 2019. Процитовано 8 грудня 2021. 
 50. а б ДТЭК переименовала сеть зарядок для электромобилей STRUM в YASNO. И открыла продажу зарядных станций. AIN.UA (ru-RU). 22 листопада 2019. Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 51. Деолігархізація через екомодернізацію: чому Верховна Рада повинна прийняти екологічні законопроєкти. Економічна правда (укр.). Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 52. а б В Україні запустили ще одну потужну сонячну електростанцію. www.ukrinform.ua (укр.). Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 53. а б На початку 2019 року у Приморську запустять вітроелектростанцію. Телеканал Z (англ.). 18 червня 2018. Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 54. Царьов, Віталій (18 лютого 2019). На Січеславщині ввели в експлуатацію одну з найбільших СЕС в Європі. Національний Промисловий Портал (укр.). Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 55. Суд в Амстердамі запровадив обмеження на "ДТЕК Енерго" за позовом Сбербанку РФ на $45,1 млн. LB.ua. Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 56. "ДТЭК ВИЭ" получил Green Bond Pioneer Awards за первый выпуск "зеленых" облигаций среди украинских компаний. reform.energy (рос.). Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 57. Посольство України в Королівстві Данія - Українська енергетична компанія ДТЕК і данська компанія «Vestas» уклали договір на будівництво першої черги Тилігульської вітроелектростанції в Миколаївській області потужністю 126 МВт. denmark.mfa.gov.ua (ua). Архів оригіналу за 9 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 58. ДТЕК придбав 24,5 % "Кіровоградобленерго" у VS Energy і має намір довести частку до контрольної. Інтерфакс-Україна (укр.). Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 59. Вклад ДТЕК в стабільну роботу енергосистеми в 2021/2022 (укр.). Архів оригіналу за 1 лютого 2022. Процитовано 1 лютого 2022. 
 60. ДТЕК імпортував рекордні 1,2 млн тонн вугілля для підтримки енергосистеми України. РБК-Украина (рос.). Архів оригіналу за 1 лютого 2022. Процитовано 1 лютого 2022. 
 61. Запаси вугілля на ТЕС та ТЕЦ вперше у цьому сезоні перевищили минулорічні запаси. 24 Канал (укр.). Архів оригіналу за 1 лютого 2022. Процитовано 1 лютого 2022. 
 62. ДТЕК планує збільшити видобуток вугілля до 17,5 мільйонів тонн в 2022 році. РБК-Украина (рос.). Архів оригіналу за 9 лютого 2022. Процитовано 9 лютого 2022. 
 63. energo.dtek.com https://energo.dtek.com/media-center/press/v-yanvare-na-shakhtakh-dtek-energo-dobyli-bolee-15-mln-t-uglya-. Процитовано 9 лютого 2022.  {{cite web}}: Пропущений або порожній |title= (довідка)
 64. Перша в Україні: ДТЕК Енерго створив «цифрову шахту» (укр.). Архів оригіналу за 24 січня 2022. Процитовано 24 січня 2022. 
 65. Машинобудівники ДТЕК Енерго виготовили новий прохідницький комбайн для стабільного видобутку вугілля. 21.09.2023
 66. В Україні виготовили новий комбайн для стабільного видобутку вугілля. // Автор: Вікторія Савченко. 23.09.2023
 67. На Херсонщині запустили сонячну електростанцію потужністю 10 МВт. Na chasi (укр.). 2 серпня 2017. Архів оригіналу за 9 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 68. ДТЭК. LIGA. Архів оригіналу за 14 травня 2019. Процитовано 25 листопада 2020. 
 69. ДТЕК Нафтогаз видобув перший мільярд кубометрів газу на Полтавщині. www.ukrinform.ua (укр.). Архів оригіналу за 19 червня 2018. Процитовано 25 листопада 2020. 
 70. "ДТЕК Нафтогаз" планує отримати ліцензію на постачання газу в Україні. Інтерфакс-Україна (укр.). Архів оригіналу за 28 грудня 2021. Процитовано 25 листопада 2020. 
 71. мира, Автор: Энергетика Украины и. Украина: “ДТЭК Днепровские электросети” в 2018 году направил 182 млн. грн. на ремонт 2 тыс. км сетей и 700 электрообъектов. Энергетика и энергоресурсы Украины и мира (ru-RU). Архів оригіналу за 14 травня 2019. Процитовано 25 листопада 2020. 
 72. ДТЭК завершил разделение поставки и распределения электроэнергии. economics.segodnya.ua (рос.). Архів оригіналу за 1 листопада 2020. Процитовано 25 листопада 2020. 
 73. а б ДТЭК разделил деятельность по поставке и распределению э/э. Интерфакс-Украина (рос.). Архів оригіналу за 14 травня 2019. Процитовано 25 листопада 2020. 
 74. Офіційний сайт YASNO. YASNO (укр.). Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 75. ДТЭК открыла инновационную образовательную бизнес-платформу Academy DTEK. korrespondent.net (рос.). Архів оригіналу за 14 травня 2019. Процитовано 25 листопада 2020. 
 76. Партнерський проєкт: 10 років трансформації Academy DTEK: від корпоративного університету до відкритої освітньої платформи. nv.ua (укр.). Архів оригіналу за 15 лютого 2022. Процитовано 8 грудня 2021. 
 77. ДТЭК на саммите Глобального договора ООН: декарбонизация - не модная тенденция, а необходимость. РБК-Украина (рос.). Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 78. Украине необходимы реформы и либерализация энергетического сектора для декарбонизации экономики – гендиректор ДТЭК. gordonua.com. Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 79. DTEK – Communication on Progress | UN Global Compact. www.unglobalcompact.org. Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 80. Members. The Valuable 500 (амер.). Архів оригіналу за 3 січня 2022. Процитовано 8 грудня 2021. 
 81. ДТЕК приєдналася до ініціативи Олени Зеленської "Бізнес без бар'єрів". gordonua.com. Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 82. У 2020 році ДТЕК інвестував у сталий розвиток 3 млрд грн. economics.segodnya.ua (укр.). Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 83. В Украине запущена первая система промышленного накопления энергии. LIGA (рос.). 21 травня 2021. Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 84. України, Книга рекордів. Технологія Wi-Fi в шахті ДТЕК увійшла до Книги рекордів України як перша і найглибша в країні | Книга Рекордів України (укр.). Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 85. ДТЕК до кінця першого півріччя 2021 року має намір відкрити у Великій Британії інвестиційний хаб нової української енергетики. Інтерфакс-Україна (укр.). Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 86. Авторський блог Клима Братківського. Архів оригіналу за 26 лютого 2020. 
 87. № 42017000000003128 від 03.10.2017 та № 42017000000004260 від 17.11.2017
 88. «ДТЕК» оштрафували на 275 млн грн за зловживання монопольним становищем. kosatka.media (рос.). Архів оригіналу за 22 січня 2021. Процитовано 16 грудня 2020. 
 89. Основной причиной аварийных отключений блоков ТЭС стали действия руководства, – Госэнергонадзор. biz.censor.net. 
 90. Павло Калашник (12.02.2021). Вугілля немає, але поки тримаємось: чому в Україні нова енергетична криза і чи будуть віялові відключення. hromadske.ua. Архів оригіналу за 14 лютого 2021. Процитовано 22 лютого 2021. 
 91. Конкурс «Громада своїми руками» | Офіційний сайт Павлограда. pavlogradmrada.dp.gov.ua (ru-RU). Архів оригіналу за 5 березня 2022. Процитовано 10 травня 2018. 
 92. Редактор. Стартував конкурс міні-грантів «Громада своїми руками»!. mrd.gov.ua (en-gb). Архів оригіналу за 11 травня 2018. Процитовано 10 травня 2018. 
 93. ltd, Cutting Edge. Про програму - DTEK SPP. DTEK SPP (uk-UA). Архів оригіналу за 11 травня 2018. Процитовано 10 травня 2018. 
 94. ДТЕК запустив конкурс грантів з акцентом на безбар'єрність. РБК-Украина (рос.). Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 95. ДТЕК починає оголошувати переможців конкурсу "Громада своїми руками". gordonua.com. Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 96. Сьогодні – повний випуск від 6 травня 19:00 (uk-UA). Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 97. Про проект. reg.energyschool.org.ua. Архів оригіналу за 11 травня 2018. Процитовано 10 травня 2018. 
 98. Проект «Енергоефективні школи: нова генерація».pdf. Google Docs. Процитовано 10 травня 2018. 
 99. Новый урок вводят в школе на Днепропетровщине. Афиша Днепра (ru-RU). 16 липня 2021. Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 100. МУзиківська школа (uk-UA). Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 101. В школе Павлограда детей будут учить старинному ткацкому ремеслу. dv-gazeta.info (рос.). Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 102. Стартує другий етап конкурсу проєктних пропозицій для ЗНЗ | Громадський Простір. www.prostir.ua (укр.). Архів оригіналу за 8 грудня 2021. Процитовано 8 грудня 2021. 
 103. Інноваційний освітній Проект «Енергоефективні школи: нова генерація». rosvita.rv.ua (uk-ua). Архів оригіналу за 11 травня 2018. Процитовано 10 травня 2018. 
 104. Соціальний проект «Давай, грай!» ФК «Шахтар» (Донецьк) | Офіційний сайт ФК «Шахтар» (Донецьк). shakhtar.com. Архів оригіналу за 9 грудня 2021. Процитовано 9 грудня 2021. 
 105. Учасники Молодіжного руху ДТЕК вже 2 роки змінюють життя в регіонах України на краще. economics.segodnya.ua (укр.). Архів оригіналу за 9 грудня 2021. Процитовано 9 грудня 2021. 
 106. ДТЕК ВДЕ інвестував понад 19,5 млн грн у розвиток громад у трьох областях. www.segodnya.ua (укр.). Архів оригіналу за 9 грудня 2021. Процитовано 9 грудня 2021. 
 107. adminhq (27 лютого 2020). ДТЕК ВДЕ інвестував 9,3 млн грн у розвиток громад Дніпропетровської області. Вісті Тернівки (ru-RU). Архів оригіналу за 9 грудня 2021. Процитовано 9 грудня 2021. 
 108. Крилата енергія добра: ДТЕК Мережі розпочав проєкт #Лелеченьки. nv.ua. Процитовано 9 грудня 2021. 
 109. Энергетики ДТЭК призвали украинцев присоединиться к инициативе #StayHomeWatchBirds. reform.energy (рос.). Архів оригіналу за 9 грудня 2021. Процитовано 9 грудня 2021. 
 110. Энергетики ДТЭК призвали украинцев присоединиться к инициативе #StayHomeWatchBirds. Интерфакс-Украина (рос.). Архів оригіналу за 9 грудня 2021. Процитовано 9 грудня 2021. 
 111. Zelenskyy Shares Chilling Video In Plea For Europe To 'Stop Feeding Russian Military Machine'. HuffPost UK (англ.). 7 квітня 2022. Процитовано 4 липня 2022. 
 112. Clarence-Smith, Louisa. Buying energy from Putin ‘finances war’ (англ.). ISSN 0140-0460. Процитовано 4 липня 2022. 
 113. Ukrainian Utilities Urge Boycott of Russian Energy Purchases. Bloomberg.com (англ.). 23 березня 2022. Процитовано 4 липня 2022. 
 114. Комацу. Японський виробник спецтехніки після довгих вагань іде з російського ринку. biz.nv.ua (укр.). Процитовано 4 липня 2022. 
 115. Цензор.НЕТ. Сотни людей пикетировали офис французской Engie в рамках акции Stop Bloody Energy. ФОТОрепортаж. Цензор.НЕТ (рос.). Процитовано 4 липня 2022. 
 116. Stop Bloody Energy: українські компанії звернулися до світу. ua.korrespondent.net (рос.). Процитовано 4 липня 2022. 
 117. В Давосі пройшла акція Stop Bloody Energy проти російських енергоресурсів. РБК-Украина (рос.). Процитовано 4 липня 2022. 
 118. росія за час повномасштабної війни заробила понад $65 мільярдів на енергоресурсах - Єрмак. www.ukrinform.ua (укр.). Процитовано 4 липня 2022. 
 119. Європа продовжує відправляти в РФ мільярд євро щодня, купуючи нафту й газ - Подоляк. www.unian.ua (укр.). Процитовано 4 липня 2022. 
 120. ДТЕК направив на підтримку захисників України та гуманітарні цілі 500 млн гривень. РБК-Украина (рос.). Процитовано 4 липня 2022. 
 121. ДТЕК передав гуманітарну допомогу постраждалим від війни у Дніпропетровській області. РБК-Украина (рос.). Процитовано 4 липня 2022. 
 122. ДТЕК придбав для прикордонників додаткові рації і системи зв’язку. РБК-Украина (рос.). Процитовано 4 липня 2022. 
 123. ДТЕК передав ДСНС дрони для допомоги псу Патрону в розмінуванні. ТСН.ua (укр.). 22 червня 2022. Процитовано 4 липня 2022. 
 124. ДТЭК передал защитникам Полтавской области еще 39 тыс. л топлива. gordonua.com. Процитовано 4 липня 2022. 
 125. Партнерами гуманитарного проекта "Спасаем жизни" стали уже 88 компаний со всего мира - Вишняков. www.unian.net (рос.). Процитовано 4 липня 2022. 
 126. ДТЕК Ахметова безплатно надав медикам і військовим електроенергії на 160 млн грн. gordonua.com. Процитовано 4 липня 2022. 
 127. ДТЕК безкоштовно постачає е/е лікарням, армії та хлібозаводам в трьох областях. www.iclub.energy (укр.). Процитовано 4 липня 2022. 
 128. Понад 350 закладів критичної інфраструктури отримують електроенергію безкоштовно. www.unian.ua (укр.). Процитовано 4 липня 2022. 
 129. ДТЭК Ахметова обеспечила бесплатной электроэнергией 350 медицинских и военных учреждений ⋆ Одесский региональний новостной портал. Одесский региональний новостной портал (ru-RU). 17 березня 2022. Архів оригіналу за 5 липня 2022. Процитовано 4 липня 2022. 
 130. philipgordon (3 березня 2022). Ukraine: DTEK provides hospitals, military and bakeries with free power. Power Engineering International (амер.). Процитовано 4 липня 2022. 
 131. «Неможливо говорити про це без сліз». Ахметов прокоментував блокаду Маріуполя — Forbes.ua. forbes.ua (укр.). 10 березня 2022. Процитовано 9 серпня 2022. 
 132. Eyes & Ears of Europe: Winners. eeofe.org. Архів оригіналу за 9 грудня 2021. Процитовано 9 грудня 2021. 
 133. Ботиевская ВЭС — самая мощная ветроэлектростанция Украины. MEGO (ru-RU). 14 березня 2017. Архів оригіналу за 9 грудня 2021. Процитовано 9 грудня 2021. 
 134. Шахтеры "Павлоградугля" впервые пересекли выработкой крупнейшее геологическое нарушение западного Донбасса. Интерфакс-Украина (рос.). Архів оригіналу за 9 грудня 2021. Процитовано 9 грудня 2021. 
 135. ДТЕК тестує дрони і вертольоти для обстеження електромереж. Інтерфакс-Україна (укр.). Архів оригіналу за 9 грудня 2021. Процитовано 9 грудня 2021. 
 136. ДТЭК запустил вторую по мощности СЭС в Европе. biz.nv.ua (рос.). Процитовано 9 грудня 2021. 
 137. ДТЭК будет использовать смарт-костюмы Teslasuit. economics.segodnya.ua (рос.). Архів оригіналу за 9 грудня 2021. Процитовано 9 грудня 2021. 
 138. ДТЭК Днепровские электросети: Большинство ремонтов будем стараться проводить без отключения света | Общество | Кривой Рог LIFE. krlife.com.ua (рос.). 9 квітня 2021. Архів оригіналу за 9 грудня 2021. Процитовано 9 грудня 2021. 
 139. Спецпроект: Скачок цивилизации: как цифровые технологии меняют энергетическую отрасль Украины. nv.ua (рос.). Архів оригіналу за 22 грудня 2020. Процитовано 9 грудня 2021. 
 140. Впервые в Украине. ДТЭК проложил Wi-Fi в шахте — видео. biz.nv.ua (рос.). Процитовано 9 грудня 2021. 
 141. У 2020 році ДТЕК інвестував у сталий розвиток 3 млрд грн. РБК-Украина (рос.). Архів оригіналу за 9 грудня 2021. Процитовано 9 грудня 2021. 
 142. На Ладыжинской ТЭС внедрили систему охраны труда, которая работает на искусственном интеллекте. РБК-Украина (рос.). Архів оригіналу за 9 грудня 2021. Процитовано 9 грудня 2021. 
 143. 1911-1978., Keldysh, M. V. (Mstislav Vsevolodovich), (1985). Математика. "Nauka". OCLC 12747859. 
 144. «ДТЕК Нафтогаз» увійшов в ТОП-25 інноваційних компаній України — EXPRO Consulting. expro.com.ua (укр.). Процитовано 9 грудня 2021. 
 145. ДТЕК Нафтогаз завершив буріння свердловини з дебітом понад 460 тис куб м газу на добу — EXPRO Consulting. expro.com.ua (укр.). Процитовано 9 грудня 2021. 
 146. Перша в Україні інноваційна цифрова підстанція незабаром запрацює на Запоріжжі. www.ukrinform.ua (укр.). Архів оригіналу за 9 грудня 2021. Процитовано 9 грудня 2021. 

Посилання[ред. | ред. код]