Давид II (цар Картлі)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Давид II
Народився невідомо
Помер 937
Національність грузин
Діяльність політик
Титул цар Картлі
Термін 923937 роки
Попередник Адарнасе II
Наступник Ашот II
Конфесія християнство
Рід Багратіоні
Батько Адарнасе II
Брати, сестри Сумбат I

Давид II (*დავით II, д/н —937) — цар Картлі у 923937 роках.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з роду куропалатів Багратіоні. Старший син Адарнасе II, царя Картлі. Давид фактично став співправителем ще за життя батька. Втім після його смерті у 923 році опинився в складній ситуація: держава була послаблена протистоянням з Абхазією, Вірменією та державою Саджидів. Водночас владу Давида II став оскаржувати брат Ашот II, який отримав від Візантії титул куропалата, та Гурген II з династії Гурамідів, що правив в князівстві Тао. Нижнє Тао було захоплено Абхазією.

Постійна боротьба з Ашотом II і Гургеном II, в яку втручалася Візантія та Саджиди значно послабили владу Давида II, царська влада якого стала суто номінальною. В результаті під його владою опинилися лише області Квелі-Джавахеті. Спроба відновити контроль над усією колишньою Іберією виявилася невдалою. Помер у 937 році. Його володіння успадкував брат Сумбат I, що відмовився від титулу царя.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Cyrille Toumanoff, Les dynasties de la Caucasie chrétienne de l'Antiquité jusqu'au xixe siècle: Tables généalogiques et chronologiques, Rome, 1990, p. 130.