Даймонд Гед

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Даймонд Гед

Да́ймонд-Гед («Голова́ Діама́нта»; англ. Diamond Head) — кратер вулкану на остові Оаху, розташований на східному березі ВайкікіГонолулу), висотою 232 м[1]. Даймонд-Геду приблизно 200 тис. років. Мовою гавайців гора відома як Лей Агі (Lē'ahi). Англійську назву їй дали британські моряки у 19 столітті, невірно витлумачивши кришталь у скелі як діаманти.

Екскурсія пішки до краю кратера приваблює численних туристів. З краю кратера відкривається вид на пляжі Вайкікі й води Тихого океану.

Геологія[ред.ред. код]

Дайамонд-Хед — частина цілого комплексу вулканічних конусів, вивідних каналів і лавових потоків, що виникли в результаті серії вивержень вулкана Коолау (гав. Ko'olau), відомих як Гонолулська вулканічна серія, що трапилися набагато пізніше того часу, коли вулкан сформувався і заснув. Її результатом стали багато місцевих геологічні пам'ятки, такі як кратер Панчбол, затока Ханаума, Коко-Хед і острів Манана.

Дайамонд-Хед набагато молодше, ніж основна маса вулканічного хребта Коолау. У той час, як вік хребта приблизно 2,6 мільйона років, вік Дайамонд-Хед, на думку більшості фахівців, приблизно 200 000 років. Вулкан остаточно згас приблизно 150 000 років тому.

Виверження, в результаті якого виник кратер, швидше за все було короткочасним і тривало не більше декількох діб. За оцінками фахівців це був потужний вибух. Коли кратер був спочатку сформований, рівень моря, як вважають, був вище, і вибух прорвався по коралового рифу. Іншим фактором утворення кратера могла бути виходить магма, що входить в контакт з грунтовими водами. Щодо короткий період виверження, як думають, пояснює симметрическую природу конуса кратера Дайамонд-Хед. Так як тип численних вивержень, які утворили Дайамонд-Хед, має тенденцію бути моногенетичним, у геологів немає підстав очікувати нових вивержень.

Вулкан Це незавершена стаття про вулкан.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.

Галерея[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]


Гаваї Це незавершена стаття про Гаваї.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
США Це незавершена стаття з географії США.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.