Далмацій Старший

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Далмацій Старший
Народився невідомо
Помер 337
вбито
Громадянство Стародавній Рим
Діяльність політик, військовий очільник
Титул цезар
Посада консул
Термін 333 рік
Попередник Луцій Папій Пакаціан
Наступник Флавій Оптат
Батько Констанцій I Хлор
Мати Флавія Максиміана Теодора
Рід Династія Констянтина
Брати, сестри
Діти 2 сина

Флавій Юлій Далмацій (*Flavius Iulius Dalmatius, д/н —†337) — державний та військовий діяч Римської імперії.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з династії Констянтина. Син імператора Констанція I та Максиміни Теодори. Був зведеним братом імператора Костянтина I.

Молодість провів у південній Галлії, зокрема у м. Толоса (сучасна Тулуза). Ймовірно не брав участь у військових походах Костянтина I. Лише після остаточної перемоги останнього над Ліцинієм I, у середині 320-х років перебирається до Константинополя. У 333 році призначається консулом (разом з Доміцієм Зенофілом). Того ж року отримує посаду цензора.

Незабаром після цього його відправляют до Сирії, де Далмацій повинен був опікуватися східним кордоном імперії. Розглядав справу Афанасія Олександрійського, противника аріанства. У 334 році придушив повстання Калокера на Кіпрі.

У 335 році отримує титул цезаря. У 336 році за наказом імператора відправляє Афанасія Олександрійського з Єгипту у вигнання. Після смерті у 337 році Костянтина I зцинився заколот, в результаті якого Далмація разом із синами було вбито.

Родина[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Wilhelm Enßlin: Dalmatius Censor, der Halbbruder Konstantins I. In: Rheinisches Museum für Philologie. Band 78, 1929, S. 199—212.