Данилевська Ірина Борисівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ірина Данилевська
Народилася 28 березня 1964(1964-03-28) (55 років)
Київ, СРСР
Громадянство Україна Україна
Національність українка
Місце проживання Україна Київ, Україна
Діяльність засновник та голова оргкомітету Ukrainian Fashion Week
Alma mater Інститут журналістики КНУ імені Тараса Шевченка
У шлюбі з Володимир Нечипорук
Діти Богдана Нечипорук
Сторінка в Інтернеті fashionweek.ua

Данилевська Ірина Борисівна — засновник та голова оргкомітету Ukrainian Fashion Week. Президент Ukrainian Fashion Council. Засновник премії Best Fashion Awards. Голова оркомітету конкурсу молодих дизайнерів «Погляд у майбутнє».[1].

Біографія[ред. | ред. код]

Ірина Данилевська народилася 28 березня 1964 року в місті Києві. Закінчила факультет журналістики Київського національного університету ім. Т.Шевченка (нині Інститут журналістики КНУ імені Тараса Шевченка). З 1993 — видавець та головний редактор журналів про моду: локального — «ЄВА» та міжнародного L'OFFICIEL (українське видання). З того ж часу вона організовує покази колекцій українських дизайнерів у різних містах України, шукає нові таланти.

Восени 1997 року — засновує перший на у Східній Європі Тиждень prêt-a-porter UKRAINIAN FASHION WEEK. Створений за європейськими стандартами, UFW проходить двічі на рік і збирає понад 40 колекцій найкращих дизайнерів України. Нині під егідою Ukrainian Fashion Week в Україні реалізовуються наймасштабніші національні та міжнародні fashion-заходи.

Професійна діяльність. Ukrainian Fashion Week[ред. | ред. код]

Ukrainian Fashion Week (Український Тиждень Моди) вперше було проведено у листопаді 1997 року. Він став першою професійною фешн-акцією на території Східної Європи. Це унікальний в Україні захід, який повністю відповідає світовим стандартам показів prêt-a-porter, проходить двічі на рік.

За ініціативи Ірини Данилевської у 2003 році для пошуку та підтримки талановитої молоді в рамках Ukrainian Fashion Week було започатковано проекти «Нові імена» та «Fresh Fashion». За час свого існування ці проекти забезпечили постійний приплив «нової крові» до української моди та закріпили за UFW репутацію відкривача молодих талантів.

Щорічно під егідою Ukrainian Fashion Week відбувається низка важливих для України проектів: Best Fashion Awards (Перша Українська Премія в галузі моди), Odessa Holiday Fashion Week (покази круїзних колекцій та пляжних аксесуарів, що відбуваються в Одесі), Всеукраїнський конкурс молодих дизайнерів одягу «Погляд у майбутнє», Бієнале fashion-ілюстрації IMAGO та конкурс fashion-відео Fashion Move On.

Організатори Ukrainian Fashion Week регулярно запрошують на свій подіум всесвітньо відомих дизайнерів. На запрошення Українського Тижня Моди, у 2009 та 2010 роках Елі Сааб (Elie Saab) та Стефан Роллан (Stephane Rolland) презентували в Києві колекції Haute Couture, а в 2011 році не менш відомий дизайнер Антоніо Берарді (Antonio Berardi) представив в Україні свою колекцію prêt-a-porter.

Навесні 2012 року Ukrainian Fashion Week успішно реалізував проект Euro Fashion. 16 модельєрів із 16 країн Європи представили свої колекції у переддень великого футбольного свята в Україні. Високий рівень організації та широке представництво європейських гостей ще раз довели, що Україна є частиною Європи, а Euro Fashion став подією міжнародного значення.

Ukrainian Fashion Week збирає понад 40 учасників, акредитовує більш ніж 200 українських та зарубіжних ЗМІ та який щоразу збирає близько 20 000 гостей Ukrainian Fashion Week — єдиний в Україні офіційно визнаний Тиждень прет-а-порте, який посів гідне місце в графіках міжнародних фешн-подій.

Саме за ініціативи Ірини Данилевської українську моду помітили як значне явище не лише в Україні, але у світі. За її сприяння відбулися перші і найважливіші заходи за участі українських дизайнерів у Парижі, Мілані, Лондоні. Усі вони разом дозволили розпочати розглядати моду як невід'ємну складову української культури та економіки. У 2009 Ірина створила «Українську платформу» на виставці Who's Next у Парижі, згодом допомогла українським дизайнерам представити колекції у Мілані на Milano Moda Donna та White, у 2013 году организувала показ дизайнерів на проекті «Дні України у Лодоні», а у 2015 підтримала участь українських дизайнерів у проекті International Fashion Showcase в рамках London Fashion Week.

З ініціативи Ірини Данилевської, оргкомітет Ukrainian Fashion Week розпочав запрошувати іноземних журналістів, експертів, баєрів на покази в Україну, імена та назви українських дизайнерів відтепер регулярно з'являються у найавтортитеніших fashion-виданнях — Vogue.com, Vogut Italy, Vogue France, Buro 24/7.ru, ELLE Italy, та міжнародних таких як VICE, Daily Mail, etc.

Інтерв'ю з Іриною Данилевською[ред. | ред. код]

Відзнаки[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]