Данилюк Олександр Олександрович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Олександр Данилюк

Нині на посаді
На посаді з 14 квітня 2016
Президент   Петро Порошенко
Прем'єр-міністр   Володимир Гройсман
Попередник Наталія Яресько

Народився 22 липня 1975(1975-07-22) (41 рік)
Григоріополь, Молдова
Громадянство Україна Україна
Національність українець
Освіта Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут»
Київський інститут інвестиційного менеджменту
Бізнес школа (MBA) Індіанського університету
Професія інвестиційний менеджер

Олександр Олександрович Данилюк (нар. 22 липня 1975(19750722), м. Григоріополь, Молдова) — міністр фінансів України в уряді Володимира Гройсмана.

Освіта[ред.ред. код]

Закінчив Київський інститут інвестиційного менеджменту, Національний технічний університет (КПІ), а також Бізнес школу (MBA) Індіанського університету (США).

Володіє п'ятьма мовами.

Кар'єра[ред.ред. код]

Протягом трьох років Олександр Данилюк працював над проектами компанії «McKinsey & Company» в Лондоні та Москві, ще 4 роки очолював один з Інвестиційних фондів Лондона.

Президент України Віктор Янукович призначив Олександра Данилюка своїм радником (поза штатом). З вересня 2010 року Олександр Данилюк очолював Координаційний центр з впровадження економічних реформ. Він переміг у конкурсі на цю посаду.

З 17 липня 2014 — постійний представник Президента України в Кабінеті Міністрів України.[1]

З вересня 2015 — Заступник Глави Адміністрації Президента України.

Міністр фінансів[ред.ред. код]

14 квітня 2016 року Верховна Рада України призначила новий склад Кабінету Міністрів України (уряд Гройсмана), у складі якого Олександр Данилюк обійняв посаду міністра фінансів України[2].

23 травня 2016 року Олександр Данилюк заявив про свою відмову від громадянства Великобританії через бажання побудувати політичну кар'єру в Україні[3]. Також Данилюк повідомив, що його дружина і діти є громадянами Великобританії[4].

11 серпня 2016 року заявив, що підтримує ідею скасувати стипендії для більшості студентів і виділяти їх лише як соціальну підтримку малозабезпеченим верствам населення, зокрема дітям-інвалідам та академічні стипендії, які має отримувати обмежена кількість студентів[5]. У серпні Данилюк також підтримав ініціативу зробити на 5 років перерву по сплаті податків на прибуток для підприємців малого бізнесу з оборотом до 3 мільйонів [6].

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]