Данішевська Валентина Іванівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Данішевська Валентина Іванівна
Данішевська Валентина Іванівна

Нині на посаді
На посаді з30 листопада 2017
Президент  Петро Порошенко
ПопередникЯрослав Романюк як Голова Верховного Суду України

Народилася23 березня 1957(1957-03-23) (63 роки)
м. Запоріжжя, Українська РСР, СРСР
ГромадянствоСРСР СРСРУкраїна Україна
ЧоловікКравець О. О.
Професіясуддя
Нагороди
Почесна грамота Верховної Ради України

Валенти́на Іва́нівна Даніше́вська (нар. 23 березня 1957(19570323)[1], Запоріжжя) — голова Верховного Суду України з 30 листопада 2017 року. Вона є першою жінкою на цій посаді. Член Вищої ради правосуддя[2].

Біографія[ред. | ред. код]

Народилася у м. Запоріжжя. У 1977−1983 році навчалась на заочній формі в Одеському державному університеті ім. І. І. Мечникова за спеціальністю правознавство.

Трудову діяльність розпочала у 1975 році.

У 1992 році почала працювати арбітром Арбітражного суду Запорізької області. Була суддею цього суду до 2001 року, розглядала справи про оскарження актів органів державної влади, корпоративні спори, банкрутство.

У 2001 році стала директором Центру комерційного права в проекті Делойт в Україні, а з 2006 року очолювала благодійну організацію «Центр комерційного права»[3][4].

З 2003 року має право на зайняття адвокатською діяльністю. З 2009 року також була суддею постійного третейського суду при Асоціації українських банків. У 2015 році була обрана до складу громадської ради при Міністерстві юстиції України[5].

Валентина Данішевська є новообраною суддею Касаційного господарського суду Верховного Суду, утвореного після реформи 2016 року[6].

30 листопада 2017 року відбулося перше засідання Пленуму новосформованого Верховного Суду, на якому пройшло таємне голосування за три кандидатури на посаду Голови Верховного Суду. Валентина Данішевська отримала 67 голосів із 111, Володимир Кравчук — 21, Аркадій Бущенко — 12 голосів[5].

Життєві переконання[ред. | ред. код]

Свою професійну кар'єру до призначення суддею Верховного Суду Валентина Данішевська ділить на три періоди: 1) захист прав підприємств у суді; 2) вирішення спорів як суддя; 3) робота над правовими реформами в економічній сфері[4].

З мотиваційного листа:

« Жодна реформа не відбудеться, якщо її не сприйме суспільство та не усвідомлять на професійному рівні судді. Займаючись підвищенням кваліфікації суддів господарських судів та шукаючи відповідь на питання, чому сучасні та правильні закони на практиці призводять інколи до дивних результатів, я часто спостерігала, що судді, від яких залежить запровадження та закріплення реформ, не завжди усвідомлюють їх зміст, а тому вдаються до невірного тлумачення правових норм, що інколи призводить навіть до нівелювання усіх зусиль реформаторів.[4] «

Судячи з публічних висловлювань, Валентина Данішевська є віруючою людиною:

« Я маю значний суддівський досвід, наділена Господом відчуттям справедливості, та є носієм ідеології багатьох реформ…[4] «
« Нам потрібно багато зробити, щоб в нас повірили. Нехай Господь нам допоможе[7]. «

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Попередник: Голова Верховного Суду України
з 30 листопада 2017
Наступник:

Романюк Ярослав Михайлович
зараз на посаді