Дарданія (місто)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дарданія на мапі Троади

Дарданія (дав.-гр. Δαρδᾰνία, іон. Δαρδᾰνίη, лат. Dardania) - античне місто Троади, знаходиться за 1 милю від того місця Геллеспонта, де він починає звужуватися. Протока отримала на честь Дарданії назву Дарданелли.

Місто[ред. | ред. код]

За переказами, засноване Дарданом біля підніжжя гори Іда. На ім'я онука Дардана Троса народ, що населяв Дарданію і її околиці, почав також називатися троянцями, а сам регіон - Троадою. Далі, на рівнині, син Троса Іл пізніше заснував місто, назване Іліоном, але найбільш відоме як Троя.

В ході придушення Іонійського повстання місто Дарданія було розорене в 497 р до н.е. персами. У 85 р до н.е. тут відбулася історична зустріч Сулли з Мітрідатом (див. Дарданський мир). У V столітті н.е. у Дарданії був свій єпископ.

Околиці[ред. | ред. код]

Крім самого міста, Дарданією називали і прилеглі до нього землі - ту область Троади, яка лежить уздовж Геллеспонта на південний захід від Абідоса.

Мешканці цієї області - дардани - брали участь в Троянській війні на стороні обложених, через що римські поети іноді називали троянців дарданами [1]. Детальніше див. Статтю Дардани.

Примітки[ред. | ред. код]