Дарквейв

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Dark Wave
Стилістичні походження
Походження
пізні 1970-ті - ранні 1980-ті Європи (головним чином Англія, Німеччина, Франція й Італія).
Типові інструменти
Популярність Від низької до середньої в 1980-х у США та Європі, пізніше на рівні андерграунду
Холодна хвиля, етеріал, готичний рок, неокласика
Локальні сцени
Холодна хвиля (Франція, Бельгія)

Дарквейв (англ. Darkwave або dark wave — темна хвиля) — музичний напрямок, що виник у кінці 1970-х, поділяючи популярність з нью-вейвом (new wave) і постпанком[1][2]. Музика дарквейву характеризується мінорною тональністю, вдумливими текстами, її описують як похмуру, романтичну та безрадісну, з відтінком смутку[1] [3]. У 1980-х в на основі дарквейв-руху розвивалася субкультура, представників якої називали «вейверами» (англ. wavers) або «дарквейверами» (dark wavers).

Дарквейв як багатозначний термін[ред. | ред. код]

Німецька ульотка 1993 р.

Перше використання терміну відносять приблизно до 1980-х, для означення темного різновиду музики нью-вейв, наприклад темний синтпопНімеччині також званий електровейв), готичний рок або Французький колдвейв, і посилається на смутну електронну музику ансамблів подібно до Anne Clark[en], Fad Gadget[en], Psyche[en] та Depeche Mode або раннім готичним рок ансамблям, як, наприклад, Bauhaus, Joy Division, The Cure та Cocteau Twins. Після того, як нью-вейв почав згасати наприкінці 1980-х, дарквейв отримав свіже дихання в творчості таких ансамблів, як, наприклад, Deine Lakaien, The Frozen Autumn, Love Is Colder Than Death[en] та інших.

Водночас низка німецьких артистів, зокрема Das Ich, Goethes Erben[en] і Lacrimosa, розвивали більш театральний стиль, урізноманітнений німецькою поетичною і метафоричною лірикою, який отримав назву Neue Deutsche Todeskunst[en] (Нове Німецьке Передсмертне Мистецтво). Після стилістичного перелому музики, використання терміну дарквейв як багатозначного терміну згасає.

Дарквейв як стиль[ред. | ред. код]

У вужчому сенсі, термін дарквейв посилається на суміш різних стилів музики, особливо рок-музики (колдвейв, готичний рок) і електронної музики (синтпоп, ембієнт та індастріал). У цьому сенсі термін використовується і сьогодні.

Проте, на початку 1990-х, коли німецькі групи, такі як Das Ich, Deine Lakaien, продовжували комбінувати готичну музику з пост-індастріал звуками, термін дарквейв почав використовуватися більше як стилістичне поняття. Інші ансамблі подібно до Silke Bischoff [Архівовано 18 лютого 2021 у Wayback Machine.], Engelsstaub[en] змішав синтпоп або елементи готичного року з елементами стилю неофолк. У творчості групи Sopor Aeternus & The Ensemble Of Shadows[en] поєднуються елементи готичного року, неофолку та середньовічної музики.

Характерні альбоми[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Farin, Klaus,; Arslan, Yavuz.; Bierther, Patrick.; Archiv der Jugendkulturen. ([2001?]). Artificial tribes : jugendliche Stammeskulturen in Deutschland (вид. Orig.-ausg). [Bad Tölz]: Tilsner. ISBN 3-933773-11-3. OCLC 76306946. 
  2. Hecken, Thomas,; Kleiner, Marcus S.,. Handbuch Popkultur. [Place of publication not identified]. ISBN 978-3-476-05601-6. OCLC 994302496. 
  3. Schmidt, Axel. (2004). Die Welt der Gothics : Spielräume düster konnotierter Transzendenz (вид. 1. Aufl). Wiesbaden: VS Verl. für Sozialwiss. ISBN 3-531-14353-0. OCLC 231995341. 

Посилання[ред. | ред. код]