Дарнагюль (станція метро)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Координати: 40°25′02″ пн. ш. 49°51′01″ сх. д. / 40.41722° пн. ш. 49.85028° сх. д. / 40.41722; 49.85028

Дарнагюль
2-а Лінія
Dərnəgül.jpg
Загальні дані
Тип односклепінна мілкого закладення
Кількість 1
Тип острівна
Форма пряма
Дата відкриття 29 червня 2011 року
Архітектор(и) Д.Садигов, К.Султанов, З.Гурбаналієв.
Виходи до 7-й мікрорайон
Схема Бакинського метрополітену
Дарнагюль
ТЧ-2 Дарнагюль
Азадлиг Проспекті
Насімі
Автовокзал
Мемар Аджемі/Мемар Аджемі-2
20 січня
Іншаатчилар
Елмляр Академіяси
Нізамі Гянджеві
Ічері-Шехер
Сахіл
28 Травня/Джафар Джаббарли
Шах Ісмаїл Хатаї
Гянджлік
Наріман Нариманов
Бакміл
ТЧ-1 Бакміл
Улдуз
Кероглу
Кара Караєв
Нефтчиляр
Халглар-Достлугу
Ахмедли
Азі Асланов

«Дарнагюль» (азерб. Dərnəgül) — 23-я станція Бакинського метрополітену.

Станція була відкрита 29 червня 2011 як продовження лінії від станції «Азадлиг проспекті».

Розташування[ред.ред. код]

Розташована в промзоні Дарнагюль, за 7 мікрорайоном, поблизу залізничної гілки БакуБаладжарі. Спочатку розташування планувалося у південно-східному краю 7-го мікрорайону.

Колійний розвиток[ред.ред. код]

Обіг на станції здійснюється за тимчасовою схемою, через з'їзд перед станцією. Надалі, лінію планується продовжити до станції метро «Кероглу». На перегоні «Азадлиг проспекті» - «Дарнагюль» побудований з'їзд до споруджуваного депо «Дарнагюль».

Технічна характеристика[ред.ред. код]

Конструкція станції — односклепінна, мілкого закладення. Протяжність зданого пропускного комплексу становить 1548 погонних метрів, станції — 302 погонних метри.

Оздоблення[ред.ред. код]

В архітектурі станції використані класичні мотиви і стилізовані елементи національного орнаменту. При виконанні на станції облицювальних робіт були використані близько 500 тис. м² природного мармуру та граніту з України, Туреччини та Індії

Для освітлення пасажирської платформи впроваджена система освітлення типу підвісної стелі німецького виробництва. Крім цього, станція має 4 виходи, які оснащені інформаційними моніторами. Енергозабезпечення станції метро виконується за допомогою понижувального трансформатора в 10 кВ.

На новій станції встановлено 3 ескалатора висотою підйому 7 метрів. Крім цього, використані плазмові електронні табло, що показують напрямок маршрутів. Вперше в Бакинському метрополітені впроваджено систему SOS. За рахунок інвестицій, виділених в кінці минулого року, на станції «Дарнагюль» також як і на інших впроваджені системи відеоспостереження, впізнання та ін

Автоматичний контрольний пункт та інші апарати за допомогою волоконно-оптичних кабелів підключені до центрального серверу. За допомогою спеціальних відеокамер на станції «Дарнагюль» можна контролювати вхід-вихід, вестибюль, ескалатор тощо. У той же час на платформі станції встановлені нові електронно-інтервальні годинники.

Посилання[ред.ред. код]