Дарґо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Дарґо (фр. Dargaud) — французьке видавництво коміксів, відоме зокрема публікацією журналу коміксів «Пілот» (Pilote, 1959–1989). З 1987 року Дарґо належить французько-бельгійській медіагрупі Média-Participations, до якої входить також видавництва Дюпуї (Dupuis) та Ломбар (Le Lombard).

Історія[ред.ред. код]

У 1943 році Жорж Дарґо заснував видавнцтво Éditions Dargaud. 1960 року Жорж Дарґо купив журнал коміксів «Пілот», який за кілька місяців до того заснували Рене Ґосіні, Жан-Мішель Шарльє та Альбер Юдерзо. Видавництво опублікувало такі знамениті комікси як Астерікс, Лейтенант Блубері та Танґі і Лавердюр. У 1982 році видавництво заволоділо ще однім журналом коміксів Charlie Mensuel й стало таким чином найбільшим видавництвом коміксів у Європі. 1984 року 40% європейських коміксів публікувалися видавництвом Дарґо, вийшло більше 1 500 назв загальним тиражем 20 млн примірників.

1987 року Жорж Дарґо відійшов від справ і продав своє видавництво медіаконцерну Média-Participations. Новий власник вирішив скерувати видавництво на шлях католицько-консервативних цінностей. Тож невдовзі журнал «Пілот» був закритий, а видавництво залишили такі відомі автори, як Енкі Білаль та Філіпп Дрюіє.

Новий власник сконцентрував у Групі Дарґо публікацію виключно коміксів, всі інші видання було передано іншим підрозділам. 1992 року до групи приєдналося видавництво Ле Ломбар. Окрім друкованої продукції група Дарґо займається мультиплікацією.

З 2004 року до групи входить також видавництво Дюпуї.

Посилання[ред.ред. код]


Сигма Це незавершена стаття про видавництво.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Компанії Франції Це незавершена стаття про компанію або підприємство Франції.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.