Датагруп

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ПрАТ "Датагруп"
Тип ПрАТ
Галузь телекомунікації
Засновано 2000
Засновник(и) Олександр Кардаков
Штаб-квартира Київ
Ключові особи Михайло Шелемба
Власник(и) Кіпр Datagroup Holding Ltd.
(офшорний власник)
Horizon Capital
(кінцевий власник 70%)
Співробітники 2000
www.datagroup.ua
CMNS: Датагруп у Вікісховищі

«Датагру́п» або Datagroup — українське підприємство на ринку комплексних послуг зв'язку.

ПрАТ «Датагруп» створене в результаті об'єднання потужностей компаній «Датасат» (всеукраїнський оператор супутникової передачі даних), «Датаком» (всеукраїнський оператор наземної передачі даних), «Крокус-телеком» (оператор телефонного зв'язку, м. Київ), «Кол» (оператор оптоволоконного зв'язку, м. Київ), «НТК» (оператор телефонного зв'язку, м. Миколаїв), «Ремекс-телеком» (оператор телефонного зв'язку, м. Вінниця), групи компаній «Teleportsv» (м. Харків), інтернет-провайдера «Стелс ІСП» (м. Донецьк) та інших компаній.

Досягнення[ред. | ред. код]

Станом на 2016 рік, компанія «Датагруп» стала національним оператором зв'язку та лідером у трьох з чотирьох сегментах ринку телекомунікацій: передачі даних, міжнародного транзиту трафіку та супутникового зв'язку. У сегменті супутникового зв'язку, «Датагруп» є лідером на ринку Східної Європи. «Датагруп» є другим оператором[джерело?] фіксованого зв'язку України за географією надання послуг (34 офіси у 19 містах України).

Діяльність[ред. | ред. код]

Компанія надає широкий спектр послуг в ІТ сфері: побудова корпоративних мереж, інтернет доступ, доступ до банківських сервісів, послуги дата-центра, передача даних, послуги телефонії.

«Датагруп» з 1 червня 2009 ввела в експлуатацію додатковий зовнішній магістральний канал, ємністю 10 Гбіт, до Братислави (Словаччина). Таким чином, «Датагруп» збільшила пропускну здатність зовнішніх каналів з 15 Гбіт до 25 Гбіт. До цього моменту, «Датагруп» експлуатували два незалежних оптичних магістральних канали. Один з них надається голландською компанією LinxTelecom і проходить через територію Польщі до Німеччини — Франкфурта на Майні. Другий — забезпечується оператором T-COM і проходить через територію Угорщини, Австрії, Німеччини. Всі канали сходяться у Франкфурті-на-Майні, де розташований комутаційний центр компанії Ancotel, в якому встановлений міжнародний вузол «Датагруп».

Станом на 1 вересня 2011 року компанія обслуговувала 242 тис. роздрібних абонентів (106 тис. — телефонних ліній, 120 тис. — Інтернет ліній, 16 тис. — ТВ абонентів)[1].

За інформацією компанії у структурі її доходів за підсумками першого півріччя 2016 по сервісах 60% займає передача даних і інтернет по оптичних мережах. Частка голосових послуг становить 20%, а передачі даних та інтернету за допомогою супутника — 7%.[2]

M&A угоди[ред. | ред. код]

Історія поглинань та злиттів ПрАТ «Датагруп» за час існування компанії:

  • 2003—2004 роки — Об'єднання компаній «СіТіСі», «Крокус Телеком», «Датасат» та «Датаком» в компанію «Датагруп»
  • 2004 рік — Поглинання операторів наземного/оптоволоконного зв'язку «Новотел», «Кол» (Київ)
  • 2005 рік — Поглинання операторів телефонного зв'язку «Teleport SV» (Харків), «НТК» (Миколаїв), «Ремекс телеком» (Вінниця)
  • 2006 рік — Поглинання операторів телефонного зв'язку «Фотаком» (Луцьк), «Сігма-Т» (Дніпро) «Євпаторіятелеком» (Євпаторія), «Рик» (Кривий Ріг), «Геліос» (Черкаси)
  • 2007 рік — Поглинання операторів наземного зв'язку групу компаній «Сітіус» (Київ), «Пако Лінкс Інтернешнл» (Одеса), «РКТ» (Рівне), «ТІТ Связь» (Запоріжжя)
  • 2008 рік — Поглинання компаній «Мітел» (Хмельницький), «Комсервіс» (Сімферополь, Євпаторія)
  • 2009 рік — Поглинання інтернет-провайдера ЦІТ «Восток» (Харків)

Підрозділи[ред. | ред. код]

Станом на 2015 рік, Датагруп володіє мажоритарною часткою в наступних компаніях:[3]

Продукція[ред. | ред. код]

МКСЗ, «Зброя та безпека 2018»

У 2018 році «Датагруп» демонструвала Мобільний комплект супутникового зв’язку (МКСЗ) на виставці «Зброя та безпека». МКСЗ використовується для встановлення відкритого телефонного зв’язку та передачі даних, може працювати у захищеному режимі, якщо використовується апаратура шифрування. Використовує канал супутникового зв’язку в смузі частот Ku та Ка-діапазонів зі швидкістю до 20 Мбіт/c.[4]

Керівництво[ред. | ред. код]

Генеральним директором з 2004 по 2014 роки був Олександр Данченко, який до створення Датагруп у 2004 був генеральним директором телекомунікаційної компанії «Датасат» з 2001 по 2004 роки.

З 2014 по грудень 2015 генеральним директором компанії був Максим Смєлянєц, з грудня 2015 по липень 2016 — Олександр Кардаков.

У липні 2016 року на пост генерального директора компанії «Датагруп» призначений Михайло Шелемба. Шелемба випускник економічного факультет КНУ імені Тараса Шевченка (2008), який розпочинав свою кар'єру в банківській галузі в 2007 році у Piraeus Bank Ukraine. з 2010 по 2016 рік працював консультантом у McKinsey&Co.

Власники[ред. | ред. код]

До 2016 основним власником ~50% компанії був засновник Datagroup Олександр Кардаков (через кіпрську компанію Custos Invest & Finance Inc. яка через офшори володіла ПрАТ "Датагруп").[5] Водночас міноритарним власником ~40% Datagroup була ІК Horizon Capital (через кіпрську компанію Lorimer Ventures Limited яка через офшори володіла ПрАТ "Датагруп").[5] У серпні 2016 Horizon Capital викупила більшу частину частки Кардакова і стала власниками ~70%[6] Datagroup (знову ж через кіпрську компанію Lorimer Ventures Limited).[7]

Спонсорство[ред. | ред. код]

«Датагруп» — титульний спонсор Кубка України з футболу.[1]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]