Датчик теплового потоку

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Hukseflux Heat Flux Plate HFP01.jpg
Конструктивні особливості датчика теплового потоку

Да́тчик теплово́го пото́ку (англ. heat flux sensor) — зазвичай використовувана назва для перетворювача, що виробляє сигнал пропорційний до густини теплового потоку.

Тепловий потік може мати різне походження: конвективний, радіаційний і кондуктивний. У СІ густина теплового потоку вимірюється у ватах на квадратний метр (Вт/м²).

Метод вимірювання густини теплового потоку ґрунтується на вимірюванні перепаду температури на «додатковій стінці» (пластинці), що встановлюється на шляху теплового потоку. Цей температурний перепад, пропорційний в напрямку теплового потоку його густині, перетворюється в термо-ЕРС (термоелектрорушійну силу) батареєю термопар, розташованих у «додатковій стінці» паралельно уздовж напряму теплового потоку і з'єднаних послідовно по сигналу, що генерується. «Додаткова стінка» (пластинка) і батарея термопар утворюють перетворювач теплового потоку.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Heat flux sensors на сайті компанії «Hukseflux». (англ.)
  • ДСТУ 4035-2001 (ГОСТ 25380-2001) Енергозбереження. Будівлі та споруди. Методи вимірювання поверхневої густини теплових потоків та визначення коефіцієнтів теплообміну між огороджувальними конструкціями та довкіллям.