Дафнія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дафнія
Daphnia magna з яйцями
Daphnia magna з яйцями
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Підтип: Ракоподібні (Crustacea)
Клас: Зяброногі (Branchiopoda)
Ряд: Diplostraca
Інфраряд: Anomopoda
Родина: Daphniidae
Рід: Дафнія (Daphnia)
O. F. Müller, 1785
Види
Понад 50, див. посилання
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Daphnia
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Daphnia
EOL logo.svg EOL: 41238
ITIS logo.svg ITIS: 83873
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 6668
Fossilworks: 284820

Дафнія (Daphnia) — рід невеликих планктонних ракоподібних розмірами від 0,2 до 5 мм. Члени роду є одними з найменших водних ракоподібних, та входять до групи морських блох за притаманний їм характер руху. Вони мешкають у різноманітних середовищах від кислих боліт до прісноводних озер, ставків та річок.

Життєвий цикл дафнії[ред. | ред. код]

Особливістю цього роду ракоподібних є те, що в їхньому життєвому циклі чергуються покоління, які розмножуються статево і шляхом партеногенезу.

У дафній трапляються самки, які протягом ряду послідовних поколінь розмножуються партеногенетично, відкладаючи незапліднені яйця. Але за несприятливих умов довкілля (зниження температури, нестача їжі, підвищення солоності води тощо) з незапліднених яєць виходять особини обох статей. У самок цього покоління формуються яйця, розвиток яких можливий лише після запліднення.

Запліднені яйця містять значні запаси поживних речовин (жовтка) і вкриті щільною оболонкою. Вони здатні переживати несприятливі умови в стані спокою. З настанням сприятливих умов із цих яєць виходить нове партеногенетичне покоління самок, і розпочинається наступний життєвий цикл. Складні життєві цикли з чергуванням поколінь, які розмножуються різними способами (статевими і нестатевими, статевими і партогенетично) забезпечують здатність виду підтримувати чисельність популяції в різних умовах довкілля. Також цикли з чергуванням поколінь притаманні плоским червам — сисунам, деяким членистоногим (попелиці).

Посилання[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]