Два шматки хліба, що висловлюють любовне почуття

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Два шматки хліба, що висловлюють любовне почуття»
Два шматки хліба що висловлюють любовне почуття.jpg
кат.
ісп.
Творець: Сальвадор Далі
Час створення: 1940
Розміри: 81,3 × 100,3 см
Висота: 81,5 см
Ширина: 100,5 см
Матеріал: олія на полотні
Зберігається: Фігерас, Іспанія
Музей: Театр-музей Сальвадора Далі

«Два шматки́ хлі́ба, що висло́влюють любо́вне почуття́» — картина Сальвадора Далі, написана у 1940 році. Знаходиться в колекції Театру-музею Сальвадора Далі у Фігерасі.

Опис[ред. | ред. код]

Цю картину Далі написав навесні 1940 року в Аркашоні, неподалік від Бордо. Наступного року картину було виставлено в галереї Жюльєна Леві у Нью-Йорку. У передмові до каталогу виставки «Останній скандал Сальвадора Далі» художник пише:

« ... у ці смутні часи плутанини, хвилювань та зростаючої деморалізації (...) як я вже казав, Далі знаходить унікальний підхід до своєї долі: ВІН СТАНЕ КЛАСИКОМ! Він ніби сказав собі: "Зараз або ніколи". »

Зображена на картині загадкова гіперреалістичний шахматний пішак — знак поваги до друга Далі, художника Марселя Дюшана, котрий у той час гостював у Далі та кожного дня грав у шахи з Гала. Далі розставив для натюрморту, й серед них випадково виявився пішак, який він залишив у композиції. Шматки хліба нагадують глядачу натюрморти Санчеса Котана або Сурбарана, символічі та реалістичні водночас.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Антони Пичот, Монсе Агер, Жорж Пуч. Театр-музей Дали в Фигерасе // Фонд «Гала-Сальвадор Дали», «Триангле посталс» (рос.)

Див. також[ред. | ред. код]