Девід Мілібенд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Девід Мілібенд
англ. David Miliband
Девід Мілібенд
Міністр закордонних справ Великої Британії
28 червня 2007 — 11 травня 2010
Прем'єр-міністр Ґордон Браун
Попередник Маргарет Беккет
Наступник Вільям Хейг
Народився 15 липня 1965(1965-07-15) (55 років)
Лондон, Велика Британія Велика Британія
Виборчий округ Саут Шілдс
Відомий як політик, дипломат, економіст, науковий співробітник
Громадянство Британське
Національність євреї
Освіта Коледж Тіла Христового, Массачусетський технологічний інститут, Bradford Grammar Schoold і Haverstock Schoold (1983)
Політична партія Лейбористська партія (Велика Британія)
Батько Ральф Мілібенд
Мати Marion Kozakd
У шлюбі з Луїза Шакелтон
Професія Політик
Релігія Атеїст

Де́від Райт Мі́лібенд (англ. David Wright Miliband; нар. 15 липня 1965) — британський державний діяч; з 2001 член Палати громад британського парламенту від округу Саут Шілдс; у 20072010 роках міністр закордонних справ Сполученого Королівства в уряді Гордона Брауна. Є представником молодої генерації Лейбористської партії.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився 15 липня 1965 в Лондоні. Батько — Ральф Мілібенд (19241994) був відомим політологом, теоретиком марксизму, народився в Брюсселі в єврейській сім'ї біженців з Польщі. Ральф емігрував до Британії у 1940 р. під час окупації країни нацистською Німеччиною. Мати Девіда — Маріон Козак народилася в Варшаві.

Девід закінчив відділення філософії, політики і економіки Оксфордського університету, у 1990 закінчив відділення політології Массачусетського технологічного інституту в Кембриджі.

Девід Мілібенд спочатку працював у Національній раді Добровольчих організацій Великої Британії. Пізніше обіймав посаду дослідника в Інституті суспільно політичних досліджень, а з 1992 по 1994 рр. був секретарем Британської комісії з соціального правосуддя, заснованої тодішнім головою Лейбористської партії Джоном Смітом.

З 1994 по 1997 рр. Давид Мілібенд працював головою політичного відділу прем'єр-міністра Тоні Блера, працюючи над законодавчими проектами, які мали бути застосовані в уряді. Пізніше був головою Політичного відділу адміністрації прем'єр-міністра на Даунінг-стріт під час першого терміну Лебористської партії у 19972001 рр. Брав активну участь у заснуванні Центру європейських реформ, і також редагував дві книги. У 2001 р. обирався до парламенту від доволі небезпечного, лейбористські-орієнтованого округу Саут Шілдс. У 20052006 рр. обіймав посади в уряді Тоні Блера — міністра місцевого самоврядування, пізніше міністра охорони навколишнього середовища, продовольства і сільськогосподарського розвитку.

Після приходи до влади уряду Гордона Брауна був призначений 28 червня 2007 р. на посаду міністра іноземних справ. Став одним з наймолодших міністрів, які обіймали цю посаду. На цій посаді активно виступав прихильником стримування Росії на пост-радянському просторі і підтримки демократичних держав регіону. Засудив дії Росії в Грузії 2008 р. і визнання Абхазії та Південної Осетії. Є прихильником інтеграції України до НАТО та інших західних структур.[1][2]

Сім'я[ред. | ред. код]

Дружина Девіда Мілібенда Луїза Шакелтон музикант, грає на скрипці в Лондонському симфонічному оркестрі. Подружжя всиновило двох дітей зі США: Ісаака у 2004 р. і Джейкоба у 2007 р. Молодший брат Девіда — Едвард Мілібенд також активно займається політикою і разом з Девідом обіймає міністерську посаду в уряді Гордона Брауна, фактично очолює цивільну службу країни.

Див. також[ред. | ред. код]

Виноски[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]