Дельфійські ігри сучасності

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Дельфійські ігри сучасностіконкурси, фестивалі, виставки і презентації в різних напрямках мистецтва. Джерела сучасних Дельфійських ігор простежуються від античних Піфійських ігор, що проходили в Дельфах / Греція.

Історична довідка[ред. | ред. код]

Лекіф: Муза із кіфарою, Вазописець Ахіллеса, Державна колекція античності, Мюнхен / Німеччина
Дельфийский візник, V ст. до н.е. Археологічний музей, Дельфи, Греція

Античні Піфійські ігри в Дельфах біля підніжжя гори Парнас були присвячені прославлянню бога Аполлона, який, згідно з міфами, переміг дракона Піфона, що охороняв давнє святилище, і заснував на честь цієї перемоги Дельфійського оракула і новий Агон. Історія Піфійських ігор досить чітко документується з 582 до н. е., коли після першої Священної війни близько 586 до н. е. управління Іграми перейшло до Дельфійської Амфіктіоніи — Ради дванадцяти грецьких племен. З цього часу Піфійські ігри стали проходити кожні чотири роки, відповідно за рік до Олімпійських ігор.

У своїй програмі Піфійські ігри об'єднували види мистецтв з атлетичними змаганнями і перегонами на колісницях. Серед музичних змагань домінував спів під акомпанемент улюбленого музичного інструменту бога Аполлона - кіфари. У мистецтві Стародавньої Греції, особливо в розписах ваз, відображені сюжети, безпосередньо пов'язані з античними Іграми, наприклад, зображення кіфареда на червонофігурній амфорі V ст. до н.е. Знаменита статуя Дельфійського візника є частиною композиції, створеної для ознаменування перемоги команди колісниць на Піфійськіх іграх в 478 до н. е. Одночасно з античними Олімпійськіми змаганнями Піфійські ігри були заборонені як язичницькі у 394 році н.е. останнім імператором єдиної Римської імперії Феодосієм I.

Малюнок "Регбі" Жана Якобі з Люксембургу. Золота медаль IX літніх Олімпійськіх ігор 1928 року в Амстердамі
Афіша Дельфійського фестивалю 1927 року

Після відродження Олімпійських ігор з ініціативи барона П'єра де Кубертена з 1912 по 1948 роки проводилися в різних країнах світу Конкурси мистецтв на Олімпійських іграх. Включені до програми Олімпійських ігор художні конкурси за різними номінаціями були тематично пов'язані виключно зі спортом [1].

Спроба відродження Піфійських ігор в масштабах однієї країни Греції була зроблена в першій половині XX століття. У 1927 році античний театр у Дельфах став місцем проведення першого Дельфійського фестивалю, організованого за ініціативи грецького поета Ангелоса Сікеліаноса, підтриманого його американською дружиною Євою Палмер [2]. Незважаючи на популярність, ідея Дельфійських фестивалів не отримала державної підтримки. У 1930 році їх проведення було надовго перервано через великі витрати на організацію. Сучасні Дельфійські фестивалі, які щорічно в червні місяці проходять в Дельфах, орієнтовані головним чином на туристів [3].

Сучасні Дельфійські ігри[ред. | ред. код]

Герб Міжнародної Дельфійської Ради (МДР)

Черговий проект відродження античних ігор висунув Йоганн-Кристіан Кірш - президент Міжнародного товариства «Musica Magna International» (MMI) [4], зареєстрованого у квітні 1988 року в Женеві [5] c метою відтворення Дельфійських ігор [6] що було підтримано генеральним директором ЮНЕСКО Федеріко Майором Сарагосою [7][8]. На запрошення Кристіана Кірша у 1994 році представники громадських організацій з різних країн світу прибули до Берліна в Палац Шенгаузен [9] на Установчий конгрес Міжнародної Дельфійської Ради (МДР) [10][11].

Найбільшу активність в створенні національних Дельфійських організацій виявили Білорусь, Греція, Грузія, Китай, Нігерія, Німеччина, Росія, США, Філіппіни, Японія [12]. Перші регіональні молодіжні Дельфіади пройшли в Грузії, Албанії, Росії [13].

Перші міжнародні молодіжні Дельфійські ігри пройшли в 1997 році в Тбілісі. Перші міжнародні Дельфійські ігри для дорослих учасників були проведені в 2000 році в Москві [14].

Росія з самого початку відігравала активну роль в становленні Міжнародного дельфійського руху [15]. Однак Національна Дельфійська рада Росії (НДР Росії), що входила з 1999 року до складу МДР,[16][17], пізніше відокремилася від Міжнародної Дельфійської Ради.

Після 2003 року в центральній пресі Росії і на різних російських сайтах заявляється, що саме Росія відродила Дельфійську ідею в 2000 році [18].

Незважаючи на відокремлення НДР Росії від МДР російські делегації продовжують брати участь у міжнародних Дельфійських іграх, що відображено у статтях, написаних представником МДР у зв'язках з Росією, які публікує електронний науковий журнал «Педагогика искусства»[19] Інституту художньої освіти[ru] Російської Академії Освіти[20][21]. Випущений за підсумками третіх молодіжних Дельфійських ігор на Філіппінах Дельфійський календар 2009 року включає роботи юних художників з Росії [22]. Дельфійський календар 2010 проілюстрований швидкими замальовками Валентини Анопової — заслуженого художника РФ із Санкт-Петербурга [23][24], учасниці третіх Дельфійських ігор для дорослих на острові Чеджу в Південній Кореї. У петербурзькому журналі «Особистість і культура» № 3 - 2010 опублікована стаття О. Федулової, яка теж брала участь у третіх Дельфійських іграх 2009 року [25].

Актуальна ситуація[ред. | ред. код]

Нині Дельфійські ігри проводять дві організації.

 • Під керівництвом створеної в 1994 році [10][11] Міжнародної Дельфійської Ради (МДР) з штаб-квартирою у Берліні, починаючи з 1997 року проходять Міжнародні Дельфійські ігри. Дотепер проведені міжнародні молодіжні Дельфійські ігри в Грузії, Німеччини, на Філіппінах, а також міжнародні Дельфійські ігри для дорослих учасників - в Росії, Малайзії, Південній Кореї[26][27][28].
 • Під патронатом зареєстрованого в 2003 році [29] Міжнародного Дельфійського комітету (МДК) з штаб-квартирою в Москві, починаючи з 2005 року, проходять Молодіжні Дельфійські ігри Росії на території Російської Федерації і Молодіжні Дельфійські ігри держав-учасників СНД [30][31]. Також МДК проводив другі Всесвітні Дельфійські ігри в 2008 році в Саратові / Росія. Деякі саратовські видання оцінили ці Ігри як захід сумнівної авторитетності [32][33][34][35], проте у федеральних інформаційних джерелах такої інформації не було [36][37][38].

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Art Competition 1912 - 1948 Архівовано 16 лютий 2008 у Wayback Machine. (англ.)
 2. Святилища Аполлона: Дельфы и Делос на сайте Греческого культурного центра
 3. Delphi Festivals, Greece(англ.)
 4. Hans-Georg Torkel. Idee und Geschichte der Delphischen Bewegung Архівовано 23 липень 2011 у Wayback Machine. «Innovations Forum», page 23, 2-2003. (нім.) Цитати: Mit der Gründung des Internationalen Delphischen Rates (IDC) im Schloss Schöhausen hat sich Christian Kirsch einen Lebenstraum erfüllt..... Als Finanz- und Wirtschaftsberater zahlreicher Regierungsinstitutionen und Privatpersonen gründet er im Jahr 1987 die Musica Magna International (MMI) — ein Netzwerk internationaler Kulturkontakte. Später wird die MMI als "Verein zur Wiedereinführung von Delphischen Spielen" registriert. Переклад: Створенням Міжнародної Дельфійської Ради в палаці Шенгаузен Кристіан Кірш здійснив заповітну мрію свого життя... Як фінансово-економічний радник багатьох урядових установ та приватних осіб він заснував у 1987 році мережу міжнародних культурних зв'язків Musica Magna International (MMI). Пізніше MMI була зареєстрована как «Асоціація з відтворення Дельфійських ігор». (Ганс-Георг Торкель. Ідея та історія Дельфійського Руху. «Innovations Forum», 2/03, Стр.23)
 5. К. И. Якубович. Небывало! Невиданно! Здорово! * IDC * International * Delphic * Committee * проект века. // «Российская Музыкальная Газета», ежемесячное издание Союза композиторов РСФСР — № 9, 1988. Цитати: В апреле сего года в городе Женеве зарегистрировано новое Международное общество «Musica Magna»..... Уникальный проект «нового Форума нового времени», сопоставимый с масштабами Олимпийских игр, выдвинул Президент общества «Musica Magna» Иоганн-Кристиан Кирш (ФРГ).....Союз композиторов России в числе первых откликнулся на предложение о сотрудничестве с «Музыка Магна» и приглашает господина Кирша для практических переговоров
 6. Franz Anton. Ein Jahr der Delphischen Spiele. «Sachsen Spiegel», Nr.9, 1. März 1991, Seite 12. (нім.) Цитати: Kirsch wurde also Präsident der «Musica Magna International», einem Verein, der die Öffentlichkeitsarbeit trägt..... In diesem Jahr will er das «Internationale Delphische Komitee» gründen, das im Zusammenwirken mit den Nationalen Komitees die Spiele für 1998 in Griechenland vorbereitet. Переклад: Кірш став президентом «Musica Magna International», асоціації, яка працює з громадськістю... У цьому році він хоче заснувати «Міжнародний Дельфійський комітет», щоб спільно з Національними комітетами готувати проведення Дельфійських Ігор у 1998 році в Греції. (Франц Антон. Рік Дельфійських ігор. «Sachsen-Spiegel», 1 березня 1991, стор.12)
 7. Лист Генерального директора ЮНЕСКО Федеріко Майора Сарагоси. 26 травня 1988 Архівовано 9 липень 2011 у Wayback Machine. (фр.)(нім.)(англ.)
 8. Е. Бовкун. Господин Кирш ждет ответа. //«Известия», Москва, № 25 (22563), 24 января 1989. Цитати: Рабочее содружество «Музыка-Магна» с момента своего создания в 1980 году проводит интенсивные исследования.....Не случайно проект «Музыка-Магна» получил поддержку генерального директора ЮНЕСКО Ф. Майора Сарагосы, видных деятелей культуры США, ФРГ, Китая и многих других стран
 9. Ralf Schuler. Pythia von Pankow. J.C.B.Kirsch will die Delphische Spiele. «Die Welt», Nr.156, 6./7. Juli 1996. (нім.)
 10. а б Владимир Кузнецов. Возрождение Дельфийских игр. // «Санкт-Петербургские Ведомости» — 8 августа 1995
 11. а б Татьяна Лиханова. Оживить Оракула, чтобы получить важнейшие ответы. // «Северная столица», Санкт-Петербург, № 11 (73), 22 — 28 марта 1996. Цитати: Начало всемирному Дельфийскому движению нашей эпохи было положено возникновением в Женеве Международного общества «Musica Magna». Именно этим обществом, возглавляемым Иоганном Кристианом Берхардом Киршем (ФРГ), и был предложен уникальный проект «нового форума нового времени». В 1994 году, в Берлине, был создан Международный Дельфийский комитет (с участием представителей России), являющийся организационным центром Дельфийских игр. В его состав сразу же вошли 16 стран (заметим, что когда столетие назад возрождались Олимпийские игры, в них поначалу приняли участие лишь 9 государств)
 12. Артемий Понявин. Вместе лучше… // «Трибуна». — 12 октября 2000
 13. Игорь Побережский. Идея. Москва Дельфийская. // «Новая Берлинская Газета», Берлин. — № 15, 13—19 декабря 1996
 14. Сам Аполлон спустился к нам. Архів оригіналу за 2012-08-03. . Соб. инф. // «Культура» — 7—13 декабря 2000 года
 15. Л.Вартазарова. Дельфийское движение — ставка на молодежь Архівовано 7 березень 2012 у Wayback Machine.. // Greek.ru. — 21 мая 2003
 16. Підтвердження вступу НДР Росії в МДР. 24 березня 1999 Архівовано 14 липень 2014 у Wayback Machine. (англ.)
 17. Офіційні листи НДР Росії. 1 листопада 1999. Архів оригіналу за 18 липень 2011. Процитовано 6 лютий 2011. 
 18. Ольга Танасийчук. Дельфийцы тоже спорят // «Киевский телеграфЪ». — 9—15 жовтня 2009
 19. Педагогика искусства (журнал) // cyclowiki.org
 20. Марина Чернявская. Дельфийские игры современности //«Педагогика искусства»: электронный научный журнал. — Москва, № 2 2008
 21. Марина Чернявская. Дельфийские игры — вчера, сегодня, завтра //«Педагогика искусства»: электронный научный журнал. — Москва, № 4 2009
 22. Дельфійський календар 2009. Delphic Greetings from Baguio City to Jeju Архівовано 18 липень 2011 у Wayback Machine. (англ.)
 23. Валентина Анопова // Арт Город
 24. Дельфійський календар 2010. Delphic Games in Jeju. Impressions in drawings Архівовано 18 липень 2011 у Wayback Machine. (англ.)
 25. Е.Федулова.Дельфийские игры 2009 // «Личность и Культура», №3— 2010
 26. Художественное воспитание и Дельфийские игры (англ.)
 27. Lee Kyung-min. Top Artists to Gather at 3rd Jeju Delphic Games Korea «IT Times», September 7th, 2009. (англ.)
 28. Water ceremony and Delphic Games 2009
 29. Информация
 30. Вести.ру // Минск принимает молодежные Дельфийские игры государств-участников СНГ 20 октября 2008
 31. Приветствие. Архів оригіналу за 9 березень 2012. Процитовано 6 лютий 2011. 
 32. Газета «Время» усомнилась в статусе Дельфийских игр Архівовано 12 березень 2012 у Wayback Machine. // Общественно-политический и экономический журнал. Саратов. 22.09.2008
 33. "ПРЕССное меню". Дельфийские игры: ложка меда в бочке дегтя// СаратовБизнесКонсалтинг, 29 сентября 2008
 34. Роман Свиридов Всемирные понявинские игры // «Саратовский Расклад». — 2008. — № 08 (206). Архівовано з першоджерела 6 червень 2014.
 35. Владимир Федоров, Екатерина Ференец, Константин Фомичев. Доигрались Архівовано 6 червень 2014 у Wayback Machine. // «Саратовский взгляд», №39 (130) 25 сентября - 1 октября 2008
 36. Вторые всемирные Дельфийские игры пройдут в Саратове // РИА Новости — 19/09/2008
 37. В Саратове завершились Дельфийские Игры // ИА REGNUM— 25.09.2008
 38. Дельфийскому совету России исполнилось 10 лет // Вести.ру — 19 марта 2009

Посилання[ред. | ред. код]