Демократична партія США

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Демократична партія США
англ. Democratic Party
US Democratic Party Logo.svg
Голова партії: Деббі Вассерман-Шульц
Штаб-квартира: Вашингтон
Дата заснування: 1828
Членство у міжнародних організаціях Альянс демократів
Ідеологія: американський лібералізм
прогресивізм
соціал-лібералізм
Інтернет-сторінка: http://www.democrats.org/

Демократична партія США (англ. Democratic Party, Democrats) — одна з двох головних партій США, що створюють двопартійну систему. Є однією з найдавніших політичних партій у світі. Її неофіційний символ — осел (символ упертого подолання перешкод), її колір — синій.

Засновниками партії вважаються Томас Джефферсон (вважається таким, що заклав основи партії у 1792) і Ендрю Джексон (перший президент США, вибраний як кандидат від цієї партії у 1828).

У 18281860 демократи домінували на політичній сцені США, іноді упускаючи владу в руки вігів. Але з початку Громадянської війни (1861) і аж до 1912 правлячою партією практично завжди була заснована Авраамом Лінкольном Республіканська партія США; єдиний політик-демократ, що обирався в ці роки президентом, — Гровер Клівленд.

У XX столітті Демократична партія знайшла друге дихання і дала таких видатних президентів, як Вільсон, Ф. Рузвельт і Кеннеді. Кінець XX століття і початок XXI, не зважаючи на два президентські терміни демократа Клінтона в 19932001 — це час нового відходу партії на другий план і переважання республіканців як в легіслатурах штатів, так і в Конгресі.

Нині, після виборів 2012 року, Демократична партія має більшість місць у Сенаті і меншість у Палаті представників, а також поступається республіканцям за кількістю губернаторів штатів і контрольованим законодавчим зборам штатів.

Президенти США від Демократичної партії[ред.ред. код]

Політичні партії і рухи Це незавершена стаття про політичні партії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.