Демократія участі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Демократія участі — це політична теорія і політичний проект, які прагнуть до прямої демократії, економічної демократії в бездержавній, безгрошовій і безринковій економіці, самоврядування (демократія в соціальній сфері) та екологічної демократії. Теоретичний проект Демократії участі (ДУ; приклад політичного проекту, який є частиною демократичних і автономістських традицій) зародився в роботі політичного філософа, академіка та активіста Такіса Фотопулоса англ. «Towards An Inclusive Democracy» і був пізніше розвинений ним та іншими авторами в журналі англ. «Democracy & Nature» і його наступником англ. «The International Journal of Inclusive Democracy», електронному журналі, що знаходиться у вільному доступі, видаваному Міжнародною мережею за Демократію участі (англ. International Network for Inclusive Democracy). Журнал планувався як майданчик для діалогу лібертарних соціалістів (Корнеліус Касторіадіс), соціальних екологів (Мюррей Букчин) і захисників живої природи (Стівен Бест).

Згідно Аррану Гаре (англ. Arran Gare), англ. Towards an Inclusive Democracy «пропонує потужну нову інтерпретацію історії і руйнівної динаміки ринку і дає надихаюче нове бачення майбутнього, замість неолібералізму та існуючих форм соціалізму» [1]. Крім того, як показує Девід Фріман, хоча підхід Фотопулоса «не є відкрито анархістським, але все ж анархізм виглядає тією категорією, з якою він працює, враховуючи його прихильність до прямої демократії, муніципалізму і заперечення держави, грошей та ринкової економіки»[2].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Arran Gare, «Beyond Social Democracy? Takis Fotopoulos' Vision of an Inclusive Democracy as a New Liberatory Project» Архівовано 6 липень 2011 у Wayback Machine. Democracy & Nature, Vol. 9, No. 3 (November 2003), pp. 345–358(14)
  2. David Freeman, «Inclusive democracy and its prospects» review of book Towards An Inclusive Democracy: The Crisis of the Growth Economy and the Need For a New Liberatory Project, published in Thesis Eleven, Sage Publications, no. 69 (May 2002), pp. 103–106.

Література[ред. | ред. код]

  • Нестерович В.Ф. Конституційно-правова модернізація органів державної влади у рамках утвердження демократії участі в Україні / В.Ф. Нестерович. Науковий вісник Львівського державного університету внутрішніх справ. Серія юридична. 2016. № 1. С. 67-76.
  • Нестерович В.Ф. Принципи відкритості та прозорості у діяльності органів державної влади як важлива передумова для утвердження демократії участі / В.Ф. Нестерович. Філософські та методологічні проблеми права. 2016. № 4. С. 67-78.