День

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Де́нь — проміжок часу доби від сходу до заходу сонця.

Тривалість дня залежить від географічної широти пункту спостереження і часу року, зміна тривалості дня протягом року є наслідком нахилу площини екватора Землі до площини екліптики, який становить приблизно 23°26′: при річному русі Землі навколо Сонця видиме положення Сонця переходить з південної півкулі небесної сфери в північне і, відповідно, змінюється полуденна висота Сонця над горизонтом.

У північній півкулі найкоротшим днем є день зимового сонцестояння, найдовшим — день літнього сонцестояння, при весняних і осінніх рівноденнях тривалості дня і ночі рівні.

У межах полярних кіл тривалість дня у літній період перевищує добу, це явище отримало назву полярного дня. Тривалість полярного дня максимальна на полюсах Землі і становить більше шести місяців (на Північному полюсі — приблизно з 18 березня по 26 вересня).

День на землі

Цікаві факти[ред.ред. код]

  • В ужитку добу люди часто називають днем.
  • Тривалість дня залежить від пори року.
  • День починається вранці, а закінчується ввечері.
  • День у середньому довший за ніч. Це пояснюється по-перше, явищем рефракції, а по-друге тим, що моментами сходу та заходу вважаються поява з-за горизонту і зникнення за ним краю Сонця, а не його центру.


Час Це незавершена стаття про час.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.