День Колумба

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
День Колу́мба
День Колу́мба
Перша висадка Колумба на берегах Нового Світу, картина Діскоро Теофіло де ла Пуебла 1862 р.
Офіційна назва англ. Columbus Day
Місце В більшості країн Північної та Південної Америки, а також в Італії, Іспанії та різних Маленьких Італіях по всьому Світу.
Тип Історичний день
Дата В США: у другий понеділок жовтня.
В інших країнах: 12 жовтня.
Святкування Щорічно
Пов'язаний з Святкування прибуття Христофора Колумба в Америку у 1492 році.

День Колу́мба (англ. Columbus Day) — свято на честь річниці прибуття Христофора Колумба в Америку, яке сталось 12 жовтня 1492 року за юліанським календарем (21 жовтня 1492 р. - по григоріанським). У цей день експедиція Колумба досягла острова Сан-Сальвадор у Багамському архіпелазі, що і прийнято вважати за офіційну дату відкриття Америки.

В Іспанії цю подію відзначають як "День Іспанідаду", що також є держаним святом. А в Сполучених Штатах Америки, на відміну від інших американських країн, дата святкування не є фіксованою, та відзначається у другий понеділок жовтня. Так, наприклад, 2013 року це було 14 жовтня, 2014 - 13 жовтня, 2015 - 12 жовтня. День Колумба оголошено федеральним святом США у 1937 році спеціальним наказом президента Франкліна Рузвельта.

В цей день населення США святкує річницю відкриття своєї країни, відвідуючи святкові церковні церемонії та інші заходи. В деяких містах проходять спеціальні служби, святкові паради та масштабні урочисті заходи. Більшість святкувань зосереджено навколо американо-італійської спільноти. За традицією найяскравіше дійство на честь мореплавця Христофора Колумба відбувається у Нью-Йорку та Сан-Франциско.

День Колумба оголошується вихідним днем у більшості штатах США, окрім Каліфорнії, Невади та Гаваїв, де це свято не відзначається. Державні заклади та школи, як правило, зачинені, проте приватним компаніям дозволяють працювати. Над всіма державними будівлями піднімають національний прапор США.

Посилання[ред.ред. код]


Історія США Це незавершена стаття з історії США.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.