День Сонця

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Офіційний портрет Кім Ір Сена
Crowds of people are gathered in a stadium with fireworks.
Фестиваль Аріран[en] — фестиваль масових ігор часто проводиться в день Сонця.

День Сонця (кор. 태양절, 太陽 節) — державне свято в КНДР. Відзначається 15 квітня на честь дня народження Кім Ір Сена, якого в Північній Кореї називають «Сонцем нації». День народження Кім Ір Cена, який був офіційним святом з 1968 року, був перейменований у День Сонця в 1997 році, через три роки після його смерті. Назва бере своє значення з ім'ям вождя Ір Сена[en] — з корейського для «стати сонцем».

Північнокорейці відзначають свято, відвідуючи місця, які мають зв'язок з життям лідера, наприклад, тисячі статуй, розкиданих по всій країні, або Мангендэ, його Батьківщина в столиці Пхеньян. Найважливіші заходи проходять в столиці, в тому числі відвідування Кімсусанського Палацу Сонця, де перебуває в спокої тіло Кім Ір Сена і Великого пам'ятника на горі Мансу[en], що являє з себе високу статую вождя.

Держава прагне забезпечити своїм громадянам більше їжі і електрики, ніж зазвичай, але успіх не завжди гарантований. Зокрема, діти отримують цукерки та інші подарунки як прояв любові, виявленої керівниками держави. Свята не приурочені до дати. Поминання відбувається з 16 лютого, у день народження Кім Чен Іра, під час так званого «Фестивалю лояльності». Свята у квітні близьких за датою до Дня Сонця називають Фестиваль Сонця. За самим Днем Сонця слідують два вихідні, що в сумі складає три святкових вихідних дні.

Святкування[ред.ред. код]

Як правило, на честь свята корейцям видають «подарунки Великого Вождя» — набір дефіцитних продуктів і солодощів, а також іноді побутову техніку.[1] Діти молодші 12 років отримують мішки один кілограм цукерок і печива на церемонії в школі. Отримавши такий подарунок, вони повинні схилитися перед портретами Кім Ір Сена і Кім Чен Іра в класі і сказати: "Дякую, Великий вождь дідусь! Та, спасибі, батьку!" Школярі також готують вистави. З 11-го по 12-те квітня їх вчителі вибирають кращі з вистав для показу на День Сонця.[2] День Сонця — це один з небагатьох випадків, коли Корейський Дитячий Союз[en] приймає нових членів.

Держустанови, бізнес-офіси, банки та роздрібна торгівля закриті в День Сонця.[3]

Фестиваль Лояльності[ред.ред. код]

Аналогічне свято існує вже 16-го лютого, у день народження колишнього лідера Кім Чен Іра, відомий як День сяючої зірки. Двомісячний період між Днем сяючої зірки і Днем Сонця називається періодом фестивалю лояльності, з повсюдними гуляннями.[4]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. 김정일 '태양절 선물' 까지 장마당 서 팔린다 - 데일리. dailynk.com. 
  2. Yoo Gwan Hee (15 April 2009). Kim Il Sung's Birthday Is Still Biggest Holiday. DailyNK (en). Процитовано 6 May 2015. 
  3. North Korea Society and Culture Complete Report. site.ebrary.com (en) (Petaluma, CA, USA: World Trade Press). 2010. с. 4. ISBN 978-1-60780-406-2. Процитовано 3 May 2015 — через ProQuest ebrary. 
  4. Donald L. Baker (2008). Korean Spirituality. University of Hawaii Press. с. 149. ISBN 978-0-8248-3233-9. Процитовано 3 May 2015 — через Google Books. 

Примітки[ред.ред. код]