День довкілля

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
День довкілля
Засновано 6 серпня 1998[1]
Дата третя субота квітня
Святкування щорічне
Пов'язаний з довкіллям

Де́нь довкі́лля — національне екологічне свято, яке відзначається щорічно в третю суботу квітня, починаючи з 1999 року[2].

Головна мета свята – підвищення рівня свідомості українців в питаннях, що стосуються збереження безпеки навколишнього середовища.

Щорічно влада, громадські організації, екологи закликають українців та всіх, хто піклується про природу, взяти участь у квітневому суботнику, висадці дерев, наведенні порядку на вулицях, у парках і скверах, озелененні територій, збиранні сміття, а також проведенні різних конференцій та лекцій, які підвищують усвідомленість населення в екологічних і природоохоронних питаннях.

Історія свята[ред. | ред. код]

Свято було задумано на честь Стокгольмської конференції з довкілля, яка стала однією з найважливіших в історії екологічного руху, оскільки цього дня була заснована UNEP (United Nations Environment Network) – Екологічна програма ООН, яка зараз є основним організатором і ідеологом всесвітнього Дня довкілля.

Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України і громадських природоохоронних організацій, з метою розвитку діяльності, започаткованої Всеукраїнською акцією "Дерево — Життя" та іншими громадськими ініціативами…» згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» від 6 серпня 1998 року № 855/98.

Із встановленням Дня довкілля було зупинено Всеукраїнську акцію «Дерево — Життя».

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Указом Президента України № 855/98
  2. Сьогодні відзначають День довкілля. www.ukrinform.ua (укр.). Архів оригіналу за 6 травня 2021. Процитовано 15 червня 2021.

Джерела[ред. | ред. код]