День святкування бісексуальності

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Прапор бісексуалів

День святкування бісексуальності (Celebrate Bisexuality Day[1]), також День гордості бісексуалів) — відзначається щорічно 23 вересня членами спільноти бісексуалів та їхніми близькими[2][3][4].

У цей день звучать заклики до бісексуальних людей, їхніх сімей, друзям і близьким визнати і відзначити бісексуальність, історію бісексуалів, їхні спільноту та культуру, а також звичайне життя бісексуалів[5][6][7].

Вперше відзначався у 1999 році[8][9], День святкування бісексуальності — насамперед результат діяльності трьох активістів прав бісексуалів зі США: Венді Каррі[en]) зі штату Мен, Майкла Пейджа (Michael Page) з Флориди та Дж. Р. Уїлбура (Gigi Raven Wilbur) з Техасу. Як заявляв Уїлбур, з часів Стоунволських бунтів спільнота бісексуалів, так як і геїв і лесбійок, виросла у своїй силі, але бісексуали залишаються ще невидимими, і зберігається упередження, що партнери в будь-якій парі закоханих повинні самовизначитися або як гомогендерній, або гетерогендерній.

Таке святкування задумувалось в особливості (як протиставлення іншим помітним в ЛГБТ-спільноті подіям) як відповідь на упередження і маргіналізацію бісексуальних людей з боку як деяких гетеросексуалів, так і представників ЛГБТ-спільноти.

Вперше цей день відзначався за участю Міжнародної асоціації геїв і лесбійок (ILGA). З 1999 року розповсюдженість свята поступово зростає. В Торонто проводяться дискусії, звані вечері й танці, в Квінсленді — бал-маскарад. В одному з університетів Техасу (Texas A&M University[en]) цей тиждень слугує для дискусій з гендерної тематики[10]. У Принстонському університеті щороку в цей день проводяться збори в ЛГБТ-центрі. Також цей день відзначався в Німеччині, Японії, Новій Зеландії, Швеції та Великій Британії[11][12][13].

Примітки[ред. | ред. код]

 1. англійське celebrate допускає переклад «день прославлення бісексуальності»
 2. Yes, 23 is everywhere. The Planet Star
 3. Weekend Festivities Celebrate Bisexuality
 4. Celebrate Bisexuality Day. University of Calgary Undergraduate Student Newsweekly
 5. BiSexuality Day. Celebrate Bisexuality Day.
 6. "Celebrate Bisexuality Day" press release.
 7. Toronto Bisexual Network: Celebrate Bisexuality Day
 8. Day celebrates bisexuality, dispels myths. The Michigan Daily.
 9. Bi Community Celebrates. Bay Windows; 9/25/2003, Vol. 21 Issue 41, p3-3, 1/4p
 10. Gender Issues Education Center Programs and Events. Texas A&M University
 11. Bisexuality Day
 12. Bikonferens — Bisexual Conference in Sweden during Celebrate Bisexuality Day!
 13. UK Events to mark International Celebrate Bisexuality Day

Посилання[ред. | ред. код]