Деревообробний верстат

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Стругальний верстат

Деревообробний верстат — машина, призначена для формоутворення виробів шляхом оброблювання деревини чи деревних матеріалів різанням[1].

У конструкції деревообробного верстата зазвичай використовується обертовий високошвидкісний механізм обертового руху, що призначений для впливу на деревину, шляхом обробки її фрезою, ножовим валом, свердлом чи іншим різальним інструментом.

На деревообробних верстатах з деревної сировини отримують пиломатеріали, заготовки та напівфабрикати (бруси, колоди, бруски, дошки, стружку, шпон та інше), деталі виробів і конструкцій (для меблів, вагонів, суден і т.д.), а також готові вироби у вигляді однієї деталі, паркет, деталі перекриття до будівель, тару, лижі, деталі музичних інструментів, канцелярське приладдя та ін.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. ДСТУ 2654-94 Деревообробне устаткування. Терміни та визначення.

Література[ред.ред. код]

  • Войтович І. Г. Основи технології виробів з деревини : підручник для студ. спец. "Деревооброблювальні технології" / І. Г. Войтович. – Львів : НЛТУ України, Країна ангелят, 2010. – 305с. – ISBN 978-966-9626-0-4
  • Кірик М. Д. Механічне оброблення деревини та деревних матеріалів. Підручник для вищих навчальних закладів / М. Д. Кірик. - Львів: ТзОВ "Кольорове небо", 2006. - ISBN 966-8800-07-9
  • Афанасьев П. С., Конструкции деревообрабатывающих станков, 3 изд., т. 1, М., 1960;
  • Якунин Н. К., Круглые пилы и их эксплуатация, М. — Л., 1960;
  • Деревообрабатывающее оборудование. Каталог-справочник, М., 1965;
  • Власов Г. Д., Куликов В. А., Родионов С. В., Технология деревообрабатывающих производств, 2 изд., М., 1967.