Державні утворення на території Сомалі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Держави та регіони Сомалі)
Перейти до: навігація, пошук

Сомалі має міжнародно визнаний Перехідний федеральний уряд. Колишнє Британське Сомалі - Сомаліленд - оголосило про свою незалежність, як і ряд інших невизнаних державних утворень. Нині на території Сомалі з різним ступенем активності функціонують такі «держави» й угруповання (перелічені з півночі на південь):

 

Адміністративний поділ Сомалі

Крім того, ряд територій не має жодної централізованої влади й управляється главами місцевих племен. Федеральний Парламент Сомалі відповідає за вибір кінцевої кількості та меж автономних регіональних держав (офіційно — Федеральних держав) у Федеративній Республіці Сомалі. [1][2]

Список державних утворень на території Сомалі[ред.ред. код]

  • Федеральний уряд
  • Flag of Puntland.svg Пунтленд1998) [3]. Планував увійти до складу федеративної Сомалійського держави, до 2010 року був основною його опорою в боротьбі з радикальними ісламістами.
  • Jubbaland2.png Джубаленд (1998 - 1999, з 2011 року). Планує увійти до складу федеративної Сомалійського держави. Станом на 2008 рік перебував під контролем Тимчасового сомалійського Федерального уряду лише номінально. На початку 2011 року на півночі Джубаленду фактично започатковано новий уряд, союзний Перехідному федеральному уряду і який протистоїть Аш-Шабааб [4]. 3 квітня 2011 року було оголошено про створення нової держави під назвою Азанія. Незалежність Азанії, за непідтвердженими даними, вже визнана Кенією. 15 травня 2013 фактично увійшла до складу Джубаленду.
  • Flag of Galmudug (2013-2016).svg Галмудуг2006) [5]. Планує увійти до складу федеративної Сомалійського держави; не згадується в англомовній пресі з грудня 2006 року.
  • Flag of Somalia.svg Хіман і Хеб2008 року). Планує увійти до складу федеративної Сомалійського держави.
  • Flag of Awdalland.svg Авдалленд2010 року)[6] [7] [8] [9]. Вважає себе незалежним від Сомаліленду (проголосивши себе автономною державою у Сомалі), планує увійти до складу федеративної Сомалійського держави.
Ісламські адміністрації

Колишні державні утворення[ред.ред. код]

Ісламські адміністрації

Примітки[ред.ред. код]