Державна академія житлово-комунального господарства

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Державна академія житлово-комунального господарства Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України

Державний вищий навчальний заклад IV рівня акредитації Ліцензія Міністерства освіти і науки AB № 552626 від 30.09.2010 р.

Історія

[ред. | ред. код]

1971 рік — Інститут підвищення кваліфікації керівних працівників та спеціалістів житлово-комунального господарства

1993 рік — Науково-дослідний Інститут економіки житлово-комунального господарства та підготовки кадрів «Комунекономіка»

1995 рік — Інститут перепідготовки, підвищення кваліфікації кадрів, наукових досліджень економіки житлово-комунального господарства «Комунекономіка»

1998 рік — Державний інститут житлово-комунального господарства

2000 рік — Державна академія житлово-комунального господарства

2011 рік — Злиття з утворенням на базі державного вищого навчального закладу «Київський університет управління та підприємництва»

Історія Державної академії житлово-комунального господарства (далі — ДАЖКГ) починається з 1971 р. Відповідно до Постанови Ради Міністрів УРСР від 13 вересня 1971 р. № 442 та наказу Міністерства комунального господарства УРСР від 5 жовтня 1971 р. № 366 створено Інститут підвищення кваліфікації керівних працівників і спеціалістів житлово-комунального господарства, у тому числі Донецький факультет з кафедрою міського будівництва. У 1993 році Інститут підвищення кваліфікації керівних працівників і спеціалістів житлово-комунального господарства Держжитлокомунгоспу України об'єднано з Науково-дослідним і проектним центром економіки і інформації «Комунекономіка» Держжитлокомунгоспу України (наказ Держжитлокомунгоспу України від 23.06.1993 р. № 48).З 1 вересня 1993 р., на базі об'єднаних структур створено Науково-дослідний інститут економіки житлово-комунального господарства та підготовки кадрів «Комунекономіка» Держжитлокомунгоспу України (наказ Держжитлокомунгоспу України від 18 серпня 1993 р. № 63)З 1994 р, відповідно до одержаних ліцензій інститут здійснює перепідготовку фахівців зі спеціальностей «Облік і аудит», «Теплогазопостачання і вентиляція». У зв'язку з одержанням відповідних ліцензій на право здійснення освітньої діяльності за III рівнем акредитації інститут було перейменовано в Інститут перепідготовки, підвищення кваліфікації кадрів, наукових досліджень економіки житлово-комунального господарства «Комунекономіка» Держжитлокомунгоспу України (наказ Держжитлокомунгоспу від 21 січня 1995 р. № 49).У березні 1998 р. названий інститут реорганізовано у Державний інститут житлово-комунального господарства, який здійснював освітню діяльність за III рівнем акредитації. В липні 1998 р. інститут одержав ліцензії на право підготовки бакалаврів зі спеціальностей: «Облік і аудит», «Економіка підприємства» «Менеджмент організацій», спеціалістів зі спеціальності «Менеджмент організацій». Державний інститут житлово-комунального господарства за два роки роботи трансформувався в Академію.

Понад 15 років праці віддав Інституту науковець Петро Єнін (1937—2018), який обіймав у навчальному закладі різні посади: від завідувача кафедри до виконувача обов'язків ректора.

Сучасність

[ред. | ред. код]

Державна академія житлово-комунального господарства утворена постановою Кабінету Міністрів України від 28 вересня 2000 р. № 1490 на базі Державного інституту ЖКГ (функціонував з 1971 р.).

Основними функціями Академії є:

підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації фахівців для підприємств, установ і організацій житлово-комунальної сфери; проведення наукових досліджень з економічних, технічних та технологічних питань, а також екологічних проблем житлово-комунального господарства; інформаційне забезпечення підприємств, установ і організацій галузі. Академія здійснює свою освітню діяльність за рахунок виконання державного замовлення, заявок підприємств, організацій та фізичних осіб.

У складі академії функціонують: Науково-дослідний інститут ЖКГ, Донецький інститут міського господарства, Головний центр навчання з охорони праці посадових осіб та спеціалістів підприємств, установ і організацій ЖКГ, обчислювальний центр, 7 факультетів і 18 кафедр.

Факультети і кафедри

[ред. | ред. код]
 • Обліково-економічний.
 • Менеджменту і екологічної безпеки.
 • Заочної форми навчання.
 • Післядипломної освіти.
 • Довузівської підготовки.

Кафедри:

 • Економіки підприємства.
 • Економічної теорії.
 • Менеджменту і маркетингу.
 • Бухгалтерського обліку і аудиту.
 • Екології, екологічної безпеки і екологічних ризиків у житлово-комунальному господарстві.
 • Комунального господарства.
 • Житлової політики і утримання житла.
 • Суспільних дисциплін.
 • Фундаментальних дисциплін.
 • Української та іноземних мов.
 • Фізичного виховання.
 • Інформаційних технологій.
 • Теплоенергетики.
 • Готельно-ресторанного бізнесу.

Лабораторії:

Аналітично-вимірювальна лабораторія контролю якості води, стічної води та осадів. Лабораторія технічних засобів навчання.

У структурі Донецького інституту міського господарства функціонують факультети:

Обліково-економічний. Післядипломної освіти.

Кафедри: Обліку і аудиту. Менеджменту. Екологічної безпеки. Економіки підприємства. Економічної теорії. Фундаментальних дисциплін. Охорони праці.

Навчання в Академії передбачає забезпечення високого рівня професійної підготовки, оволодіння комп'ютерами і знання, як мінімум однієї іноземної мови.

З кожним роком у навчальному процесі використовуються все досконаліші комп'ютерні технології. Студенти мають можливість працювати в комп'ютерних класах у зручний час, виконувати на комп'ютерах контрольні, курсові та дипломні роботи.

Важливим напрямом роботи академії є перепідготовкафахівців для здобуття другої вищої освіти за спеціальностями: «Облік і аудит», «Економіка підприємства», «Менеджмент організацій», «Теплогазопостачання і вентиляція». Щороку понад 200 слухачів одержують дипломи про другу вищу освіту, понад 4000 керівників і спеціалістів підприємств та організацій галузі підвищують свій фаховий рівень.

Наукові підрозділи Академії зосереджують свої зусилля на розробленні нормативних документів, необхідних для забезпечення діяльності підприємств, організацій житлово-комунальної сфери в умовах переходу до ринкової економіки. Враховуючи потреби галузі, в структурі академії передбачається створення ряду науково-технічних центрів: з випробування та сертифікації обладнання для ЖКГ, локальних систем водоочищення та інші. Все це дасть можливість оптимізувати наукову діяльність з цих напрямів і підвищити її результативність.

Велике значення в Академії надається інформаційному забезпеченню підприємств, установ галузі. Розширюється надання інформації щодо розроблених і прийнятих законодавчих актів, нормативних та інструктивних матеріалів з питань реформування економіки житлово-комунального господарства, особливостей господарювання в умовах ринкової економіки як в Україні, так і в країнах СНД, а також щодо новинок техніки і технології для житлово-комунальної сфери.

Академія є видавцем журналу "Міське господарство України " і науково-виробничого бюлетеня «Питання житлової політики в Україні».

Ректор Державної академії житлово-комунального господарства

[ред. | ред. код]

Ректор Державної академії житлово-комунального господарства Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України — Короткий Григорій Іванович, освіта вища, закінчив Київський державний університет ім. Т. Г. Шевченка, економічний факультет, спеціальність за освітою: економіст, викладач політекономії і суспільствознавства; професор, кандидат економічних наук, дійсний член Академії економічних наук України, Заслужений працівник народної освіти України, нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня.