Державна дума Російської Федерації

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Емблема Державної думи Російської Федерації
Зала засідань Державної думи
Росія
Росія

Стаття з серії:
Політика та уряд Росії


Державний лад Росії


Конституція Росії


Президент Росії
Уряд


Федеральні збори


Судова системаФедеральний устрій


ВибориІнші країни

Державна дума Російської Федерації — представницький законодавчий орган влади, нижня палата парламенту — Федеральних Зборів РФ (відповідно до статті 95 Конституції Росії).

Статус Державної думи визначений в розділі 5 Конституції РФ. Вперше Державна дума обиралася разом з Радою Федерації в день референдуму за Конституцією 12 грудня 1993 року строком на 2 роки.

Держдума складається з 450 депутатів, що обираються строком на 4 роки (статті 95-96 Конституцій РФ). Стаття 96 Конституцій визначає, що порядок виборів депутатів встановлюється федеральним законом. У 2007 році депутати вперше обиратимуться тільки за партійними списками. Прохідний бар'єр становить 7%. До 2005 бар'єр становив 5%, а половина складу Думи обиралася по мажоритарних одномандатних округах, а половина — за партійними списками.

Роботу думи очолює Голова (спікер) думи і його заступники, при цьому кожна фракція або депутатська група може висунути заступника Голови. Робота депутатів здійснюється в рамках комітетів Держдуми.

Вибори в Державну думу проводилися в 1993, 1995, 1999, 2003, 2007 і 2011 роках. З 2011 року депутатів обиратимуть щоп'ять років.

Голова — Сергій Наришкін.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Політика Це незавершена стаття про політику.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.