Державна премія України імені Мирослава Скорика

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Державна премія України імені Мирослава Скорика
Країна Україна Україна
Тип Державна премія
Статус вручається
Нагородження
Засновано: 24 вересня 2021
Нагороджено: 0
Нагороджені:
Черговість

Державна премія України імені Мирослава Скорика — державна нагорода України, встановлена для відзначення за вагомий внесок у розвиток музичного мистецтва України та впровадження новітніх непересічних практик у композиторській, виконавській, музикознавчій діяльності.

Премію названо на честь Мирослава Михайловича Скорика (1938—2020) — видатного українського композитора і музикознавця, Героя України, народного артиста України, лауреата премії ім. Т. Г. Шевченка.

Історія нагороди[ред. | ред. код]

  • 24 вересня 2021 року Верховна Рада України прийняла Закон України № 1786-IX «Про внесення зміни до статті 11 Закону України „Про державні нагороди України“», яким була встановлена нова державна нагорода України — Державна премія України імені Мирослава Скорика.
  • 31 січня 2022 року Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти запропонувало для громадського обговорення проекти Указу Президента України «Питання Державної премії України імені Мирослава Скорика», Положення про Державну премію України імені Мирослава Скорика та Положення про Комітет з Державної премії України імені Мирослава Скорика. Зауваження та пропозиції до проекту акта приймаються до 15 лютого 2022 року включно.[1]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Громадське обговорення проект Указу Президента України [Архівовано 14 лютого 2022 у Wayback Machine.] // Сайт Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти, 31.01.2022

Посилання[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]