Державна регуляторна служба України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Державна регуляторна служба України
Загальна інформація
Країна Україна
Дата створення 24.12.2014
Попередні відомства Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва
Кількість співробітників 201
Голова Ляпіна Ксенія Михайлівна
Офіційний сайт

Держа́вна регулято́рна слу́жба Украї́ни (ДРС) утворена 24 грудня 2014 через «реорганізацію шляхом перетворення» Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.

Історія[ред.ред. код]

Фактичним попередником ДРС був Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва. На його місці 19 грудня 2011 була створена Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, як центральний орган виконавчої влади України.[1] Зггодом ця служба була «реорганізована шляхом перетворення» в Державну регуляторну службу України.

Функції[ред.ред. код]

Положення про ДРС визначає її як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України і який реалізує державну регуляторну політику, політику з питань нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності та дерегуляції господарської діяльності[2].

Кабінет Міністрів України спрямовує і координує діяльність цієї служби через міністра економічного розвитку і торгівлі України, але не оперативно, а через нормативні акти[3].

При цій службі функціонує експертно-апеляційна рада, що розглядає скарги підприємців з питань ліцензування.

Керівники[ред.ред. код]

Розпрядженням КМУ від 9 січня 2015 № 1-р Головою Державної регуляторної служби України призначена Ляпіна Ксенія Михайлівна.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. president.gov.ua Указ Президента України № 1168/2011 від 19 грудня 2011 року «Про Державну службу України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва»
  2. http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/724-2014-п
  3. Міністр юстиції Олександр Лавринович: «Побачите самі, як зміняться адміністрація президента, РНБОУ, яка випаде доля центральним органам виконавчої влади…» Дзеркало тижня № 46 (826) 11 — 17 грудня 2010. Автори: Юлія Мостова, Сергій Рахманін

Посилання[ред.ред. код]