Державна регуляторна служба України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Державна регуляторна служба України
(ДРС)
Загальна інформація
Країна Україна Україна
Дата створення 24 грудня 2014
Попередні відомства Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва
Керівництво діяльністю здійснює Кабінет Міністрів України
Штаб-квартира 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11
Кількість співробітників 201
Річний бюджет 67 468 700 ₴[1]
Голова Олег Мірошніченко[2] (т.в.о.)
Перший заступник Голови Володимир Загородній[3]
Ключовий документ Положення «Про Державну регуляторну службу України»
drs.gov.ua

Держа́вна регулято́рна слу́жба Украї́ни (ДРС) утворена 24 грудня 2014 через «реорганізацію шляхом перетворення» Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.

Історія[ред. | ред. код]

Фактичним попередником ДРС був Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва. На його місці 19 грудня 2011 була створена Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, як центральний орган виконавчої влади України.[4] Згодом ця служба була «реорганізована шляхом перетворення» в Державну регуляторну службу України.

Функції[ред. | ред. код]

Положення про ДРС визначає її як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України і який реалізує державну регуляторну політику, політику з питань нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності та дерегуляції господарської діяльності[5].

Кабінет Міністрів України спрямовує і координує діяльність цієї служби через міністра економічного розвитку і торгівлі України, але не оперативно, а через нормативні акти[6].

При цій службі функціонує експертно-апеляційна рада, що розглядає скарги підприємців з питань ліцензування.

Керівники[ред. | ред. код]

Розпорядженням КМУ від 9 січня 2015 № 1-р Головою Державної регуляторної служби України призначена Ляпіна Ксенія Михайлівна. Звільнена з посади 9 жовтня 2019.

Т.в.о. Голови — Мірошніченко Олег Миколайович[7].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. https://zakon.rada.gov.ua/laws/file/text/76/f490523n8.xls
  2. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2015 року № 309-р «Про призначення Мірошніченка О.М. заступником Голови Державної регуляторної служби України».
  3. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 січня 2015 року № 28-р «Про призначення Загороднього В.П. першим заступником Голови Державної регуляторної служби України».
  4. president.gov.ua Указ Президента України № 1168/2011 від 19 грудня 2011 року «Про Державну службу України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва»
  5. http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/724-2014-п
  6. Міністр юстиції Олександр Лавринович: «Побачите самі, як зміняться адміністрація президента, РНБОУ, яка випаде доля центральним органам виконавчої влади…» Архівовано 15 грудень 2010 у Wayback Machine. Дзеркало тижня № 46 (826) 11 — 17 грудня 2010. Автори: Юлія Мостова, Сергій Рахманін
  7. Про тимчасове покладення виконання обов’язків Голови Державної регуляторної служби України на Мірошніченка О. М. Кабінет Міністрів України (9 жовтня 2019)

Посилання[ред. | ред. код]