Державна регуляторна служба України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Державна регуляторна служба України
(ДРС)
Загальна інформація
Країна Україна Україна
Дата створення 24 грудня 2014
Попередні відомства Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва
Керівництво діяльністю здійснює Кабінет Міністрів України
Штаб-квартира 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11
Кількість співробітників 201
Річний бюджет 70.76 млн. (2019)[1]
Голова Ляпіна Ксенія Михайлівна
Ключовий документ Положення «Про Державну регуляторну службу України»
Офіційний сайт

Держа́вна регулято́рна слу́жба Украї́ни (ДРС) утворена 24 грудня 2014 через «реорганізацію шляхом перетворення» Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.

Історія[ред. | ред. код]

Фактичним попередником ДРС був Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва. На його місці 19 грудня 2011 була створена Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, як центральний орган виконавчої влади України.[2] Згодом ця служба була «реорганізована шляхом перетворення» в Державну регуляторну службу України.

Функції[ред. | ред. код]

Положення про ДРС визначає її як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України і який реалізує державну регуляторну політику, політику з питань нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності та дерегуляції господарської діяльності[3].

Кабінет Міністрів України спрямовує і координує діяльність цієї служби через міністра економічного розвитку і торгівлі України, але не оперативно, а через нормативні акти[4].

При цій службі функціонує експертно-апеляційна рада, що розглядає скарги підприємців з питань ліцензування.

Керівники[ред. | ред. код]

Розпрядженням КМУ від 9 січня 2015 № 1-р Головою Державної регуляторної служби України призначена Ляпіна Ксенія Михайлівна.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Розподіл видатків Державного бюджету України на 2019 рік (документ .xls), лист «dod3», рядок 796 — офіційний сайт Верховної Ради України
  2. president.gov.ua Указ Президента України № 1168/2011 від 19 грудня 2011 року «Про Державну службу України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва»
  3. http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/724-2014-п
  4. Міністр юстиції Олександр Лавринович: «Побачите самі, як зміняться адміністрація президента, РНБОУ, яка випаде доля центральним органам виконавчої влади…» Архівовано 15 грудень 2010 у Wayback Machine. Дзеркало тижня № 46 (826) 11 — 17 грудня 2010. Автори: Юлія Мостова, Сергій Рахманін

Посилання[ред. | ред. код]