Державна інспекція архітектури та містобудування України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Державна інспекція архітектури та містобудування України
(ДІАМ)
Загальна інформація
Країна Україна Україна
Дата створення 23 грудня 2020
Попередні відомства Державна архітектурно-будівельна інспекція України
Державна інспекція містобудування України
Державна сервісна служба містобудування України
Керівне відомство Міністерство розвитку громад та територій України
Штаб-квартира м. Київ, бул. Лесі Українки, 26
50°25′32″ пн. ш. 30°32′17″ сх. д. / 50.425722° пн. ш. 30.53806° сх. д. / 50.425722; 30.53806
Кількість співробітників 198 (на 01.09.2021)[1]
Річний бюджет 172 847 100 ₴[2]
Голова Семен Кривонос
Код ЄДРПОУ 44245840
diam.gov.ua

Державна інспекція архітектури та містобудування України — центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовує та координує Кабінет Міністрів України через Міністра розвитку громад та територій і який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

Утворена Постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2020 р. № 1340[3] на заміну Державній інспекції містобудування та Державній сервісній службі містобудування, що були утворені 13 березня 2020 р. замість Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

Кабінет Міністрів дозволив Державній інспекції архітектури та містобудування здійснювати державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд з 15 вересня 2021 року, остаточно ліквідувавши ДАБІ[1].

Статус[ред. | ред. код]

Державна інспекція архітектури та містобудування України (ДІАМ) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку громад та територій і який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

Основним завданням ДІАМ є реалізація державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, в тому числі: здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, державного архітектурно-будівельного нагляду, ліцензування видів господарської діяльності з будівництва об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, та здійснення контролю за додержанням суб'єктами господарювання ліцензійних умов провадження видів господарської діяльності з будівництва об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками.

ДІАМ володіє повноваженнями проводити перевірки; видавати приписи усунення порушень вимог законодавства, зупинення підготовчих та будівельних робіт, усунення порушень ліцензійних умов; здійснювати ліцензування; скасовує чи зупиняє дію рішень об'єктів нагляду та ін.

ДІАМ здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

ДІАМ очолює Голова, який призначається на посаду та звільняється з посади Кабінетом Міністрів України.

Керівництво[ред. | ред. код]

Кривонос Семен Юрійович призначений Кабінетом міністрів на посаду голови Державної інспекції архітектури та містобудування 28 квітня 2021 року[4]. Реально здійснює повноваження з 15 вересня 2021 року[1].

Примітки[ред. | ред. код]